Štvrtok, 23. máj 2024

Zošalel? Olympijský šampión zaútočil na hlavného rozhodcu

SITA/AP Photo/Eduardo Verdugo

Nemec Alexander Zverev má za sebou rušné dni na tenisovom turnaji v mexickom Acapulcu. Najprv sa zapísal do histórie ako hráč, ktorý vyhral zápas až päť minút pred piatou hodinou rannou, potom ho z turnaja vylúčili.

Nasadená dvojka sa v prvom kole dvojhry stretla s americkým reprezentantom Jensonom Brooksbym. Zverev odvrátil dva mečbaly a nočný maratón otočil na víťazstvo 3:6, 7:6 a 6:2. Pretože aj predchádzajúci zápas sa predĺžil do troch setov a skončil neskoro, Nemec a Američan sa dostali na kurt až o pol druhej ráno.

Doposiaľ najneskôr skončil súboj medzi Austrálčanom Lleytonom Hewittom a Marcusom Baghdatisom z Cypru na Australian open v roku 2008. Vtedy sa stretnutie skončilo o 4:34.

Nešportové správanie

Olympijský šampión z roku 2021 z Tokia nastúpil aj do štvorhry po boku Brazílčana Marcela Mela. Únava z predchádzajúceho zápasu sa výrazne podpísala pod správanie a výkon Zvereva. Stretnutie s britsko-fínskou dvojicou prehrali v troch setoch a po prehre si frustrovaný Nemec vybil emócie na hlavnom rozhodcovi.

Dvadsaťštyriročný tenista opakovane búšil do empajrovej stoličky a iba tesne minul nohy sediaceho arbitra. Popri tom vulgárne nadával: „Pozri, kde sa loptička odrazila… 8:6 v tie breaku.. Je to ku*rva tvoja lajna… Zas*raný idiot… Zničil si celý zas*aný zápas!

Asociácia tenisových profesionálov (ATP) nemeckého tenistu Alexandra Zvereva vylúčila z turnaja pre nešportové správanie. Obhajca minuloročného titulu sa nepredstaví v 2. kole dvojhry, v ktorom mal hrať proti krajanovi Petrovi Gojowcykovi.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera