Piatok, 24. máj 2024

Futbal naživo: Furé vs. Treska – online textový prenos zo zápasu Trnavy so Žilinou

Ján Janočko Ján Janočko 16.05.2021
TASR - Lukáš Grinaj

Po dlhom čase som vzal svoju skromnú osobu na futbal a keďže ja som tu a vy ste možno kdesi s deťmi na prechádzke, v práci na záchode alebo ste pri hádke vyhodili televízor, mám tu pre vás textový prenos minútu po minúte zo zápasu Trnavy so Žilinou. Pripravte klávesu F5, začíname.

Trnava – Žilina v nadstavbe Fortuna ligy

5. minúta – Vitajte pri textovom prenose, ktorý vám naplno prinesiem v momente, keď nájdem miesto na sedenie a elektrickú zástrčku. Chodby v trnavskej City Arene sú dlhé a môj orientačný nezmysel vyvinutý dostatočne. Bude to napínavé!

6. – prvá žltá karta, za protesty a pokus o striptíz ju dostáva Enis Fazlagić

9. – prvú nádejnú akciu mal Bičachčijan zo Žiliny, jeho výpad na bránu sa však nestretol s presnosťou a pochopením, strela letela tesne vedľa.

10. – na štadióne v Žiline je príjemná atmosféra z ruchových mikrofónov, čo ma desí viac ako fakt, že som si pred zápasom v batohu nechal pomazánku, čo som kúpil tuto v obchode v Arene.

12. – Žilina skúša tvoriť hru po krídlach, ja skúšam dovidieť na monitor, keď mám oproti sebe priame Slnko. Obom nám to ide rovnako.

13. – Iglesias vypálil z diaľky, Petráš chytá. Za mojich mladých čias sa o Iglesiasa zaujímali skôr ženy, dnes by som to tipol viac na chlapov. Nevadí.

14. – obávam sa, že nasledujúce minúty budú obsahovo vyprázdnené sťa volebné programy niektorých strán. Zabudol som si vziať vytlačené zostavy.

15. – dnes mi kamarát zo Žiliny aj kamarát z Trnavy povedali, že mám priniesť ich tímu šťastie. Cítim sa ako jeden nemenovaný bývalý slovenský premiér, ktorého keď sa taxikár spýtal, kam ho odvedzie, odvetil “to je jedno, všade ma potrebujú!”

18. – asi som to spomienkami na nemenovaného pána prehnal, na ihrisku sa strhla strkanica ako po otázke, odkiaľ vzal ten druhý peniaze na Elektru. Za ňu boli odmenený Gono a Savvidis žltou kartou.

21. – nechcem sa hrať na múdreho, ale povedal by som, že mužstvá poctivo bránia. Hádam nebude načisto bezgólovo.

24. – ovládajú ma zmiešané pocity. Na jednej strane, som si chcel zapnúť do pozadia komentár z priameho prenosu, lenže na mojom notebooku hapruje zvuk a nejdú slúchadlá. Na druhej strane, v diaľke občas začujem Sláva Jurka. Hovorím, zmiešané pocity.

27. – na ihrisku celkom nuda, zavolal som mame. Včera na trhu kúpila fajné paradajky. Od pani od Trebišova. Keby ste chceli vedieť, že čo má mama nového.

29. – mama tvrdí, že dedo robil fajný guláš z jeleňa. Ale že už nemá, tak mi to nie je tak ľúto, že uňho nie som.

31. – pýtam sa, čo je nové v Humennom. Mama nevie, šak je stále v robote.

32. – posledné dni pršalo a fúkalo, ale už je lepšie. Pozdravujem od vás mamu, mama na oplátku pozdravuje všetkých čitateľov. 

33. – čiarový rozhodca práve dvihol zástavu a píska ofsajd. Nad jeho hlavou, na tribúnach, je rozložený nápas “CHÝBATE TU”. Súhlasím, fanúšikovia tu chýbajú. V prvom rade preto, že patria na štadión. V druhom rade preto, že výkriky z reproduktorov na prázdnom pľaci ma desia viac, než 25- percentná dépeháčka.

37. – Kaprálik zo Žiliny sa pokúsil o slalom na úrovni Petry Vlhovej. Pár súperových hráčov aj obišiel ,ale zakončil len rovno do Takáča. Nevadí, gól z toho nebol, ale možno bude Zlatý glóbus.

39. – šanca Žiliny, zakončoval Bičachčijan. Tesne vedľa.

40. – ďalšia šanca Žiliny, strieľal neviemkto, lebo som mal práve kŕč v nohe, Takáč sa musel šmariť a letieť. Ale dobre zrobil, loptu vyrazil.

41. – Žilina prevzala iniciatívu a zas je pred pokutovým územím Trnavy. Šanca z toho nie je, ale čiarku si mládež od Šošonov dať môže.

42. – bez ohľadu na to, ako začína IMT Smile na koncerte pesničku, na jej konci zasnie “parabejradestééé”. Bez ohľadu na to, ako začne akcia v tomto zápase, na jej konci nie je gól.

44. – gól! Center Koštrnu pomaly od vlakovej stanice upratal do siete hlavou Yusuf Bamidele. Toto je ako v mojom živote a ako na každej dobrej párty, na ktorej som bol a niekto spomenul IMT Smile – zmenila sa nálada a ráz celého večera. V tomto prípade však verím v pozitívnu zmenu.

45. – máme tu polčas. Keď som chodil na fodbal v Žiline, niekedy mi cez polčas Vlado Goffa povedal, že mu mám priniesť štrúdľo. A on mi za to držal miesto, bol cestou som ešte skočil… no, šak viete kde. Týmto pozdravujem Vlada Goffu, ak toto číta. Vlado, bojuj a trim še!

Koniec prvého polčasu… a začiatok druhého

46. – počujem Sláva Jurka a to je neklamný znak toho, že začíname.

49. – náznaky šancí na oboch stranách dávajú prísľub, že druhé dejstvo bude lepšie, než to prvé. Ta, bodaj by tak bolo.

50. – za čudnch okolností sme videli rozh, po ňom hlavou tesne minul pravú tyč Jakub Grič. Rýmovačka síce slabá, ale jak sa hovorí, poézia na úrovni jej autora.

51. – Slnko je za obláčikmi, čo ma teší, lebo nemusím žmúriť sťa Melania Trump. Mám však pocit, že som z neho začal halucinovať, lebo kdesi cítim párky. 

53. – z oboch strán je cítiť aktivitu. A párky.

54. – nejeden zdatný komentátor by povedal, že Koštrnove centre dnes majú oči. Ale to je blbosť. Akože centre dobré, ale ja som na biológii dával pozor a centre oči nemajú.

56. – Mikovič sa hnevá, za protesty dostal žltú kartu. Raz som ho takto v zime stretol, keď som ráno pred robotou behal a bežal som popri štadióne. Spravil na mňa očný kontakt a zatváril sa tak, že “ta ten isto nebude príčetný, že v takom počasí behá”, čo som si vlastne o sebe povedal aj ja. No a teraz som mal deja vú, bo presne takisto sa pozrel aj na rozhodcu. Haha, stretnutia so slávnymi ľuďmi sú fajn.

59. – módne okienko. Neviem sa rozhodnúť, či sa obliekol lepšie tréner domácich, či hostí. Domáci je tak slušne, jak sa na nedeľu patrí, aj košeľu má. Lenže tréner hostí je správne oblečený, na nedeľnú vychádzku v prírode. 8 z 10 Judiniových sa nevie rozhodnúť, kto by vyhral.

60. – dobrý pokus Cabrala. Ešte trochu vycentrovať nohy a nabudúce už to nebude nad vinkeľ. 

61. – Pavol Staňo práve vystriedal toľko hráčov, že by sa za to ani Craig Ramsey nemusel hanbiť.

65. – ak Trnava vyhrá, zaistí si postup do Konferenčnej ligy. To je taká novovytvorená súťaž, o ktorej síce málo viem, ale je to presne toľko, koľko o nej chcem vedieť. Jej víťaz má skvelú odmenu v podobe trofeje a postupu do Európskej ligy. To je taká odmena, ako keď mi raz kamarát hovoril, že bol na 10kilometrovom behu po lese, účastníci zablúdili a po troch hodinách dorazili do cieľa. Odmenou im bol… sójový guláš.

66. – Bičachčian mal krásne sólo, slalomom konkuruje Vlhovej aj Kaprílikovi. Na druhej strane šanca Koštrnu, Petráš sa ocitol na zemi a vyrazil.

69. – Iglesias unikal po pravej strane a išiel sám na brankára. Miesto krúžku na joysticku však stlačil trojuholník, inak si jeho hroznú strelu vysvetliť neviem.

70. – Pavol Staňo prekvapil striedaním. Dvojitým. V tíme MŠK sa pripravuje už aj masér, hosťujúci kouč dá dnes šancu každému.

71. – Televýchovny vedúci si číta tento prenos a píše, že “dobré to je”. Dúfam, že si to isté poviem aj o tej pomazánke čo mám v batohu.

73. – Koštrna je dnes tak aktívny, že keby mi niekto povedal, že cez polčas odbehol na Májový kvet, ktorý sa koná tento víkend na Trojičnom námestí, vôbec by som sa mu nečudoval.

75. – rozhodca ukázal rukami obdĺžnik. Chlapci si väčšinou ukazujú iné tvary, ale tento je z tých slušnejšícj zjavne.

76. – sme bez rozhodcu. Som zvedavý či sa vráti. Asi išiel na ten Májový kvet.

77. – rozhodca sa vrátil, ukázal obdĺžnik a potom do pokutového územia Trnavy. To asi malo byť VARovanie, že príde penalta (hej viem, slabý, ale môj).

78. – penaltu kope Kurminowski. Dal. Je vyrovnané. Ja práve pozerám, že za Liverpool dal gól brankár. Svet je čudné miesto. Ešte aj taký ťahúň ako Enrique Iglesias opustil štadión. 

80. – nebol to Enrique, ale Dani. Neopustil štadión, ale striedal. Ale inak, stav platí.

81. – zaujímalo by ma, či sú kamarát zo Žiliny aj kamarát z Trnavy spokojní s tým mojim nosením šťastia.

82. – ochladilo sa, uvidíme, kto v súboji trénerov ako prvý vytiahne dlhý rukáv. 

86. – oba tímy sa snažia, lenže čím viac snahy, tým viac nepresností. Ako keď sa snažíte nenápadne vyjedať salónky z vianočného stromčeka. Čím viac sa snažíte zakrývať prázdny obal, tým horšie to vyzerá.

88. – súboj trénerov pokračuje, ani jeden ešte nevytasil dlhý rukáv. Dramatické!

89. – kopia sa nepresnosti, emócie, aj fauly. Ti znie skoro ako motto relácie Reflex.

90. – Gonova strela spoza pokutového územia minula bránu. Hostia sú pred bránou domácich častejšie… ta uvidíme, že čo z toho. 

91. – nadstavený čas je 5 minút. Pomazánka z batoha dáva lajk.

94. – pri priamom kope Žiliny sa hádajú Jakub Paur s Adriánom Kopasom. Isto nič vážne, a zajtra sa na to zabudne. Tak väčšinou my chlopi riešime spory, keby ste nevedeli.

96. – po Anthonyho sóle mohol prekonať gólmana hostí Savvidis. Aj sa mu to podarilo, ale jeden z obrancov hostí loptu pred čiarou vykopol. Dorážku si už Petráš postrážil. 

97. – sudí píska koniec. Na ihrisku sa robia oslavy, Trnava postupuje do pohárovej Európy. Ešte zopár verbálnych prekáračiek medzi oboma mužstvami a je po všetkom. Zopár divákov ešte prišlo oslavovať k mrežiam, ktoré delia ihrisko od zvyšku sveta a ktoré slúžia sanitkám.

Ďakujem všetkým, ktorí si prečítali tento textový prenos. Dodávam len, že je škoda, že ste tu nemohli byť tiež, s divákmi je futbal futbalom. Pekný večer, čítame sa nabudúce.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera