Štvrtok, 23. máj 2024

Športové televízie, influenceri, ale aj politika, či stávkové spoločnosti. Konferencia Šport a médiá bude už v utorok

(pr) (pr) 30.05.2022
Foto: Šport a médiá 2022

Už v utorok 31. mája 2022 sa na pôde Paneurópskej vysokej školy v Bratislave uskutoční ďalší, v poradí tretí ročník konferencie Šport a médiá 2022. Ambíciou podujatia je pre tieto dve odvetvia vytvárať čo najlepšie prostredie. O témach, ktoré v spoločnosti v súčasnosti rezonujú, budú diskutovať renomované osobnosti zo športu i médií v štyroch diskusných blokoch.

Konferenciou budú sprevádzať moderátori Martin Čánik, Juraj Čurný a Jaroslav Šišolák.

Šport, médiá, politika a zodpovednosť

Vskutku atraktívnym otvorením konferencie bude diskusný blok o športe, médiách, politike a sociálnej zodpovednosti. Iveta Radičová (PEVŠ), Ján Kováčik (SFZ) a Alexej Fulmek (Petit Press) budú diskutovať o tom, či šport dokáže byť v súčasnej dobe apolitický a či politika ovplyvňuje rozhodovacie procesy v športe. Nevyhnú sa ani téme, akú rolu aktuálne športové médiá plnia a aká je rola športu v spoločnosti.

Na konferencii Šport a médiá 2022 sa diskutujúci budú venovať aj téme športu na televíznych a počítačových obrazovkách. Ako vyzerá súboj športových vysielateľov a je to skutočne súboj? Aké sú ich vízie a ciele? Bez pochýb bude pre mnohých zaujímavou témou aj reálna prax predaja licenčných práv na vysielanie športových prenosov, a teda aj to, či sa jedná o tzv. podpultový obchod. Marek Kindernay (O2 TV Sport), Martin Lisý (TV Markíza), Marcel Merčiak (RTVS) a Roman Neuschl (TV JOJ) sa vyjadria aj k téme prognóz v oblasti presunu športového vysielania do online priestoru.

Eisele, Neruda, F1 a SvetMMA

Na Slovensku sa v rovine prepojenia športu a médií v ostatnom čase objavilo aj niekoľko zaujímavých fenoménov. Jedným z nich je propagácia závodov F1 vďaka športovému komentátorovi Števovi Eisele, ktorý sa presadil aj prostredníctvom sociálnych sietí. Pavol Neruda (Oktagon MMA) a Vladimír Bilohuščin (SvetMMA) rozoberú faktory, ktoré ovplyvňujú exponenciálny rast popularity MMA.

Pravdepodobne najhorúcejšie témy si nechali organizátori na záver konferencie. Aký je vzájomný vzťah stávkových kancelárií, športu, médií a predaja reklamy? Ako prebieha ich spolupráca a na základe čoho sa stávkové kancelárie rozhodujú, aký športový produkt podporia? Čo pre šport znamená otvorený list predsedovi NR SR zo strany športových osobností? Na jednom pódiu sa stretnú Ľudovít Vyskoč (FORTUNA SK), Roman Berger (NIKÉ), Marek Rojko (SVF) a Peter Dedík (MŠVVaŠ).

Bližšie informácie o konferencii sú dostupné na www.ucps.skbeta.ucps.sk, na Instagrame a Facebooku @sportpreslovensko. 

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera