Štvrtok, 23. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – Vlado zase skúšal rotovať

FOTO TASR - Pavel Neubauer

Tak tá najväčšia prestupová bomba v poslednej chvíli asi nebuchne. Polievka síce na Slovane ukázal rozdiel medzi hráčom, ktorý ma cenu a hráčmi, za ktorých treba platiť vysoké sumy, ale napriek pretrvávajúcemu záujmu by mal zostať v Banskej Bystrici minimálne do konca sezóny. Budú to dva ťažké dni, Štiavničky budú počas nich odolávať nájazdom belasých a Oskara zo Žitného ostrova.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Dukla Banská Bystrica 2:2, 4055 divákov

Robert Polievka. Toto meno straší na Tehelnom poli viac ako keď idú chalani z NAKA na obed do Troch veží. V prvom polčase to vyzeralo tak, že keď sa hosťujúca 17ka dotkne lopty, všetci hráči v belasom sa zmenia na Kelvina Piresa. Najprv poslal strieľaný center okolo hlavy Gorosita a potom si povodil celú obranu aby sa kvalifikoval do aktuálneho ročníka Let’s Dance. Bude tvoriť pár s Vernonom de Marcom, keď sa chalan raz došmýka.

Do druhého polčasu poslal Vlado aj Tigrana, ktorý si pre unudené publikum pripravil sériu dlholetiacich centrov zo svojej ľavačky. Slovanu chýbala iskra a Dukla bola v každom brejku nebezpečná. Keď bude Dominik Dán hľadať názov pre svoju fantasy knihu, odporúčam mu Belasý pressing. Dukla mala všetok čas sveta si loptu pekne rozohrať a väčšinou jednou prihrávkou vyradila 2-3 hráčov Slovana. Timo Záhumenský sa tak raz ocitol sám pred Chovanom, si musel myslieť, že ho teleportovalo. Vlado Weiss si ale umne vypýtal a premenil penaltu a bod pre Slovan zachránil po osi Lovat – Green Angličan. A to už sa Oskar tešil, že aký fajnový víkend.

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 0:2, 2279 divákov

Spartak v zápase predstavil nové retro dresy na oslavu storočnice. 100 rokov uplynulo od momentu, kedy naposledy porazil doma Ružomberok a sto ďalších by mu asi nedal gól. Ružomberčania si do Trnavy prišli minimálne po remízu a za prvý polčas sa za ich výkon hanbil dokonca aj tréner Struhár. Mišo Gašparík sa rozhodol ísť all in. Taiwovi v útoku zavadzal aj Ristovski a nedá sa povedať, že by domáci hrali zle. Len majú smolu, že sa zatiaľ počítajú iba góly.

Spartak zlepšil medzihru a kombináciu, lenže tam hore to nemá kto premeniť na gól. V tomto je mužstvo konzistentné, spaľujú ich rovnako záložníci aj útočníci. Hostia sa hádzali do striel ako hoši z Nagana a z brankára Ťapaja sa stala hviezda víkendu. A keď už sa hráči Ružomberka dohodli, že si urobia výlet k Takáčovi, stačil jeden nákop na náhodu a Bobček to trafil životne. Chrien pri druhom góle už dorážal do prázdnej brány. Potom si to už Ružomberok ustrážil pravidelným kontrolovaním funkčnosti vyhrievania trávnika. Po pandémii a inflácii nás toto na jar čaká ešte dvakrát. Netrpeli sme ako národ už dosť?

FK Železiarne Podbrezová – MŠK Žilina 3:1, 876 divákov

Žilinské obranné kužele sa presunuli do Podbrezovej, aby potešili pána Sotáka prítomného na tribúne postupom domáceho mužstva do TOP 6. A treba povedať, že zaslúženému. Takto príjemného nováčika sme tu už dlho nemali. Mladí šošoni si to o poslednú miestenku zaručujúcu krajšiu jar rozdajú s Banskou Bystricou. 

Patrik Iľko by podľa mena mohol vedieť spoluhráčom povedať, aké bude možno asi neviem počasie budúci týždeň, ale keby radšej predpovedal, že sa okolo neho rúti Bariš, nemusel ho seknúť dole. Pavúk sa z penalty nemýlil. Lenže Žiline v druhom polčase vyšiel brejk vďaka Jamborovi s Anangom, čo podľa výrazov tvári nečakal nikto z prítomných 22 hráčov. S vidinou toho, že chalanom p. Soták v kabíne zje aj chrániče sa do lopty oprel domáci Sangare, čo Belko pri bližšej tyči nečakal. Zaslúženú výhru železiarov potvrdil už v nadstavenom čase Špyrka.

MFK Zemplín Michalovce – DAC Dunajská Streda 0:2, 806 divákov

DAC cestoval cez celú republiku, kde ho za odmenu čakalo niečo, čo z veľkej diaľky pripomínalo ihrisko. Vareha by si na to zapýtal krásne poľnohospodárske dotácie. S klubom necestoval zranený Krstovič, jeho miesto na hrote dostal do vienka Niarchos. Pri jeho 45 kilách bol Guľa rád, že počas zápasu fúkal len slabučký vietor.

Pri pohľade na rozlosovanie asi Aďo nečakal, že sa po zápase DAC dotiahne na Slovan na jediný bod. DAC ukázal to, čo belasým v ich zápase chýbalo. Od začiatku išli za víťazstvom a Száraz sa proti svojim bývalým spoluhráčom viackrát vytiahol. Ale maďarský Ed Sheeran po krásnej pod seba od Blackmana aj tak otvoril skóre. Michalovce boli blízko vyrovnaniu po hodine hry, ale Kanu so Slebodníkom zahodili niečo, na čo by bol hrdý aj taký Ristovski so Šaponjičom. PZP zápasu pridal Nebyla.

AS Trenčín – ViOn Zlaté Moravce 1:1, 540 divákov

Trenčania v týždni zistili, že Azango podpísal polroka pred koncom zmluvy so Spartakom a odfotil sa v jeho drese. Či ho aj podpísaný venoval niektorým spoluhráčom už nevieme, ale od tohto týždňa si asi fyzioterapeuta platí sám. Klub spod lízatiek však sfinalizoval príchod zaujímavého Holanďana Desleyho Dos Santosa, od ktorého si sľubuje veľké veci a veľký cash flow do budúcna.

Zápas proti ViOnu priniesol obrovský rébus pre tipérov. Toto mohlo dopadnúť hocijako, keďže Mariánovi Zimenovi zo zostavy vypadla istota gólov, Kelvin P. AS bol lepším mužstvom, doma na umelke vie vytrápiť kohokoľvek. Vrátane samých seba. Bagin otvoril skóre, ale Ibrahim by potreboval viac zápasov, prípadne absenciu obrancov, brankára a bránkovej konštrukcie na to, aby jednu zo šancí premenil. Vyrovnať sa dá, aj keď nie ste lepším tímom. Patrik Pinte ukázal, že ľavačka je preceňovaná noha, vytočil sa ako žeriav a pravačkou nedal Vozinhovi šancu uchádzať sa o titul Futbalista roka podľa magazínu Kapverďanka – aj keď o chvíľu neskôr vyčaroval pekný zákrok, ktorý udržal AS na bodoch.

MFK Skalica – FK Tatran Liptovský Mikuláš 3:0, 160 divákov

Skalica dopriala obyvateľom Trenčína možnosť pozrieť si konečne zápas, v ktorom sa domáci klub nebude hanbiť za obranu. Na Záhorí totiž mešká rekonštrukcia vyhrievaného trávnika, preto sa mužstvo presunulo na štadión, ktorému mešká dostavba. Zápas dvoch posledných tímov sa tak odohral na neutrálnej pôde a pre Skalicu dopadol až veľmi jednoznačne.

Liptáci dostali trojku a to ešte môžu byť radi. Ich manko na poslednom mieste je 10 bodov a pomaly môžu začať spisovať výhovorky. Za Skalicu sa postupne presadzovali Fábry, z penalty Medved a potom maestro Jano Vlasko. Nestarnúca legenda si skočila po penaltu, ktorú premenil na panenku. Jano sa tak osamosatnil v rebríčku penált kopnutých týmto štýlom a raz bude mať na Markíze vlastnú reláciu, venovanú tejto problematike.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera