Utorok, 23. apríl 2024

Veľká zmena, na semifinále a finále sa Wembley zaplní fanúšikmi

SITA/AP Photo/Manu Fernandez

Nemecká kancelárka Angela Merkelová v utorok vyzvala Európsku futbalovú úniu (UEFA), aby konala zodpovedne v súvislosti s EURO 2020.

Narážala na zápasy vo Veľkej Británii, kde zaznamenali zvýšený nárast prípadov na koronavírus s nákazlivejším variantom Delta. “Dúfam, že sa UEFA postaví k situácii zodpovedne. Nemyslím si, že by bolo dobré, keby tam boli štadióny plné,” povedala Merkelová novinárom po stretnutí s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou.

Zvýšená kapacita      

UEFA dúfa, že na londýnskom štadióne Wembley bude mať 60.000 fanúšikov na dvoch semifinálových zápasoch a na finále 11. júla, čím zaplnia kapacitu na 75 %. Ide o najväčšie zhromaždenie vo Veľkej Británii za posledných 15 mesiacov.

Je to skvelá správa, že toľko fanúšikov bude môcť sledovať posledné tri zápasy EURO 2020 vo Wembley,“ uviedol prezident UEFA Aleksander Čeferin.

Britániu považujú vo viacerých krajinách vrátane Nemecka za rizikovú oblasť. To znamená, že každý, kto odtiaľ pricestuje, musí byť v karanténe po dobu 14 dní. Vláda Spojeného kráľovstva odložila zrušenie všetkých obmedzení do 19. júla.

Hrozil presun

Špekulovalo sa, že posledné tri zápasy by sa presunuli z Londýna do Maďarska. Budapešť je jediným miestom na EURO 2020, kde neplatia obmedzenia kapacity štadiónu.

Už v predchádzajúcich mesiacoch zrekonštruovaná aréna poskytovala azyl niekoľkým zápasom Ligy majstrov, ktorých usporiadanie v domovských krajinách komplikovali reštrikcie.

(C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera