Piatok, 28. jún 2024

Počet pozitívnych športovcov v Tokiu rastie. Šéf organizačného výboru nevylúčil, že olympiádu na poslednú chvíľu zrušia

SITA/Shinji Kita/Kyodo News via AP

Ako informuje tlačová agentúra Reuters, šéf organizačného výboru olympijských hier Tokyo 2020 Toshiro Moto nevylúčil, že najväčšiu športovú udalosť roka na poslednú chvíľu zrušia.

Dôvodom je rastúci počet pozitívnych nálezov koronavírusu medzi športovcami a funkcionármi, ktorí do Japonska postupne prilietajú.

V Tokiu už 67 prípadov spojených s OH

Muto na tlačovej konferencii povedal, že počty a prípady pozorne sledujú. “Nemôžem predvídať čo sa stane s počtami pozitívnych prípadov. Budeme o tom ďalej diskutovať v prípade, že sa ich počet prudko zvýši,” povedal doslova.

Odkedy sa na začiatku mesiaca začali v Japonsku schádzať účastníci Hier, zaznamenal už 67 prípadov pozitívnych testov. Sú medzi nimi športovci, tréneri, aj rozhodcovia, či funkcionári. Jeden človek mal byť už aj hospitalizovaný. Viacerí športovci sú v karanténe, iní museli na poslednú chvíľu účasť na OH zrušiť.

Postihnutá je napríklad aj česká výprava, covid našli medzi plážovými volejbalistami.

V júli organizátori rozhodli, že olympiáda bude bez divákov, aby sa minimalizovalo riziko pre miestnych obyvateľov. Japonsko má zaočkovaných len 20% populácie a zaostáva za vyspelými krajinami. Väčšina miestnych obyvateľov nesúhlasí s konaním OH uprostred pandémie.

Jeden z hlavných sponzorov Hier, výrobca automobilov Toyota oznámil, že v japonskej televízii nebude vysielať reklamu s olympijskou tématikou.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera