Štvrtok, 23. máj 2024

Čím lepší súper, tým lepší výkon. Slovan hral dobre, ale do skupiny má stále relatívne ďaleko

Foto: SITA/Jana Birošová

Bratislavský Slovan neprehral ani tretí pohárový zápas na ihrisku súpera v mladej sezóne. Napriek tomu má k splneniu cieľa – postupu do jednej zo základných skupín jednej z troch európskych súťaží – relatívne ďaleko.

Na štadióne Olympiakosu Pireus v druhom polčase viedol, aby tesne pred koncom o výhru prišiel po rohovom kope domácich.

Hrdina zápasu

Giorgi Chakvetadze. Neviem, či som sám, no mne šikovný Gruzínec pripomína trénerovho syna. Stále mladý hráč to s loptou vie, bol na útočnej polovici rozumom belasého tímu. Pomáhal loptu podržať, aj vyrábal nebezpečné akcie, ktorých mal bratislavský klub na ihrisku súpera znova dosť. Jeho schopnosť zrýchliť hru, nestratiť loptu a kreatívne vymýšľať prekvapivé varianty robila hráčom Olympiakosu zjavné problémy.

Čestné uznanie Lukáš Pauschek. Sebavedomý výkon na pravej strane obrany musel padnúť do oka. Precízna defenzíva a správne načasovaná podpora brejkov sú presne tým, čo má dnes krajný obranca vedieť. Škoda len rýchleho protiútoku v prvom polčase, ktorý mohol a mal skončiť lepšie.

Toto som ozaj nečakal

Po veľkých emóciách v minulom týždni, tým nemyslím len vypadnutie s Ferencvárosom ale aj domáci ligový zápas, ktorý musel Slovan otáčať, by sa nikto ani veľmi nečudoval, keby bola na hráčoch v Aténach mentálna deka. Tréner Weiss ale stále dokáže svojich pripraviť na veľké zápasy veľkým spôsobom. Až sa tisne na jazyk, že čím silnejší súper, tým lepší výkon.

Vo štvrtok hral Slovan sebavedomo, celoplošne a keby premenil viac, ako jednu šancu, mohol mať pred odvetou ešte lepší pocit. Efektivita slovenských klubov ale stále nie je na európskej úrovni. Asi by ma prekvapilo viac, keby jednu zo svojich šanci hráči premenili (napríklad Eric Ramirez). Okrem toho a jedného zle ubráneného rohu im ozaj nie je čo vyčítať.

Moment zápasu

Asi ten nešťastný roh. Chýbali tri minúty plus nadstavený čas a k rohovej zástavke pricupital veterán Valbuena. Ako stará líška kopol loptu presne na päťku, presne medzi dvoch obrancov a presne na hlavu podobne skúseného Al Arabiho.

Brankár Chovan zamrzol na čiare (dovtedy niečo pochytal, pri tejto situácii ako keby mu chýbalo sebavedomie vyčistiť si malé vápno). Obrancovia nepokryli útočníka a bratislavský klub dostal gól, ktorý patrí do kategórie lacnejších. Do konca zápasu mohol pri rovnakej príležitosti dostať ešte jeden úplne rovnaký, Sokratis ale našťastie zobral loptu Al Arabimu z hlavy a tou svojou tesne minul.

A čo odveta?

Bude zaujímavá. Tak, ako vonku Slovan ešte v pohári tento rok neprehral, doma sa mu ešte nepodarilo zvíťaziť. Ak chce pokračovať v Európskej lige a mať istotu aspoň skupiny v tretej eurolige EKL, musí o týždeň nad Olympiakosom vyhrať. Zápas nebude mať taký divácky náboj, ako ostatný proti Ferencvárosu, hoci je gréckych študentov v Bratislave viac ako dosť, na štadióne sa medzi domácimi stratia.

Oveľa nabitejšie to bude na trávniku. Gréci sú pod tlakom, aký si u nás nevieme predstaviť a ani v prvom zápase neukázali nič svetoborné. Na druhej strane vyhrať musí aj Slovan. Bude to ďalší veľký letný zápas na Tehelnom poli.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera