Sobota, 29. jún 2024

Lavíny valcujú všetko, čo sa im stavia do cesty. Aj rebríček sily účastníkov playoff NHL

Jakub Halák Jakub Halák 22.05.2021
SITA/AP Photo/Scott Kane

Playoff začalo a máme prvé výsledky. Diváci hlásia návrat do arén. To kukáš René Fasel, čo?

Čo by to bolo bez absolútne neobjektívneho rebríčka sily aj v NHL? Ako na MS aj tu začína 16 klubov a prekvapivo toľko miest bude mať dnešná hitparáda.

Žiadna sláva

16. Nashville Predators – Predátori splnili svoj cieľ, ktorí pred sezónou mali. I keď v polovici sezóny to vyzeralo ako počasie tento rok v máji, playoff je vlastne víťazstvom, druhé kolo by bolo zázrakom.  

15. St. Louis Blues – Tento rok to nebude žiadna sláva. Blues sľubovali a sľubovali. Takých, čo iba sľubujú každé cca. 4 roky, platíme dostatočne, aby sme vedeli, že slová činy nenahradia.

14. Montreal Canadiens – Jedna lastovička leto nerobí. Súboj s javorovými listami bude pripomínať hru mačky s myšou. Nezachráni to ani Price, ani Tatár.

13. Minnesota Wild – Veľká vlna prišla a vyhrala prvý zápas. Potom dostali dvakrát nafackané a takto to bude pokračovať až do KO. Chýba hĺbka, ktorá bude možno dostupná ďalší rok.

Klesajúce akcie

12. Edmonton Oilers – Akcie Edmontonu po prehre s Winnipegom klesli viac ako cena Bitcoinu za posledný týždeň. Stačila na to jedna bezvýznamná prehra v prvom zápase playoff.

11. New York Islanders – Presne to družstvo, v ktorom môže byť hrdina hocikto. Famózny ruský brankár Varlamov (závidite Capitals?), Palmieri, Barzal, či už mnohými obávaný Pažout. Hra bude založená na prepracovanej obrane, vraj to hráči robia trénerovi na Trotz.

10. Florida Panthers – Dobrá sezóna napriek ťažkej divízii. V nadstavbe najťažší možný súper hneď na začiatok. Florida sa bije zubami-nechtami. Ak to zvládne, pôjde ďaleko.

9. Washington Capitals – Alex môžeš si nadávať pa rusky koľko chceš, ale Šmatlonova nezmeníš. Proti tebe stojí Kodiak, hnevá sa a napriek tomu, že máš veľa síl, musia ti pomôcť kamaráti.

Dobrí, lepší

8. Winnipeg Jets – Momentálne majú hráči dve úlohy. Nebyť vylučovaní a zastaviť Connora McDavida. Ani neviem, ktorá z úloh je ťažšia. Nezávidím Hellebuyckovi.

7. Toronto Maple Leafs – Napriek zraneniu Tavaresa v prvom zápase pôjdu javorové listy v nadstavbe ďaleko. Družstvo majú dobré a navyše majú ľahký los. V kanadskej divízii hrajú jednoducho prím.

6. Pittsburgh Penguins – Zatiaľ lepší tím z veľmi tesnej dvojice. Všetci v meste ocele pevne veria, že si Jarry vybral slabší deň iba v prvom zápase. Pokiaľ sa skoro vypadne, cítim prestavbu!

5. Carolina Hurricanes – Carolina vyhrala ťažkú divíziu, už to je vysokým nasadením do playoff. Prvé kolo by mala byť prechádzka ružovou záhradou. V druhom kole to už bude trošku iný Nečas. Aho ďaleko sa hurikány dostanú?

Hokejové lavíny

4. Boston Bruins – Bez Zdena, proti Zdenovi a hneď 3 predĺženia z troch zápasov. Boston má šancu dokázať, že nový kapitán je na správnom mieste. Ešte aj ten Hall tam hrá celkom dobre. Do pekla!

3. Vegas Golden Knights – Prvé zaváhanie bolo dosť. Stone vraj cez prestávku mal dohovor a už formácia rytierov smeruje za postupom. Druhé kolo bude zrejme to najlepšie, čo by mohla táto sezóna poskytnúť.

2. Tampa Bay Lightning – Blesky zapli cheat mode (aspoň podľa panterov), aktivovali Stamkosa a Kucherova z injury listu a smerujú do druhého kola. Séria v prvom kole však bude ťažká a dlhá. Maroon však tretí pohár po sebe dvíhať nebude.

1. Colorado Avalanche –  Lavína zavalí tento rok všetko, čo sa jej postaví do cesty. Nebude však k tomu treba frankofónneho brankára, ale klasického kanadského lídra. Rolu psychopatického napodobiteľa Clauda L. bude hrať Nazem Kadri.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera