Štvrtok, 23. máj 2024

Koniec trénera Tarkoviča pri reprezentácii. Odvolať ho mali po prehre s Kazachstanom

AKTUALIZOVANÉ — Šport.sk a Sportnet.sk v utorok ako prví informovali, že Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu na utorkovom stretnutí odvolal trénera národného futbalového tímu Štefana Tarkoviča.

Dôvodom na tento krok boli opakovane nedostatočné výsledky a neuspokojivé výkony, ktorými mužstvo nenadviazalo na herný prejav z jesene 2021, predovšetkým z kvalifikačných zápasov s Ruskom a Chorvátskom,” píše sa v stanovisku SFZ. V zvyšných dvoch júnových zápasoch A-tímu v Lige národov budú trénermi doterajší asistenti, Samuel Slovák a Marek Mintál. “O definitívnom obsadení postu reprezentačného trénera Slovenska sa rozhodne v priebehu letných mesiacov,” informuje futbalový zväz.  

Slovensko pod vedením Tarkoviča vstúpilo do C-kategórie Ligy národov nepresvedčivými výkonmi a ziskom troch bodov v prvých dvoch zápasoch. Po výhre 1:0 nad Bieloruskom v Srbsku prehrali reprezentanti v pondelok večer v Trnave s Kazachstanom 0:1.

Štefan Tarkovič sa trénerom Slovenska stal 20. októbra 2020, s národným tímom postúpil na EURO 2020 no nepostúpil na MS 2022.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera