Pondelok, 18. marec 2024

V Trebišove by nevyhral ani Real Madrid. Druhá liga má nového lídra

Matej Valkár Matej Valkár 19.09.2022
Zdroj: Facebook.com/SlavojTrebisov

Desiate kolo druhej futbalovej ligy je minulosťou. Dvadsať gólov, päť čistých kont, len jedno vylúčenie a nový líder tabuľky. Poďme sa spolu bližšie pozrieť na odohrané zápasy.

Púchov – Pohronie 0:1, 550 divákov

Rovnako ako minulý týždeň, aj teraz boli súčasťou prvého zápasu kola futbalisti Pohronia. V Púchove nezačali vôbec dobre, domáci mali od začiatku stretnutia prevahu. Tréner Lérant sa na to už nemohol pozerať a rozhodol sa pre dvojitú zmenu ešte v prvom polčase. Hráči, ktorých nevystriedal sa zrejme zľakli a začali hrať lepšie. Akurát, že Blahút a Čunta sa zľakli aj svojich obrovských šancí. Napokon sa však hostia mohli tešiť, Barborov center z rohu si do vlastnej siete zrazil Slovák. Zvyšok zápasu minuloročný fortunaligista zvládol a odniesol si cennú výhru.

Myjava – Považská Bystrica 2:2, 515 divákov

Poriadna prestrelka to bola na Kopaniciach. Domáci Spartak privítal Považanov štýlovo a už v jedenástej minúte premenil svoj nájazd Olejník. Radosť netrvala dlho, zaváhanie myjavskej obrany potrestal o pätnásť minút neskôr Demjan. Brániť sa ale nechcelo ani hosťom, potvrdil to ďalší nájazd. Tentokrát sa nemýlil Pekár. Drámu rozuzlil až striedajúci Nagy (nie Peter), ktorý pätnásť minút pred koncom hlavou po rohovom kope vyrovnal na konečných 2:2.

Slovan Bratislava B – Prešov 0:3, 95 divákov

Áno, naozaj vidíte správne. 95 divákov. Tatran bol v súboji favoritom a za istých okolností mohol byť v prípade výhry po tomto kole lídrom tabuľky. Papierové predpoklady boli do bodky naplnené, hostia totiž dominovali už od úvodných minút. Na čelo tabuľky strelcov sa dostal Jozef Dolný, ktorý najskôr výstavným lobom z diaľky prehodil všetko, čo mu stálo v ceste. Pätnásť minút na to využil dieru v obrane domácich (ak sa to obranou dá nazvať) a prekonal Ružinského, ktorý bol totálne bez šance zasiahnuť. Skazu domácich dokonal v druhom polčase Jendrek, ktorého delovka z ľavej strany skončila až v bránke.

Dubnica nad Váhom – Komárno 0:2, 315 divákov

Vôbec by nevadilo, ak by sa príbeh tohto zápasu začal písať od prvého gólu. Dovtedy sa totiž nič nestalo. Po necelej polhodine hry posadil center Štepanovského do bránky Tóth, oslávil to saltom. Defenzíva domácich akoby pri druhom góle ani nebola, Németh z voleja nikým nekrytý zvýšil na dvojgólový rozdiel. Šance potom prišli na oboch stranách, ani jedna však gólom neskončila.

Trebišov – Košice 3:1, 825 divákov

Pomyselný šláger kola sa hral v Trebišove, domáci Slavoj hostil rivala z Košíc. Góly padali v poslednej desaťminútovke prvého polčasu, po centri Majdana skóroval Jakúbek. Erupcia radosti prišla aj na domácej strane, už o šesť minút vyrovnával po rohu Kolesára hlavou Špak. Aby sa domáci fanúšikovia neradovali až príliš, eufóriu skrotil Jenat. Nechal sa vylúčiť. Domáci ostali pokojní, riadili sa všeobecne známym faktom: v Trebišove by nevyhral ani Real Madrid. A pomohlo to. Víťazná bola dorážka Bajtoša, v nadstavení ešte výhru poistil z penalty Ikugar.

Rača – Dolný Kubín 0:2, 250 divákov

Do televízie sa dostal súboj nováčikov, miernym favoritom boli domáci. Treba podotknúť, že gól na 0:1 z kopačky Machaja bol naozaj televízny. Ak to takto pôjde ďalej, Dolnokubínčania si budú môcť výstavné góly nechať patentovať. Na oko pekný bol aj zásah Kolorédyho, ten skóroval v druhom zápase po sebe. Hostia sa odlepili z dna tabuľky a preskočili aj svojho súpera. Aj to dokazuje, že nováčikovia v druhej lige sú nanajvýš nevyspytateľní.

Petržalka – Šamorín 1:2, 375 divákov

Na pohľad atraktívny mohol byť aj duel Petržalky so Šamorínom, na atraktivite mu ešte pridal aj úvodný krásny zásah Mátého Szolgaia. Hostia sa výhrou mohli dostať na druhé miesto tabuľky, o motiváciu tak mali postarané. Akciu alá Arjen Robben predviedol v druhom polčase Spáčil, ktorý ľavačkou po zemi vyrovnal. Po konečnom hvizde sa však radovali hostia, v predposlednej minúte im výhru zariadil hlavou striedajúci Ferleťák, na ihrisku bol len štyri minúty.

Žilina B – Humenné 0:1, 107 divákov

Tréner hostí Ondrej Desiatnik prišiel do Žiliny s jasným cieľom, išlo sa brániť. Aj preto boli Humenčania v piatej minúte extrémne šťastní, na Neuera sa hrajúci Kúdelčík totiž nechal Diamého skórovať do prázdnej bránky. Ako som spomenul, potom sa bránilo. Šošoni síce držali loptu a mali akýsi platonický tlak, šance však nemali. Azda jedinou bolo brvno striedajúceho Mojžiša, ktoré prišlo v samom závere stretnutia. Takticky výborne zvládli duel hostia a odviezli si zaslúžené tri body.

Sumár

Prešov je po desiatich zápasoch novým lídrom ligy, s dvojbodovou stratou je druhý Šamorín. Na tretie miesto klesli Košice, majú rovnako bodov ako Komárno a Myjava. Z najhoršieho je nateraz von Pohronie či Dolný Kubín, naopak, priepasť sa zväčšuje béčku Žiliny. Značné problémy má aj predposledná Petržalka. Až na posledných dvoch menovaných čaká druholigistov pokojná repre pauza.

Najlepšiu ofenzívu majú aj naďalej Košičania, prekonali už aj žilinské béčko. To je aj naďalej tímom s najhoršou defenzívou. Najmenej gólov dalo Humenné a najlepšiu obranu má Komárno. Aj v desiatom kole to pálilo Jozefovi Dolnému, ktorý je s ôsmimi gólmi najlepším strelcom ligy.