Štvrtok, 27. jún 2024

Pondelkové Tréneroviny – Namiesto halušiek Polievka

FOTO TASR - Ján Krošlák

Slovan si zápas s ViOnom odložil kvôli povinnostiam v Európe, ak sa tak dá nazvať to, čoho sme boli svedkami v prvom zápase proti Žalgirisu. Preloženie zápasu vyhovovalo obidvom mužstvám, aj keď teda ViOn už-už chytal formu. DK SFZ udelila exemplárny trest Richardovi Trutzovi a tiež aj klubu za jeho návštevu šatne rozhodcov. Pre niekoho, kto nemá problém platiť hráčom 50 tisíc mesačne je 1500 + 1500 € doslova likvidačných a určite sa to nikdy nezopakuje. Trutz navyše dostal zákaz vstupu do rôznych častí štadióna do konca sezóny a klub okamžite zareagoval zakúpením nového Dolce Gusto do šatne rozhodcov.

Odložený bol aj zápas Michaloviec s Podbrezovaou. Východniari ešte nepredýchali prehru v Dunajskej Strede a Noro Hrnčár z toho chytil Covid s pomerne ťažkým priebehom. Prejavoval sa tak, že si dokonca zo záznamu pustil štvrtkový zápas belasých. Jedna polka mužstva tak má Covid, druhá virózu a to, čo zostalo, si radšej len kope loptu o stenu. Igor Žofčák rieši poistky cez Zoom.

AS Trenčín – FC Spartak Trnava 0:2, 1519 divákov

Spartak stihol do konca prestupového obdobia zareagovať na odchod Bamideleho. Funkcionári mu zrušili prechodný pobyt v ofsajde a na hosťovanie priviedli Taiwaa. Okrem neho prichádza do Trnavy Ali Baba. Z Nigérie a bez 40 zbojníkov. V Trnave bol cez víkend jarmok, ale na malom reťazáku sa povozili Trenčania, ktorých mal Spartak počas celého zápasu pod kontrolou.

Milan Ristovski na rozdiel od Alexa Ivána nebol v týždni u barbera pre fresh cut a nechal si to, čo mu v Ružomberku vynieslo dve asistencie. Spartak bol od začiatku zápasu lepším mužstvom, symbolicky by sa dal zápas vyjadriť súbojmi Demitra vs. Mikovič so skóre 0:6. Mikovič bol aj na začiatku prvej strely na bránu. Center pretiahol na Daniela, ten loptu vrátil a Ristovski otvoril skóre. V blízkosti bol aj Pires ako tieňový stopér. Trenčín si nič významné, čo by mala Janka Hospodárová spomenúť v Športových novinách, nevypracoval. Naopak. Daniel s Koštrnom mohli Kukučkovi ešte do polčasu pokaziť gólový priemer. Zápas si Spartak poistil v druhom polčase, keď obrana AS pri druhej lopte totálne zabudla na Kóšu. Jeden by nečakal, že stopér bude čakať na zadnej. Zimen zmenil rozostavenie, vzadu hral na dvoch obrancov + Piresa, ale Trenčania boli v útoku neškodní. Zapísali si tak tretiu prehru po sebe, Rybníčkovi sa vtedy automaticky otvára LinkedIn.

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 0:2, 1671 divákov

Ružomberok si zopakoval zápas proti Trnave z minulej nedele, ale s úplne opačným priebehom. Obrana oranžových až priveľmi uverila tomu, že Ivan Krajčírik vie na diaľku chytiť aj Covid od hráčov Michaloviec a tak nechali Žilinčanov dvakrát zaútočiť bez náznaku bránenia. Jambor sa dostal ku gólu po nepodarenej Rusnákovej strele a Ďurišove prehlavičkovanie Krajčírika ide na spoločný účet obrany a brankára domácich.

Ružomberku sa už síce z dlhého zoznamu zranených vrátil Lichý s Bobčekom, ale keď už sa v pozápasovom rozhovore môže Belko chváliť, že si počas zápasu stihol kúpiť letenky na zimnú lyžovačku a vybil sa mu aj telefón, je to znamenie toho, že ofenzíva Ružomberka si piatkovú predohrávku nepripne na nástenku. Na krk tak Liptákom začína dýchať Bystrica.

MFK Skalica – DAC Dunajská Streda 1:1, 2405 divákov

Zsolt Kalmár oslávil 100 zápasov za DAC bez trofeje gólom, ktorý chvíľu vyzeral, ako víťazný. Ale teda pekne poporiadku. DAC bol v prvom polčase lepší, Skalica si doňho totiž priniesla formu z posledného víkendu. Ale na viac ako Krstovičovu žrď sa hostia nezmohli a ich forma na ihriskách súperov je zatiaľ naozaj obdivuhodná. Sú tam takí polotuční, ako trvanlivé mlieko Kukkonia.

Po zmene strán Skalica začala hrať futbal, ktorý nikomu nevonia. Na vlastnej koži to pocítila aj nová Guľova posila, výnimočne hráč bez žilinskej minulosti, Željko Gavrič, a.k.a. Jožo Ďziga-džiga Suchý zo Superstar. Skalica mala dokonca viac šancí na gól. Najprv Vlasko trafil brvno, Haša Petráša a Yao veriacich smerujúcich k Šaštínu. Nedáš-dostaneš a odrazenú loptu umiestnil Kalmár za Junasa. Keď už to vyzeralo, že Guľa si vonku konečne na tlačovke vydýchne, zafungovala spolupráca Vlasko – Yao, na konci ktorej bol Baumgartner. 

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2, 531 divákov

Pri pohľade na formu Liptovského Mikuláša to vyzerá tak, že Národné tréningové centrum si môže na budúcu sezónu hľadať nového podnájomníka. Ponúka plnú občiansku vybavenosť, nízke prevádzkové náklady a stabilnú základňu 500-700 fanúšikov. K dispozícii je aj bránka s výhľadom na Tatry. 

Na druhej strane je treba povedať, že si Mikuláš prehrať nezaslúžil. Ale keď viete, že proti vám stojí Polievka a necháte mu tak veľa priestoru, nepomôže vám ani Trutz s macchiatom a hnedým cukrom. Tomáš Staš síce otvoril skóre krásnou pätičkou, ale potom si slovo zobrala hosťujúca 17-ka, ktorej sekundovali domáci zahadzovači šancí. Záhumenskému stačí loptu nakopnúť dopredu a tá si vždy nájde Polievku. Bielák loptu podbehol a Robo zoči-voči brankárovi vedel, čo s ňou. Mikuláš mal šance, Erik Jendrišek od nervov skoro odkopol Hruškovi tyčku. Remíza by bola spravodlivá, ale Luka Modrič v Bystrickom drese našiel v šestnástke Polievku. Na rozdiel od obrany Liptákov, ktorí by ho nenašli ani po troch nápovedách.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera