Štvrtok, 23. máj 2024

Odlíšte sa od svojich rivalov, kúpte si do fantasy Premier league tímu rozdielových hráčov

Matej Šuľan Matej Šuľan 29.04.2022
FOTO: SITA/AP Photo/Alastair J. Grant

Záver sezóny Fantasy Premier League ponúka vďaka double gameweekom množstvo príležitostí, ako nazbierať veľké množstvo fantasy bodov a zamiešať tak ešte poradím vo vašich mini-ligách.

Každopádne, zameranie sa na hráčov, ktorí majú v GW36 a GW37 double gameweek, nie je jediná stratégia, ktorú môžete použiť. Ak vo vašej lige zaostávate za lídrami, no boj o prvotné umiestnenia stále nevzdávate, môžete skúsiť do svojho tímu kúpiť niektorého z rozdielového hráčov (rozdielový hráč = differential = hráč, ktorého má v tíme menej než 5 % fantasy manažérov).

Ak totiž máte vo svojom mužstve rovnakých hráčov, ako majú vaši rivali, nepodarí sa vám ich predbehnúť bez ohľadu na to, či vaši hráči budú zbierať body alebo nie. Preto môžete v závere sezóny viac zariskovať. Môžete do svojho tímu kúpiť niektorého z hráčov, ktorí sú FPL manažérmi (a hlavne vašimi súpermi v mini ligách) prehliadaní, no ktorí majú vysoký potenciál nahrať fantasy body.

Samozrejme, nechcete to s rozdielovými hráčmi prehnať, stále potrebujete mať silný základ mužstva, preto kupujte maximálne dvoch alebo troch.

Poďme sa v rýchlosti pozrieť na to, ktorých hráčov navrhujeme my.

Raheem Sterling

Body: 128
Cena: £10,5
V FPL mužstvách: 2,5 %

Z hráčov Manchestru City by ste mali mať vo svojom mužstve predovšetkým ich obrancov (ideálne dvoch Cancelo + Laporte, Cancelo + Ederson). City majú pred sebou skvelú šnúru zápasov s nízkym FDR, v ktorých očakávame niekoľko čistých kont. K ich obrancom však môžete pridať aj jedného útočného hráča.

Problémom však je Pepova ruleta. Kvôli nabitému programu v dôsledku Ligy Majstrov sa ktorýkoľvek z ich útočných hráčov môže ocitnúť kedykoľvek na lavičke. To by mohlo hrať do kariet Raheemovi Sterlingovi, ktorý v tejto sezóne nedostával v základnej zostave toľko príležitostí ako v predchádzajúcich ročníkoch.

Zdá sa, že v Lige Majstrov Guardialo uprednostňuje na krídlach Mahreza s Fodenom, kvôli čomu sa v tejto súťaži Sterlingovi často ujde len miesto na lavičke. A práve vďaka tomu by Sterling mohol dostať viac príležitostí práve v Premier League a mohol by sa blysnúť výkonmi, vďaka ktorým nazbieral viac než 200+ fantasy bodov v 3 zo 4 predchádzajúcich sezón.

Anthony Gordon

Body: 87
Cena: £4,6
V FPL mužstvách: 3,1 %

Od 11. kola sa Anthonymu Gordonovi podarilo získať si miesto v základnej zostave Evertonu (za ten čas nenastúpil v základe v PL zápasoch len 4-krát). Karamelky majú v 36. a 37. kole dva double gameweeky proti mužstvám s nízkym FDR (LEI, WAT, BRE, CRY), čo sú zápasy, v ktorých budú mať fantasy manažéri od hráčov Evertonu vysoké očakávania.

Gordon má v tejto sezóne na svojom konte už 4 góly a 3 asistencie a v tejto sérii zápasov by pokojne mohol svoje strelecké konto rozšíriť. Jeho cena je len 4,6 miliónov libier, vďaka čomu ho môžete v 35. kole proti Chelsea a 38. kole proti Arsenalu pokojne usadiť na lavičku.

Navyše pokiaľ sa chytáte v 36. alebo 37. kole použiť bench boost, Gordon je ideálnym lavičkovým hráčom, ktorý by vám okrem 2+2 bodov za štarty mohol nahrať aj niečo extra. 

Edward Nketiah

Body: 32
Cena: £5,5
V FPL mužstvách: 2,6 %

Až v závere tejto sezóny sa Nketiahovi podarilo výraznejšie sa presadiť a aspoň dočasne si vybojovať miesto v základnej zostave Arsenalu. V tejto chvíli sa zdá, že Arteta uprednostňuje v útoku Nketiaha pred Lacazettom, čo by mohli fantasy manažéri využiť.

Arsenal tiež čaká v 36. kole double gameweek, takže ak hľadáte do svojho tímu útočníka (momentálne nemáme medzi útočníkmi veľký výber), mohol by to byť práve Nketiah, ktorý ma na svojom konte 2 góly v posledných troch zápasoch.

Nketiah je z 3 našich vybraných rozdielových hráčov najrizikovejšou voľbou, keďže tak ako rýchlo miesto v základe získal, ho môže aj stratiť. Jeho cena je však len 5,5 miliónov libier, takže ak by sa to aj stalo môžete ho posadiť na lavičku vášho FPL mužstva.

Záver

Sezóna finišuje, stále je tu však množstvo príležitostí, ako môžete predbehnúť vašich rivalov v mini-ligách. Ak potrebujete zariskovať, urobte to, nemáte čo stratiť. Kúpte do svojho fantasy tímu rozdielových hráčov, takých, ktorých vaši súperi vo svojich mužstvách nemajú, čo vám môže pomôcť k tomu, aby ste ich dobehli.

Držíme palce.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera