Nedeľa, 26. máj 2024
NFL

Tri a von: Russell Wilson, MVP

Vlado Kurek Vlado Kurek 16.10.2019
SITA/AP Photo/Gregory Bull

Každý hrací týždeň v americkom futbale sa deje množstvo vecí. Pre tých, čo nestíhajú vidieť všetko je táto rýchla rekapitulácia. 3+1 postrehov z aktuálneho hracieho kola NFL vám prináša podcast Americký futbal s Vladom Kurekom. Tento týždeň aj o najlepších z najlepších.

First Down: Wilson & company

Čerstvý vietor veje ligou a čoraz mladší rozohrávači (QB) preberajú opraty. Aspoň v prvých šiestich zápasoch. Lídrom súťaže o MVP je jednoznačne rozohrávač Seattlu Seahawks. Každý zápas hrá výborne a čo je dôležité, vyhráva. Zanechal za sebou Mahomesa, ktorý má za sebou dva slabšie zápasy na zranenom členku (a dve prehry). Do konverzácie sa pridal – a poriadne hlasno – Deshaun Watson. Jeho Texans sa pekne rozbiehajú, posledné dva zápasy hrali výborne. Navyše Watson si pripísal famóznu výhru práve nad Chiefs a Mahomesom.

Prirátajme si k tomu Lamara Jacksona, hoci ten striedadobré zápasy so slabšími, Sama Darnolda, ktorý sa po mesačnej chorobe vrátil a hneď vyhral so svojími Jets nad Cowboys a obrázok je naozaj pestrofarebný.

A to ešte musíme povedať, že Christian McCaffrey hrá priam brutálne a keby nebol „len“ running back, tak znie aj jeho meno v konverzácii o MVP veľmi hlasno. Ale dokáže NFL dopriať titul najužitočnejšieho hráča aj niekomu inému ako rozohrávačovi? Uvidíme. Ak si McCaffrey udrží kvalitu, dotiahne Panthers do playoff a rozbije prastarý rekord nabehaných yardov, nebude to nemožné.

Second Down: Klobúk dole pred Lions

Detroit Lions hrajú asi tak o dva parníky lepšie, ako som čakal. Majú za sebou hojdačkové výsledky (výhry nad Chargers a Eagles, tesné prehry s Chiefs a Packers, remíza s Cardinals), ktorých spoločným menovateľom sú ich výborné výkony a kritické množstvo drobných chýb s veľkými dôsledkami. Lions mohli byť 5:0, nech to znie akokoľvek čudne. Ale nie sú.

Som veľmi veľmi zvedavý, ako si poradia v zápase s Vikings, kde nebudú favoriti a potom s Giants kde favoritmi budú. V polovici ligy budeme vedieť na čo Stafford a spol. v nadupanej divízii NFC North majú, ale už teraz klobúk dole. Nečakal som, že ma ich futbal bude baviť. Ale baví, prvykrát od doby, keď skončil skvelý WR známy ako Megatron.

Third Down: Zápas o najhoršieho na svete

Washington Redskins proti Miami Dolphins bol zápas do knihy rekordov. Dve veľmi zlé mužstvá nastúpili v zápase o prvé miesto v budúcoročnom drafte. Dolphins sú dobrovoľne slabí, doslova rozpustili mužstvo, len aby ho mohli čo najskôr posilniť hráčmi, ktorí sú dnes ešte v školských laviciach. Redskins chceli bojovať o playoff, ale problémy v hlavnom meste sú obrovské. Jediné, čo má pre Miami zmysel, je hrať čo najviac s mladým QB Joshom Rosenom. Aby zistili čo v ňom majú. Nedeľňajší zápas aj tak mohol skončiť najhoršie ako sa dalo: Počas zápasu posadili slabého Rosena a náhradník bez budúcnosti Fitzpatrick ich skoro dotiahol k výhre. Hrať bez Rosena a ešte aj stratiť pozíciu na prvé miesto v drafte by bolo bizarné.

A potom prišla posledná hra. Miami skórovalo a namiesto kopu na vyrovnanie si šli po potvrdenie za dva body, ktorým mohli vyhrať. Zahrali ju ako ju zahrali, a preto to dopadlo, ako to dopadlo. Nepotvrdili. Náhoda?!

Fourth Down: Neporazení San Francisco 49ers  

Okrem Patriots sú bez prehry už iba hráči zo Zlatej zátoky. Kto z vás to čakal? Nikto, myslel som si. Rozhodne ani ja. Ich obrana, plná prvokolových výberov z draftu (najmä medzi hráčmi D-line a linebackermi) hrá fantasticky. Pozrite si ich hajlajty. Bosa je len čerešničkou na torte, tá skupina je naozaj plná talentu.

V útoku Kyle Shanahan hrá podobné veci, ako keď koordinoval útok v Atlante. Zapája do hry veľa running backov, často nielen do behov ale aj do prihrávok vzduchom. Ale stále je to primárne o obrane, v ofenzíve má s mladým QB Garoppolom toho ešte veľa doháňať.

Ešte by ste si dali o pár viet viac? Chceli by ste vedieť, čo sa deje s Bakerom Mayfieldom? Čo si myslí o Cowboys ich majiteľ? Prečo Patriots rozbili Giants? Kliknite na môj podcast a vypočujte si rekapituláciu celého kola. Polhodinka, ktorá stojí za to. Aspoň dúfam.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera