Sobota, 25. máj 2024

Posledná šanca na zlato. Napraví si v slalome Petra Vlhová medailovú chuť?

FOTO TASR/AP

Petra Vlhová zavŕši svoje pôsobenie na majstrovstvách sveta v v alpskom lyžovaní v talianskej Cortine d’Ampezzo sobotňajším vystúpením v slalome. K striebornej medaile z kombinácie môže pridať ešte jednu v svojej najsilnejšej disciplíne.

Obhajoba zlata z obrovského slalomu nevyšla

Liptovská rodáčka obhajovala v obrovskom slalome zlato z Aare. V pretekoch na šampionáte nezlomila nepriaznivý trend a skončila za elitnou desiatkou na dvanástom mieste. Za víťaznou Larou Gutovou Behramiovou zaostala o 1,90 sekundy. Nepomohlo ani, že trať v druhom kole staval jej tréner Livio Magoni.

Hodnotím to tak, aký je výsledok. Žiaľ, v obrovskom slalome som momentálne trošku pozadu od najlepších. Určite je tam sklamanie, ale uplynulý mesiac sa v ‘obráku’ cítim takto, musíme byť aj realisti. Od štartu až do cieľa sa snažím podať maximum, ale nestačí to. Keby som vedela, čím to je, asi sa mi aj začne dariť. Taký je šport,“ opísala svoje vystúpenie Vlhová.

Pred dvoma rokmi v slalome bronzová

Momentálne Slovenka figuruje v hodnotení slalomu na prvej priečke. Túto sezónu sa jej podarilo vyhrať úvodné preteky vo fínskom Levi a obhájiť titul snehovej kráľovnej v chorvátskom Záhrebe. Na konte má ešte dve štvrté miesta.

Slalomovú trať si v Cortine už vyskúšala. V alpskej kombinácii zajazdila druhý najlepší čas za Mikaelou Shiffrinovou. „Troška som sa v slalome trápila, nebolo to jednoduché. Povedala by som, že som ‘vyhrala’ striebro. Videli ste, že Mikaela bola perfektná. Moja slalomová časť nebola ideálna, ale stačilo to na striebro. Aj v super-G som mohla ísť rýchlejšie, no hlavný rozdiel bol v slalome,” ohodnotila svoje vystúpenie.

Koho uvidíme na stupňoch víťazov?

Štartové pole je široké, na pódium dosiahne iba najužšia slalomárska špička. Zo šampionátom sa bude chcieť ziskom cenného kovu rozlúčiť okrem Petry Vlhovej aj kvarteto jej najväčších súperiek.

Mikaela Shiffrinová

Zlato obhajuje Mikaela Shiffrinová a premožiteľku nenašla ani v rokoch 2013, 2015 a 2017. “Mám šancu stať sa prvou päťnásobnou svetovou šampiónkou v slalome, snažím sa však na to príliš nemyslieť,” prezradila na videokonferencii 25-ročná Shiffrinová.

V alpskej kombinácii zajazdila najrýchlejšie slalomové kolo a brala zlato. Skvelý výsledok zaznamenala aj v superobrovskom slalome na bronzovom stupienku.

https://www.instagram.com/p/CLUjl0YjulK/?utm_source=ig_web_copy_link

Dokáže Mikaela Shiffrinová získať aj piaty titul majsterky sveta a zapísať sa do histórie?

Michelle Gisinová

Švajčiarka vybojovala bronz v alpskej kombinácii, v obrovskom slalome za najlepšou desiatkou zaostala a skončila o jednu priečku pred slovenskou reprezentantkou.

Koncom minulého roka zaznamenala premiérové víťazstvo v slalome v rakúskom Semmeringu. Podarí sa jej podobný výsledok aj v sobotňajších pretekoch?

Katharina Liensbergová

Rakúska reprezentantka pretavila v prebiehajúcej sezóne každé svoje vystúpenie v slalome na pódiové umiestnenie. Výbornú formu drží aj talianskom stredisku. Na svojom konte má dva cenné kovy.

Liensbergová získala zlato spoločne s Martou Bassinovou v paralelných pretekov a v obrovskom slalome brala prekvapujúco bronz. “Dnes som išla nad moje možnosti. Je to šialené, bronz v obrovskom slalome je neuveriteľný. Tak tvrdo som pracovala, je krásne, keď sa dočkáte odmeny za drinu,” tešila sa Rakúšanka.

Bude Katharina Liensbergová posilnená dobrými výkonmi v technických disciplínach jednou z hlavných ašpirantiek na víťazstvo?

https://www.instagram.com/p/CLcgcm2Jo1e/?utm_source=ig_web_copy_link

Wendy Holdenerová

Vystúpenia na šampionáte sú pre švajčiarsku lyžiarku sklamaním. Neobhájila zlato z kombinácie ani paralelných pretekov.

Túto sezónu sa v posledných meraných pretekoch vo Flachau umiestnila na tretej priečke.

Podarí sa Wendy Holdenerovej získať aspoň jeden cenný kov?

Posledné vystúpenie

Ženy sa rozlúčia s majstrovstvami sveta v Cortine d’Ampezzo v sobotu. Prvé kolo slalomu je na programe o 10:00, druhé o 13:30.

Článok vyšiel v spolupráci so spoločnosťou Tipos.

Ďalšie články o lyžovaní

Odoberať Newsletter

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera