Piatok, 17. máj 2024

Ľadovo ostrý rebríček: Rysuje sa šťuka

Jerguš Auer Jerguš Auer 29.01.2023
FOTO TASR - Veronika Mihaliková

Pomaly dva mesiace ubehli od posledného dielu vášho najobľúbenejšieho neobjektívneho rebríčka. Konečne som späť a so mnou rošáda v tabuľke našej drahej extraligy. Niektoré tímy vystrelili, iné sa topia v hlbokých vodách divokého Dunaja a niektoré stagnujú a graf ich formy pripomína EKG.

Hor’ sa pozrieť na to, čo sa u nás v našej krásnej súťaži porobilo. Ste pripravení, lístky kúpené a všetci usadení? Tak môžeme začať!

12. Newcastle United – Nové Zámky

Ehm, mám pocit, že sme našli klasický vzorec, niečo ako Pytagorovu vetu. Zámky začnú sezónu ako zo sna, porážajú každého a bijú súperov hlava-nehlava. Potom príde polovica sezóny a z ničoho nič, BAM. Zámky nie sú schopné bodovať a vôbec sa len presadiť. Skvelý Kantor už toľko nekántri pokusy súperov, zdá sa preťažený. A keď som videl ako počas jedného zápasu jeho striedanie a Ovečku, ktorý za tri minúty dostal dva góly, našiel som najväčšiu slabinu Nových Zámkov – slabá brankárska dvojka. Tréner Majoross musí porobiť poriadky, možno pomôže angažmán svetobežníka Juraja Bezúcha.

11. ZPA Prešov

Koňare sa trápia, už dlhú dobu. Nevedia nájsť hernú pohodu. Problémom nie je dávanie gólov, problémom je im zabrániť. Otrasná defenzíva pripravuje Prešov o dôležité body v boji o záchranu, pretože do play-off už stratili šancu sa dostať. Hoci majú Maxa Gerlacha, ktorý je strelecky neomylný, majú aj zlú formu. Trápi ich aj zranenie Bespalova, ktorého ale celkom slušne v posledných zápasoch zastúpil Eugen Rabčan.

10. Dukla Michalovce

Roman Stantien je žuvačkový kráľ. Slovanistický sexsymbol pobúril masy duklianskych fanúšikov. Pod  klubovými príspevkami môžeme nájsť množstvo správ, ktoré vyjadrjú frustráciu bežného fanúšika Líšiek z Michaloviec. Či už vyhlásenia, že pochytil slovanistický komplex alebo výzvy na doborvoľné odstúpenie z postu trénera. Dukla je pritom v obrane priam bezchybná, drží si druhý najnižší počet inkasovaných gólov v lige. Napriek schopnej obrane, nájdeme niečo čo nefunguje – útok. Od začiatku sezóny dali východniari len 97 gólov – menej než Liptovský Mikuláš a rovnaký počet, ako Prešov. Líškam chýba inštinkt zabijaka.

9. Dukla Trenčín

Stál nemajú štadión, no už len pár týždňov a mal by byť hotový. Dlhú stratu pohodlia kvôli cestovaniu a pocit bez domova vyvážil víťazný zápas na Winter Games pod holým nebom, kde porazili Rytierov zo Zvolena. Výborným výkonom sa predviedol Roman Durný, pre ktorého je to už tretie bránkovisko v aktuálnej sezóne. Oko fanúšika potešil dresscode, v ktorom prišli na Tehelné pole. Tak sa to robí, do psej matere!

8. Poprad – Tatry

Z údajnej veľkej podtatranskej výmeny so Slovanom nič nie je (#neviemeprví), no Poprad sa stále nevie chytiť. Výkony nadupaného útoku zatiaľ zaostávajú za očakávaniami a obrana je iba priemerná. Kamzíci bojujú o elitnú šestku a pohodlie istoty play-off. Uvidíme, či sa im podarí zotrvať v hornej polovici tabuľky. Brankárske výkony Petersa sú obstojné, no sám brankár klub z letargie len tak nepreberie…

7. HC VSŽ Košice

Campbell odišiel, prišiel Pollock, odišiel center, prišlo krídlo. Experiment s novou akvizíciou Košíc dopadol nedobre a tak musel Dan Ceman poprehadzovať lajny aby si hráči ako-tak rozumeli. Ľudí v internetových diskusiách búri viac fakt, že VSŽ nie sú schopné dotiahnuť do tímu poriadneho obrancu. Biedna defenzíva Košíc potrebuje nový impulz, no zatiaľ to viac vyzerá na hybernáciu manažmentu oceliarov.

6.  Lokomotíva Bučina Zvolen

Je to trápenie… Ozýva sa spod Pustého hradu. Zvolen sa trápi s početnou maródkou a zlou formou, ktorú aktuálne prežívajú. Hoci ešte pred nedávnom obrana Zvolena nulovala útoky protivníkov, teraz je z nej šedý priemer ligy a to nie je dobá správa. Doťahujú sa na nich tímy z nižších priečok. Ale skvelý štvorgólový Langkow proti Košiciam nikdy neomrzí. Keď budete nabudúce na štadióne všimnite si, že Chris má s každým hráčom v tíme pred nástupom na ľad vlastný originálny pozdrav.

5. Slovan ChJZD Bratislava

PARDAVÝ VON! – nesie sa ulicami hlavného mesta posledný mesiac a pol. Lídri tímu strácajú na produktivite a prestávajú prinášať góly.  Z posledných desiatich zápasov prehrali až päť, čo je podľa našich prepočtov polovica. To by líder tabuľky nemal dopustiť. Aktuálne skôr ťaží zo zlej formy prenásledovateľov, ktorí mu síce dýchaju na krk ale zároveň ho nevedia dobehnúť. Uvidíme, či vedenie odvolá trénerov, ale zúfalý ťah Slovana s angažovaním Dukeho z Nitry bol len volaním o pomoc. Taktiež na žiadosť Juraja Valacha s ním rozviazali zmluvu a prišli o výraznú postavu minuloročných vyraďovacích bojov.

4.  Sokol Partizán Liptovský Mikuláš

Konečne! Liptovský Mikuláš v poslednej dobe dokazuje, že túto sezónu nie je len do počtu a s bojmi o play-off to myslí vážne. Legenda rubriky Maťko Karsmus boduje jak na bežiacom páse a Michal Valent je v bránke bezchybný. Ak ale ešte rozmýšľajú nad posunom v tabuľke, bude potrebné posilniť obranu ešte aspoň o jedno zvučné meno. Prišli Bokrošovci, tréner aj hráč, no stále treba posily.

3. Plastika Nitra

Ďalší vzorec v našej lige, ktorý vždy funguje. Ale len pre Nitru. Nedarí sa? Sú zlé výsledky a fanúšikovia nie sú spokojní? Zavolajte Stavjaňu, to nonstop zaberie. A je to tak, pomaly ale isto sa Nitra zdvíha. Po víťazstve v Kontinentálnom pohári si doniesla dobrú formu aj do ligy, kde sa jej v poslednej dobe darí. Hoci okupuje predposledné miesto, šanca na aspoň teoretický boj o play-off ešte je. Myslím si, že to bude ešte zaujímavé.  Jedinú výraznú slabinu vidím na brankárskom poste, ktorý nemá adekvátnu kvalitu zodpovedajúcu ambíciam.

2. Iskra Smrečina Banská Bystrica

Robin Rahm out, Jakub Sedláček in. Zlomový moment, ktorý nastal u Baranov, sa odohral na bránkovisku. Bývalý brankár Košíc z covidovej sezóny predvádza výborné výkony a vďaka nemu a aj aktualnej forme Filipa Belányiho sa bystričania usadzujú čoraz viac vo vodách priamej miestenky do play-off. Či im to vydržalo a padalo aj útoku? To sa dozvieme v následujúcom rebríčku. Ja predpokladám, že Barani skončia v prvej šestke a Nové Zámky z nej vypadnú.

1. VTJ Spišská Nová Ves

Wau! Splnený sen Dávida Romaňáka o pozvánke do reprezentácie, angažmán Martina Réwaya a steal Juraja Valacha – to všetko vyšvihlo Rysy na vrchol nášho rebríčka. Spišiaci sa pomaly približujú k trápiacej sa trojici tímov na čele tabuľky, rysuje sa nečakaná šťuka skutočnej tabuľky. Bratia Rapáčovci vedia čo robia, aktuálne nemá konkurenciu v našej lige ani ich marketing. Originálne grafiky, vtipné príspevky, čoraz viac ľudí na zimáku. K tomu výborný Melicherčík a produktívny útok. Skladačka do seba zapadla a hladná svorka hokejistov s Rysom na hrudi už ulovila hádam každého v tejto sezóne.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera