Sobota, 25. máj 2024

Ide o všetko. Preto dáva návrat Weissa zmysel

SITA/ŠK Slovan/Miro Gasidlo

Možno aj iné mená by zariadili vzplanutie žlčníkových kameňov, no priezvisko Weiss stále spoľahlivo zabezpečí prvé miesta v rebríčku hejtovaných na futbalovom Slovensku.

Zaslúži si však reprezentácia mladého Vladimíra Weissa? A zaslúži si mladý Vlado reprezentovať v tričku s dvojkrížom na prsníku?

Návrat problémového syna

Nominácia Štefana Tarkoviča vrazila jeho menom klin medzi fanúšikov, odborníkov, virológov, scientológov a ostatných, ktorí majú radi futbal. Vlado Weiss má za sebou záťahy mimo ihriska, ktorými si budoval vlastný, neslávny imidž. Podozrenie z trestného činu, cikanie na verejnosti a podobne.

Na ňom sme ho kritizovali za výber klubu, ktorého polohu sa nám nechce ani na mape hľadať. V reprezentácii postupne vládal behať len jedným smerom (dopredu, keby ste medzitým zabudli) a aj to len 20 minút.

Na druhej strane treba z voleja upozorniť na viacero faktov. Po etablovaní sa v Slovane bol v posledných zápasoch jeho najlepším hráčom. V kontroverznom šlágri v Dunajskej Strede ako jediný dával svojich hre myšlienku. Veľa sa hovorí o tom, že ešte nedal ligový gól, no bez neho by možno nedal ani jeden celý klub.

Druhým smutným faktom je stav konkurencie na krídle v reprezentácii. Od jeho odchodu sme ani raz nevideli pri postrannej čiare kolotoče a dezorientovaných obrancov súpera v bufete. Toľko omieľaná pesnička nakoniec privádza hráča, ktorí to za posledné roky v najcennejšom drese ukazoval ako jediný pravidelne.

Zodpovednosť a zodpovednosť

Moralisti tvrdia, že reprezentant musí byť vzorom v správaní na ihrisku aj mimo neho. Iste, je to pravda. Keby rovnaký princíp dodržiavali reprezentanti všetkých slávnych a hodnotných značiek, polovica Slovenska by bola bez roboty. Keby každý zamestnávateľ riešil kto z jeho reprezentantov kde vycikal na parkovisku, alebo opil v krčme.

Vzorom pre mládež na celom svete boli športovci, ktorí brali drogy, chľastali, bili ženy, podvádzali na daniach, len sme o tom v čase bez facebooku nevedeli a nemohli odsúdiť v horlivých statusoch. Diega Maradonu obdivuje celý svet, hoci bol feťák. Nebol ani zďaleka jediný futbalista, ani športovec, ktorý sa nevedel zmestiť do kože.

Bohužiaľ taká je realita, taký je svet. Preto riešme radšej futbal. Zodpovednosť za nomináciu má nový tréner, zodpovednosť nezahodiť (ďalšiu) šancu zas talentovaný futbalista.

Hráme all-in

V Belfaste hráme all-in. Jeden zápas o najbližšiu futbalovú budúcnosť. Všetky žetóny musíme dať na ihrisko. Dobre vieme, že ich aktuálne nemáme v takej hodnote, ako pred pár rokmi. Taký, ktorý si schováme vo vrecku, lebo možno v rukách trošku páli, môže chýbať.

Netreba pri návrate Vlada Weissa očakávať zázrak. Nedávna minulosť pamätá podobný pokus. Miňo Stoch bol trnavskými tribúnami vítaný ako spasiteľ, no na ihrisku behal len jeho tieň z rokov mladej slávy. Aj napriek forme z pražskej Slávie. Navyše Vlado dlho nehral na najvyššej úrovni tak ťažký zápas, aký ho čaká aj so spoluhráčmi vo štvrtok večer.

Ak má Vlado Weiss futbalovo pomôcť, teraz je správny čas. Dostal možno poslednú šancu v reprezentácii. Reálne sa na ihrisko dostane na posledných pätnásť minút, možno na predĺženie. Určite je hra na Weissa riziko. Ktoré ale možno budeme musieť podstúpiť.

Aby sme mali šancu postúpiť na ďalšie EURO.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po siedmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika.

Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866.

Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať.

Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem.

Telovýchovný vedúci.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera