Štvrtok, 23. máj 2024
NFL

Euríčko na NFL: Volá Londýn a k tomu sú v dnešnom menu tri značkové šlágre

Foto: SITA/AP Photo/Alberto Pezzali

Pravidelná séria zápasov NFL mimo svojho rodiska, Spojených štátov amerických, sa dnes začína. Pomaly a postupne pribúdajú nielen nové mestá, ale aj štadióny. Najprv stačilo jedno Wembley v Londýne. V aktuálnej sezóne potešia vybrané kluby svojich fanúšikov aj na novom štadióne Tottenhamu, v Mníchove aj Mexiku.

Na Tottenhame Saints a Vikings

Kohúti pustili v sobotu perie na štadióne najväčšieho rivala, na Arsenale. Na ich domácom ihrisku stiahli futbalový trávnik, pod ktorým sa nachádza ihrisko na americký futbal. Trvalo im to presne 34 sekúnd. Vlastne asi nie, toľko trvá video z famóznej premeny.

Domácim tímom budú dnes popolurní New Orleans Saints. Bez QB Jameisa Winstona (hrať začne Andy Dalton) si budú chcieť poradiť s Vikings z Minesotty. Zápasy v Anglicku sú väčšinou nevyspytateľné, padá v nich menej bodov ak človeka pamäť neklame. Aj tak sú ale zážitkom, za ktorým sa oplatí vycestovať. Príležitostí bude počas sezóny viac.

Euríčko na Week 4

Najväčším škandálom týždňa je aj bez nedeľňajších zápasov zranenie quarterbacka Miami Dolphips. Tua Tagovaiola si pred týždňom udrel v zápase proti Bills hlavu o zem, no nechali ho vrátiť sa do zápasu. Nastúpil aj vo štvrtok v noci proti Cincinnati. Z toho zápasu ho po ďalšom orazení o tvrdú podložku odnášali na márach do sanitky a do nemocnice. Quarterbackovia sú nenahraditeľní a najdôležitejší, ale nemalo by sa aspoň v jednoznačných prípadoch tváriť, že lige záleží na ich zdraví?

Čo sa dnešnej ponuky týka, hajlajtom sú tri značkové šlágre. O siedmej bude prvým zápas Baltimore Ravens s Buffalom Bills. Lamar Jackson má neskutočnú formu v úvode sezóny a v podstate sám ťahá útok Ravens. Bills zas prehrali pred týždňom v Miami duel, ktorému doslova dominovali. Jeden z dvoch favoritov na playoff v konferencii AFC bude po štyroch zápasoch len na polovičnej úspešnosti (2:2).

Značkový zápas sa hrá od pol jedenástej v Green Bay. Packers versus New England Patriots bol vždy materiál do prime-time. Pats sú ale bez Bradyho ani nie poloviční. Zranil sa aj Mac Jones, jeho predpokladaný nástupca. Favorit je teda jasný.

V noci nedeľu zakončí Tom Brady a jeho Bucs zápasom proti Patrickovi Mahomesovi a Kansas City Chiefs. Tampa je po nájazde hurikánu v troskách, zápas sa ale musí hrať za každú cenu. Ofenzíva Chiefs môže pripomínať víchor, či a ako sa ubránia domáci piráti uvidia len tí, čo zvládnu v noci na pondelok nespať.

Naša tipérska trojica to vidí nasledovne:

Euríčko na NFL week 4 2002
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera