Štvrtok, 23. máj 2024

Spartak ide ďalej. Bez víz aj bez hrotového útočníka

Ján Janočko Ján Janočko 29.07.2022
FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Spartak je v ďalšom predkole a to znamená, že do Trnavy príde poľský tím Raków Częstochowa. Trnavčania si poradili s waleským Newtownom aj v druhom zápase (doma ho zdolali 4:1), museli však riešiť nečakaný problém. Kvôli chýbajúcim vízam neletelo na Britské ostrovy viacero opôr, s ktorými tréner počítal.

Zo zápasu, ktorý skončil výhrou hostí a výsledkom 1:2 (za Spartak skórovali Štefánik a Bukata) som si povyberal tieto čerešničky:

Hrdina zápasu

Pre mňa Jakub Pa(z)ur, ktorý nevyužil možnosť PN-ky napriek tomu, že by mu ju klubový lekár podpísal. Miesto toho vycestoval a vyskytol sa v útoku byrokraciou zdecimovaného tímu. Kvôli tržnej rane na ukazováku nemohol stopercentne prejsť plán postúpiť s prstom v nose, aj tak však klobúk dolu pred Paurom. Nedal síce gól, ale tímu pomohol a ukázal toľko bojovnosti, koľko len chalan od tunela Višňové môže!

Toto som fakt nečakal

Zostavu. Do brány sa postavil Vantruba a kto bol náhodou posledných pár rokov v kóme, mohol by sa sám seba pýtať či mu dakus ňepare. Keď ešte v závere vybehol na trávnik Karhan a Ujlaky, to už si pamätník musel pozrieť aj kalendár a overiť si, aký rok sa píše. No a ako vieme, futbal píše príbehy. 

Pred týždňom tréner Gašparík povedal, že Kozak si môže hľadať nový klub (čiže si už za Spartak zahrať nemal), včera naskočil v základe. Dokázal tak, že Poliakov to na Britské ostrovy ťahá za prácou viac, než influencerky na Onlyfans. A to je dobre, lebo možno výkonom zaujal aj svoj budúci klub, nech už to bude Radomiak, Radom, Rad, alebo akékoľvek iné mužstvo v Poľsku.

Moment zápasu

Približne v 89. minúte som si všimol záber, aký by nedal spať ani Mulderovi a Scullyovej. Z obrazovky zrazu zmizol Mikovič, hráč Trnavy, a slušnú chvíľu sa nevracal. Smerom zmiznutia sa chvíľu pozeral aj tréner, po pár sekundách Mikovič na obraz naskočil. Nebola to chyba v prijímači, ale nedostatok podávačov lôpt na náhradnom štadióne Newtownu. I musel sa trnavský krajný obranca vytratiť, zohnúť pod zábradlie a ísť hľadať lobdu sám. Našťastie sa vrátil, lebo keby sa pred odletom pekným lietadielkom naspäť na Slovensko pri spočítavaní ukázalo, že jeden člen výpravy chýba, ej, to už by sa doma ťažko vysvetľovalo. Po absencii pätice bezvízových hráčov si už Spartak ďalšie straty nemôže dovoliť.

A čo ďalšie predkolo?

Určite sa nebude podobať tomuto tak, ako sa Jaba Kankava podobá Johnovi Travoltovi. Iný súper, iný štýl, iný favorit. Taký, ktorý si nepríde zápas na Slovensko len užiť, a ktorý sa nebude pokúšať o zázrak v odvete. Taký, ktorý bude sebavedomý, a proti ktorému sa každá chyba môže vypomstiť. Ale zároveň taký, ktorého netreba vítať so strachom a prehnaným rešpektom. Przepraszam, ale ak odo mňa chcete tip na jasného favorita v dvojzápase s Rakowom, taký nebude. Ale ak existuje možnosť podať si na to, že Bamidele nastúpi v oboch zápasoch od začiatku, dajte za euro. Ak sa dá podať, že nastúpia aj Štefánik a Štetina, tak pokojne aj ďalšie eurko!

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera