Štvrtok, 23. máj 2024

Povinnosť postúpiť? TakUrčitee. Slovanu sa ale radšej nesmejte

FOTO TASR Jaroslav Novák

Nula gólov, jeden bod a dva slabé výkony. Vizitka slovenského majstra po prvej tretine zápasov v skupine Európskej konferenčnej ligy je biedna.

Vo štvrtok večer belasí prehrali v Jerevane s Pjunikom 0:2, výhra údajne najslabšieho tímu skupiny H bola úplne zaslúžená. Arméni aspoň behali.

Hrdina zápasu

Nie je možné za hrdinu označiť nikoho z futbalistov, ktorí sa dostali na ihrisko v Jerevane. Ani trénera Slovana Bratislava, ktorý ide po zápase znova vyvodzovať dôsledky. Hrdinom je každý, kto odolal a slovenskému majstrovi sa na facebooku, alebo na twittri neposmieval. Pokušenie bolo veľké.

Schadenfreude (škodoradosť) je medzi športovými fanúšikmi nákazlivejšia, ako covid. Každý, kto sa ale Slovanu za výkony a výsledky v Európe vysmieva, by si mohol uvedomiť, čomu sa smeje naozaj. Posmieva sa lige, ktorá horko-ťažko vyprodukuje jeden klub do troch nadnárodných súťaží, kde súperí takmer stovka najlepších Euroklubov. Vysmieva sa klubom, ktoré nie sú schopné Slovan poraziť, preveriť a už vôbec nie v skupinovej fáze nahradiť. Veľmi pravdepodobne aj tomu, ktorému sám drží palce.

Takže, v pohode sa smejte kráľovi, že je nahý. Len sa uistite, že na tom námestí nestojíte s holým zadkom tiež. Do popuku, naozaj.

Toto som ozaj nečakal

Kritizovať výkon slovenského majstra je samozrejme povolené. Tradične prispôsobil svoj herný prejav súperovi. Čím lepší protivník, tým lepšie Slovan v tejto sezóne v Európe hrá. A keď toho oponent veľa nevie, belasí sa radi prispôsobia. Nečakal som ale, že budú vyzerať ako keby ani netušili, ako Pjunik poraziť.

Aspoň taký som mal dojem. Ako keby futbalisti nevedeli, čo majú na ihrisku robiť. Hre chýbali myšlienky, absentoval pohyb, o kreativite radšej pomlčím. Zrejme si pri nástupe borci povedali, že títo čajoví Arméni sa porazia aj sami. Skôr, či neskôr príde šanca a gólik, dva dáme. Neprišla, nedali. Naopak domáci aspoň pokúšali šťastie, čo sa im dvakrát oplatilo.

Moment zápasu

Ťažko sa hľadá, čo vybrať z tej hlušiny, čo sa valila z televíznej obrazovky. Možno prvú minútu a prvý gól.

V prvej minúte sa Chakvetadze nádejne rozbehol smerom na bránku Pjuniku, no namiesto prihrávky do prečíslenia slabo vystrelil spoza šestnástky. Situácia si vyžadovala kreatívnejšie, rýchlejšie riešenie. Dá sa povedať, že zápas ovplyvnila. Keby Slovan z prvého útoku strelil gól, dnešný článok by bol celkom určite veselší.

Nepotešil ani brankár Chovan. Na tomto mieste sa mu viackrát počas eurosezóny dostalo chvály, dnes to možné nie je. Prvý gól pustil ako na dedinskom turnaji. Strela spoza šestnástky, ktorú celý čas vidí a nikto netečuje, jednoducho nesmie prejsť. Spoluhráčom sa po góle podlomili nohy, Odubanjo o dve minúty kopol životný kop do lopty a bolo vybavené.

A čo Bazilej?

Najbližšie dva zápasy hrá Slovan proti Švajčiarom. Bazilej je jediný skutočný favorit na playoff a podľa toho to v tabuľke aj vyzerá. Aspoň vidíme, aké nezmyselné boli úvahy o povinnom postupe zo skupiny Európskej konferenčnej ligy. Najmä keď súperom nie je trikrát Gibraltár.

No nič. Bude to ťažké, ale tréner Weiss zatlačený do kúta vie byť nebezpečný. Videli sme proti Ferencvárosu aj Olympiakosu, že proti lepším dokáže z mužstva vytiahnuť viac. Proti Bazileju bude najvyšší čas, aby sa ďalší výlet slovenského klubu do Európy neskončil ďalšou blamážou.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera