Pondelok, 22. apríl 2024

Pondelkové Tréneroviny – Viac trávy je aj vo volebnom programe SASky

FOTO TASR - Martin Baumann

Šestnáste kolo je neúplné, rozložené do piatich hracích dní, dodržuje teda predpísané pandemické rozostupy.

Piatkovú predohrávku Senice proti Žiline prerušil v polčase za stavu 1:1 sneh, keďže však domáci určite dlžia aj hospodárovi, nemal ho kto odpratať a čakalo sa, či do utorka sám takticky ustúpi, kým si ho nebodaj nevšimnú aj meteorológovia alebo si ho odvezie Boris na Donovaly. Ale zase výhoda pre Senicu je, že keď neplatíte, nemôžete ani zaplatiť za svoje chyby v zápase. Ibaže by áno, uvidíme v utorok poobede.

ŠK Slovan Bratislava – ŠFK Sereď 2:0

Domáci zápas proti Seredi si o deň logicky odložil Slovan, ktorý má v nohách štvrtkové trápenie všetkých divákov pri televíznych obrazovkách proti PAOKu. Futbal bez divákov vie byť niekedy horším zážitkom ako koncert Desmodu s divákmi, navyše ak sa hrá na povrchu, aký momentálne na Tehelnom poli majú. Viac trávy je aj vo volebnom programe SASky. Šťastie je, že do pondelka ubudlo tých béžových častí a Slovan si tak zvýšil náskok na čele tabuľky.

Desať vzájomných zápasov, desať radostí Ivana Kmotríka mladšieho. Slovan prerotoval zostavu a keď v 15. minúte Haša namiesto lopty odkopol Medveděva až na Hlavnú stanicu, pískala sa penalta, ktorou Dražič upokojil hru. Sereď nebola úplne márna, výbornú šancu mal napríklad Yao, ale ako sa to má robiť, mu 20 minút pred koncom ukázal Green. Slovan tieto týždne v lige vyzerá tak, že sa dokáže poraziť len sám.

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 0:3

Spartak si vybral v ligovom kalendári neplatenú dovolenku, keď doma proti Ružomberku odohral zápas, v ktorom absolútne dodržal zákaz vychádzania. Nevyšlo mu absolútne nič a to ani nebolo osem večer. Gašparík lepil zostavu, z masérskeho kresla stiahol do obrany aj Mikoviča, na krídlo miesto Cabrala Jonesa, ktorý sa nakoniec stal hráčom zápasu. Ružomberok potvrdil výbornú formu a Spartak pri ňom v nedeľu vyzeral ako Andrej Danko pri Scrabble so siedmakmi.

Trnava začína zisťovať, že ak neskóruje prvá, je to problém. V Zlatých Moravciach nič, proti Ružomberku mal šancu Jones s Tummom, ale tu sa aktivita skončila a na šach-mat si počkali hostia. Jones fauloval Madleňáka a Kochan prekonal Takáča. Ak chcel Spartak v druhom polčase niečo so zápasom urobiť, podarilo sa mu to na 100%. Za tri minúty si z jeho obrany urobil Regáli Takešiho hrad a aby toho nebolo málo, Zyen Jones vletel do Krajčírika ako rožok za treskou na raňajky. Zvyšok zápasu sa dohrával, Spartak skúšal vysunúť napádanie, ale keby sa Tancik nepotkol sám o seba pri brejku 4 na 1, je to ešte horšie.

AS Trenčín – DAC Dunajská Streda 0:1

Niektorým zápasom lockdown pristane, tento bol jeden z nich. Čo sa to stalo s Trenčínom, to sa nedočítate ani v Zem a vek. Človek by čakal, že po facke v Ružomberku si chalani v týždni sadnú, dajú dva veterníky a sľúbia si, že to proti DAC doma nepokazia. Lenže DAC sa druhou výhrou 1:0 a druhou nulou vzadu pomaličky štverá k tretiemu Ružomberku, kým Trenčín si chce urobiť záver základnej časti zaujímavým.

Ak existuje v kádri DAC niekto, koho zmena trénera potešila, je ním mladý Veselovský. Opäť hral v základe, tentokrát si dokonca pripísal aj prihrávku na jediný gól zápasu. Lamkel Zé je stále nezvestný, Beskorovajnij pre istotu sedí iba na lavičke a čaro Jánosa Hahna odfúklo niekam ku Komárnu. Trenčín sa snažil, Hollý mal dve pekné šance, Hlinka prestriedal celú ofenzívnu päťku, ale nakoniec je z toho aj tak len prehra.

FK Pohronie – ViOn Zlaté Moravce 0:2

Za tri kolá získal ViOn sedem bodov, rovnaký počet ako v prvých 13 kolách sezóny. Zrazu tak poskočil na desiate miesto a pred sebou má Senicu, ktorej pohyb by sa dal prirovnať k cúvaniu. Pohronie je posledné, na Liptovský Mikuláš už potrebuje niekde zohnať 5 bodov. Teoreticky stačí 40 000 € a dve kontumácie na ihriskách súperov, podľa novej metodiky ÚLK.

Futbal vie byť krutý, ako legíny v lete. Pohronie si v sobotu prehrať nezaslúžilo, do ViOnu búšilo z každej strany a buď sa zaskvel Kira, lietajúci Čogley, alebo pomohla konštrukcia brány. ViOnu vyšli brejky, aj keď pred prvým gólom mal kus šťastia. Mondekovu strelu Hrdlička vyrazil k Švecovi, ktorý z 20 centrimetrov trafil Hrdličkovu kopačku. Keby nedostane šancu na druhú dorážku Kyziridis, Švec ide domov pešo. Druhý polčas patril Pohroniu ako Afrika Omikronu, ale pri ViOne stáli všetci svätí a dielo skazy dokonal z brejku po Ďubekovej prihrávke Kyziridis.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Zemplín Michalovce 0:1

Keď už sme boli pri tom, aký je futbal krutý, pokračujeme do Popradu. Mikuláš mal v kabíne ešte nevybalený zázračný bod zo Žiliny, Michalovce zase pocit aspoň z dobrej hry proti Slovanu.

Prvý polčas nenadchol, po jednej-dvoch strelách na každej strane, ale čakalo sa, kým sa z bundy vyzlečie Igor Žofčák. Ten nastúpil na druhý polčas, ktorý ale patril Liptákom. Tým sa podarilo vytvoriť pekné šance, ale ak už aj trafili bránu, tak maximálne žrď a trest prišiel na konci zápasu. Vlastnú medicínku predpísal domácim po rohu Matej Trusa.