Nedeľa, 21. júl 2024

Prvý bod Juraja Slafkovského v drese Montrealu videl naživo jeho obľúbený hráč

Foto: SITA/Graham Hughes/The Canadian Press via AP

Juraj Slafkovský má za sebou tretí prípravný zápas pred novou sezónou NHL. Hoci v prvých dvoch stretnutiach zanechal rozpačité dojmy, v nočnom stretnutí proti Toronto Maple Leafs bola na neho radosť pozerať. Na strane súpera nastupoval jeho obľúbený hráč, Auston Matthews. Možno práve to ho vyhecovalo k skvelému výkonu, ktorý v tretej tretine korunoval prvým bodom v drese Montrealu.

Prvý bod sa podaril, blízko bol aj prvý gól

Jednotka tohtoročného draftu naskočila do zápasu v druhej útočnej formácii Montrealu po boku Kirbyho Dacha a Mikea Hoffmana. Už od prvých minút mal veľký vplyv na hru a nielen svoju:

V priebehu prvej tretiny zaujal niekoľkými individuálnymi prienikmi a raz sa ocitol aj v dobrej streleckej pozícii, no netrafil bránu. Neskôr sa po jednej z jeho striel puk odrazil priamo na hokejku Josha Andersona v predbránkovom priestore, avšak nezakončil presne a Slafkovský si tak na svoj prvý bod musel počkať do ďalšieho priebehu zápasu. No hral skvele a tým pádom sa dalo čakať, že ak v tomto výkone zotrvá, ten prvý bod už musí prísť.

V druhej tretine sa dokonca mohol po prvýkrát strelecky presadiť, keď to po prihrávke Hoffmana posielal na bránu z prvej, no brankár Matt Murray vytiahol fantastický zákrok.

Mimochodom, za pár minút sa za túto prihrávku Hoffmanovi odvďačil, keď ho našiel úplne voľného medzi kruhmi korčuľujúceho smerom k bráne, no ani z tej situácie mu nebol súdený prvý bod. Ten prišiel až v tretej tretine počas presilovky, keď jeho strelu za chrbát Murraya dorazil Jonathan Drouin.

Bol to jediný gól Montrealu v zápase. A to aj napriek tomu, že Slafkovský v tretej tretine vybojoval pre svoj tím presilovku 5 na 3, keď sa počas prebiehajúcej presilovky na ňom vyfauloval Zach Aston-Reese. Jeho nešetrný zákrok vyvolal šarvátku.

Bol najlepší, tvrdia pokročilé štatistiky

V noci to bol ten Slafkovský, ktorého poznáme z reprezentácie. Bol silný v osobných súbojoch, skvele si pokrýval puk, nemal problém s presadením cez protihráča a taktiež bol efektívny pri vytváraní streleckých šancí. ,,Bol to zatiaľ môj najlepší výkon, ale dokážem hrať ešte lepšie,“ zhodnotil po zápase.

Štatisti mu namerali čas na ľade 16:22, z toho 1:53 v presilovke. Okrem asistencie si pripísal 4 strely na bránu, 1 bodyček, 1 stratu puku a 1 zisk puku. V štatistike +/- si pripísal jeden plusový bod a dva mínusové. Podľa pokročilých štatistík bol jednoznačne najlepším hráčom Montrealu v stretnutí:

Highlight

Na záver si môžete pozrieť zostrih jeho najlepších momentov v zápase:

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera