Piatok, 24. máj 2024

Štartuje #japonskybizar, rubrika kuriozít z olympijského Tokia

SITA/AP Photo/David Goldman

Zdá sa, že pozitívnych prípadov koronavírusu v dejisku olympiády nebude dosť na to, aby LOH 2021, známe ako Tokio 2020, v piatok slávnostne neotvorili. Z Japonska ale prichádza jedna bizarná správa za druhou. Podnietili tak vznik občasnej rubriky, kde ich budeme sumarizovať.

Hešteg #japonskybizar.

Postele a utečenec

O posteliach z kartónov sme už písali. Unesú jednu osobu, akurát nie je jasné, či jednu drobnú gymnastku, alebo obrovského vzpierača.

Cieľom je zamedziť telesnému styku športovcov – čo môže byť na škodu z dlhodobého hľadiska. Lebo veď keď sa párujú gény olympionikov, musí byť dobrá šanca, že vznikne ďalší perfektný športovec. Nemalo by sa to skôr podporovať?

Úplne prvý prípad, ktorý ale zdvíhal obočie pochádzal z Ugandy. Konkrétne ich vzpierač, Julius Ssekitoleko opustil výpravu s tužbou začať nový život. Našli ho po pár dňoch 170 kilometrov od Tokia, útek sa teda nepodaril. Naložia ho na liedatlo a vrátia do vlasti.

Ako spomína česká internetová tlač, Uganďania mávajú zajačie úmysly pravidelne. “Během Her Commonwealthu v roce 2018 se pohřešovalo šest reprezentantů, při olympijské kvalifikaci minulý měsíc v Monaku zase zmizel jeden ragbista,” píše sa v článku.

Testy na všetko, čo sa začína na “ko”

Jeden pozitívny test nepustil na olympiádu ani austrálskeho parkúrového jazdca na koňoch.

Jamie Kermond nafúkal na kokaín. “Pravdepodobne to bol výsledok jediného rekreačného použitia drogy na spoločenskej udalosti a nemal nič spoločné s mojim jazdeckým športom,cituje 36-ročného Austrálčana BBC. TakUrčitee?

Ja si dovolím citovať diskutujúceho pod mojím tweetom: “Konečne poriadny pozitívny test.

Český aj domáci trapas

Česi si pre zmenu priniesli nezaočkovaného doktora, ktorý samozrejme ako prvé chytil čo? Ako prvé chytil koronavírus.

Lekár českej výpravy Vlastimil Voráček odmietal vakcínu proti koronavírusu, hoci na ňu mal ako doktor nárok už pred mesiacmi. Výsledok? Viacerí nakazení českí športovci a tréneri. Stolný tenista Pavel Širuček sa po pozitívnom teste nemôže Hier ani zúčastniť. „Samozřejmě jsem smutný, ale beru to tak, jak to je. Na světě jsou i horší věci,“ cituje stolného tenistu iDnes.cz.

Japonci zas dva dni pred otváracím ceremoniálom zistili, že jeho režisér Kentaro Kobajaši vo vlastnom predstavení zosmiešňoval holokaust. Stihli ho teda na poslednú chvíľu ako sa hovorí kanselovať (google “cancel culture”). Bizarné je, že im trvalo tak dlho, aby na to prišli – jeden by povedal, že si človeka, ktorého poveria takou dôležitou úlohou preklepnú skôr, ako mu ju zveria. No ale čo už len ja viem o Japoncoch….

Vidíte, ešte sme ani v Tokiu nezačali a rubrika #japonskybizar fičí naplno. Ak na niečo podobné narazíte, posielajte tipy na dobre známu adresu. Do predmetu emailu napíšte samozrejme príslušný hešteg 🙂

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera