Sobota, 25. máj 2024

Športovka: Znovu sa ujímame funkcie

Ernest Bokroš. SITA/Jakub Julény

Dlho očakávaný, miestami sľubovaný a chvíľu odkladaný návrat na internetové kolbištia sa konečne podaril. Športovka ohlasuje veľký comeback! V novom roku sa pri nej budeme striedať v trojici. Minimálne. Korky z fliaš natlakovaných športovými udalosťami týždňa budeme totiž často odpaľovať spoločnými silami. Pri prvom vydaní sa svojich funkcií ujala dvojica Gabo Vass a Telovýchovný vedúci. 

Držte si klobúky a nezabudnite si pred slávnostným zasadnutím k oprášenej novej Športovke zaspievať hymnu. No, poďme. Slová poznáte, nie? 

Bokrošova tlačovka

Ťažký týždeň nemal len Jano Gordulič na bedmintone, ale najmä Ernest Bokroš. Chalani, s ktorými neuspel v Kanade na MS U20 vypustili gina z fľaše na Facebooku. Nálada v hokejovej republike sa dala krájať: 90% si odkrojili kritici dlhoročného trénera juniorov, 10% hlasovalo za jeho hokejové metódy. Tak nejak si všetci myslíme, že to mal robiť inak, modernejšie, pozitívnejšie. Ešte aj Antonín Stavjaňa v nedeľu po zápase Tisport ligy povedal redaktorke bez okolkov, že s chalaňom, čo sa z repre vrátil do Nitry je nespokojný a musia ho dávať dokopy. 

Na Ernesta sa to valí a tlačovka, ktorú na pondelok takto pred týždňom zvolali na Zväze bola druhou najočakávanejšou v novodobej histórii slovenských streamovacích služieb na internete. Za vlaňajšou Kozákovou, samozrejme. A samozrejme, čím vyššie očakávania (prizná sa k úplatkom? uzná chybu?) tým trpkejšie sklamanie. Nič také sa ale nestalo, ešte si to aj zlízli športoví novinári, lebo im tykali a málo sa pýtali. Najviac ľúto nám bolo chalanov hokejistov, čo sedeli za stolom s trénerom. Ako za trest. Asi za trest. Snáď posledný. 

Ešte jedno čudo vyplávalo v rámci prvej hokejovej kauzičky roka. Tréner Bokroš najprv sľúbil a potom odvolal sľub, ktorý dal Borisovi Valábikovi na televíznu debatu. Vraj mu to tak odporučili právnici. WTF, právnici už zakazujú debatovať o športe? 

Dva milióny poprvé, podruhé, predané…

Tak sa to predsalen stalo. Z našej ligy mieri hráč na britské ostrovy. Nie je to síce Slovák, a nie je to ani anglická liga ale zato suma je slušná.

Dunajskej Strede sa tento týždeň podarilo skompletizovať prestup reprezentanta Pobrežia Slonoviny, Vakouna Issufa Baya do škótskeho Celticu Glasgow. Vedenie DAC-u bolo skúpe na slovo, čo sa týka zverejnenia čiastky, ale anglické zdroje hovoria o 2,2 miliónoch. Libier, či Eur, všetko jedno.

Čo-to do prestupu mal povedať aj Ľubo Moravčík a tak sa teda šikovný útočník sťahuje do krajiny držgrošov. Aj takýmito prestupmi získava slovenský futbal medzinárodný kredit. Otázne už len zostáva, kto zo slovenských fanúšikov sa o Bayovu kariéru bude zaujímať aj naďalej. 

Šiffrinka konečne porazená

Tak sa to predsa podarilo. Petra Vlhová konečne porazila svoju momentálne jedinú konkurentku v slalome, Mikaelu Shiffrinovú.

V utorok vo večernom slalome vo Flachau zdvíhala nad hlavu pohár. Treba podotknúť, že nebolo isté či vôbec nastúpi na preteky, keďže ju trápila choroba. Ale Peťa sa hecla a vypálila všetkým rybník. Po prvom kole to veľmi nádejne nevyzeralo, lebo bola až tretia s mankom 0,31s. Vlastne nie, práve preto to bolo nádejné. Rýchla Slovenka nastupuje najradšej zozadu, vo Flachau to znova raz potvrdila. 

Jazda, ktorú predviedla v druhom kole, bola fantastická. Najrýchlejší čas jej priniesol vytúžené víťazstvo. Slovenský fanúšikovský tábor reprezentoval rovnako príkladne, pripravil Petre doslova domáce prostredie. Keby som bol marketérom, nechal by som Petru Vlhovú potlačiť na ploskačky. Pod kopcom býva poriadna zima a určite by sa predávali ako teplé rožky. V slalome teraz nasleduje menšia pauza,  najbližšie preteky budú až 2. februára v Maribore. Dovtedy sa by sa to malo stihnúť vyrobiť. 

KHL Update

Na Západe nič nové. Slovan sa aj naďalej trápi. Prehral v Minsku, prehral doma s Podoľskom aj s Jekaterinburgom. Momentálne ťahajú šesťzápasovú šnúru prehier. Ťažko sa k tomu niečo hovorí, tobôž píše.

Kvalita súčasného kádra asi reflektuje momentálnu pozíciu v tabuľke. Pred domácim zápasom s Podoľskom sa vrátil do tímu Adam Liška a v Kanade k nemu pribalili aj mladého Kelemena. Na výhry to ale nestačí, takú mizernú sezónu si nepamätajú ani belasí fanúšikovia bez Alzheimera. 

Čo sa týka ostatných Slovákov v KHL, Bakoš aj Čajkovský sa udomácňujú vo svojich nových kluboch. Baky má v deviatich zápasoch za Soči štyri body. Čajky ešte nebodoval ale hrá druhú obranu Dynama Moskva. V piatok chýbal v zostave proti Kazani, ale v nedeľu už proti Nižnému Novgorodu stál na modrej. 

Julo Hudáček nebol minulý týždeň na súpiske Spartaka ani v jednom z troch zápasov. Nevedno prečo.

Ramblingy

 • Schmiedlová vo finále WTA a v rebríčku poskočila na 59. miesto

 • Ideálny štart do sezóny

 • Len aby nevypadla na Australian Open skôr, ako si to stihnete prečítať

 • Posledný Slovák vypadne z pavúka hlavnej časti najneskôr vo štvrtok

 • Nasťa Kuzminová vystrieľala striebro v stíhačke 

 • Zdá sa mi to, alebo sme boli zo striebra Paulíny Fialkovej nadšení viac? 

 • To bude určite tým, že pre Nasťu je druhé miesto vlastne o jedno horšie, než na aké nás navykla na všetkých tých olympiádach

 • Šieste miesto miesto v štafete sa nám ale máli rovnako, všetkým

 • Futbalová U21 a.k.a. mladé Guľe sú v Turecku na tréningovom pobyte

 • Už vieme, že sú lepší ako mladí Turci, juniorov Fenerbahce porazili 1:0

 • Nikto neleží Borisovi Valábikovi v žalúdku tak, ako ležia Borisovi Valábikovi v žalúdku nedôsledne brániaci útočníci 

 • Samozrejme, veď bol kedysi defenzívnym obrancom 

 • Tlačovka Andyho Murrayho sa ťažko pozerala 

 • Škót vojde do histórie ako najmenej slávny účastník najlepšej éry tenisovej histórie

 • A zároveň najpodceňovanejší šampión

 • Kedy budú mať takú tlačovku Nadal s Federerom? 

 • Asi nikdy

 • Prvý zápas playoff NFL v nedeľu vysielali na Sport TV posunutý o hodinu, kvôli nejakému Slovanu a talianskému poháru vo futbale 

 • To sa predsa nerobí! Desiatky nasr…dených fanúšikov im to dali pocítiť na sociálnej sieti 

 • Nevysvetliteľné, neobhájiteľné a neodpustiteľné 

 • Tak znova o týždeň, priatelia! 
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera