Sobota, 25. máj 2024
NFL

Euríčko na NFL: Prvý tréner padol v Houstone

SITA/AP Photo/Gene J. Puskar

Americký futbal v pandémii pokračuje. Nie tak hladko, ako počas prvých troch týždňov, ale ide. Pozitívny test vyskočí takmer denne, následne zatvoria priestory klubov a hráči sa odoberú na virtuálne tréningy.

Nad rámec hracieho týždňa sa posúval zatiaľ len zápas Tennessee proti Pittsburghu. Minulý pondelok sa ale hrali už dva futbaly v pondelok v noci a teraz sa chystá dohrávka dokonca v utorok.

Houston vyriešil problém

Viacerí tréneri to majú nahnuté už mesiac po prvom výkope. Prvý z nich, Bill O’Brien bude už aktuálny týždeň sledovať ako my všetci, doma v televízore. Houston Texans ho prepustili, klub nevyhral zatiaľ ani zápas.

Fakt, že v posledných rokoch vyhrával svoju divíziu celkom pravidelne, mu nepomohol. Okrem trénovania bol v klube aj generálnym manažerom, ktorý pred sezónou vymenil jedného z najlepších receiverov (Hopkinsa) do Arizony za running backa. Podpílil tak konár sám sebe.

Po zmene na trénerskom poste volajú aj fanúšikovia NY Jets, aj ja už na twittri šírim hešteg #FireGase. Čím skôr, tým skôr. Hoci sa tak všetky problémy nevyriešia, odstránená bude jedna z hlavných prekážok rozvoja mladého QB Sama Darnolda.

Euríčko na Week 5

Piaty týždeň zápasov začal v noci na piatok v Chicagu. Miestni Bears porazili tesne Tampu Bay aj preto, že Tom Brady už v pokročilom veku nevie napočítať do štyroch. Zjavne si neuvedomil, že rozohráva 4th down ak neuspeje, ďalší pokus už mať nebude. Mrzuté.

Vo firemnej tipovačke má solídny náskok podcaster Vlado Kurek. Dnes sa ho s Martinom Feriancom znova pokúsime dobehnúť. Zápasov je jedenásť, ale len v troch sa nezhodneme na tom, kto vyhrá.

Zaujímavé bude sledovať súboj najvyššie draftovaného nováčika, QB Cincinnati Joea Burrowa v Baltimore, derby AFC West Kansas City – Raiders, či zápas Pittsburghu s Philadelphiou.

Week 5
ZápasDenisVladoMartin
ATL – CARATLCARCAR
BAL – CINBALBALBAL
HOU – JAXHOUHOUJAX
KC – LVRKCKCKC
NYJ – ARIARIARIARI
PIT – PHIPITPITPHI
WAS – LARLARLARLAR
SF – MIASFsFSF
CLE – INDINDINDIND
DAL – NYGDALDALDAL
SEA – MINSEASEASEA
Sezóna28:2537:1631:22
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera