Piatok, 28. jún 2024

Sedem remíz a jedna psychologička. Ted Lasso sa vrátil a nezabudol ani koláčiky

Ján Janočko Ján Janočko 03.08.2021
SITA/Apple TV+ via AP

Jabĺčková streamingová služba sa viac než na kvantitu zameriava na kvalitu. Pookreje pri nej aj športová duša, konkrétne pri seriáli Ted Lasso. Na Takurčitee sme už o ňom písali. Teraz sa americký tréner zakráda do našich mobilných zariadení opäť. Každý piatok s novou časťou a novou krabičkou sladkých zákuskov.

Druhá liga pre Lassa

AFC Richmond si ani nemohol priať lepšieho trénera. Zdôrazňujem, lepšieho, nie úspešnejšieho. Ted Lasso (Jason Sudeikis) má to najväčšie futbalové srdiečko na svete napriek tomu, že futbalu nerozumie. Ale rozumie iným veciam, ktoré ovplyvňujú dianie na ihrisku. Preto dostal zmluvu na ďalšiu sezónu, hoci jeho tím z Premier League vypadol.

Druhá sezóna začína pár mesiacov po konci tej prvej. Tým s bystrou pamäťou netreba pripomínať, že rozprávkové finále v Richmonde sa nekonalo. V poslednej časti prvej série síce tím kouča Lassa siahal na záchranu, lenže súper z Manchesteru bol nad jeho sily. Kouč očakával vyhadzov, dostal však dôveru a musí sa pokúsiť o návrat do najvyššej súťaže.

Plán však dostáva trhliny. Richmond totiž začína ročník 2. najvyššej súťaže sériou siedmich remíz. Vyzerá to tak, že sa celý vesmír spojil, aby sa Lassovi a jeho zverencom vysmial do tváre za to, čo sa stalo v poslednom zápase minulej sezóny proti City. Keď to už-už vyzerá, že remízová séria bude pretrhnutá, prichádza tragédia, pri ktorej zahynie maskot klubu. Trafí ho lopta z pokutového kopu a virálne video obletí svet. Dokonca rozplače Michaela Jordana!

Ted Lasso však nie je mužom, ktorý by zložil zbrane a fúzy. Pokúsi sa preto oživiť nádeje (narozdiel od maskota) a dá sa prehovoriť aj na radikálne riešenie. Klub najme psychologičku, čo síce koučovi nie je po vôli, ale… Čo má robiť, keď to zaberá?

Kríza na úvod?

Treba povedať, že úvodná sezóna nastavila latku kvality poriadne vysoko. Ted Lasso sa stal veľkým hitom a nečakaným prekvapením a tak druhá (a v budúcnosti aj potvrdená tretia) sezóna jednoducho musela prísť.

Dovolím si však povedať, že úvodné epizódy sú ako Richmond – také remízové.

Dostaneme to najlepšie, čo Ted Lasso ponúka – humor, dobrosrdečnú naivitu aj neotrepané drobné zápletky, ktoré bavia. Lenže prvé časti novej série neponúkajú nič navyše. Nechcem Lassovi krivdiť, som si takmer istý, že tak, ako sa čoskoro rozbehne jeho tím, sa rozbehne aj kvalita v scenári a dianí na ploche. Pardon, na obrazovke. 

Oceniť treba príchod novej postavy, ktorá na konci druhej časti ponúkne zaujímavý pohľad, aký sa bude iste rozvíjať a takisto fakt, že obľúbené hráčske tváre v seriáli ostali. Nie všetky síce obliekajú dres Richmondu, ale to nevadí, lebo ani vo futbale nie sú všetci Pečovskí a Messiovci. 

Staré tváre ostali, čakáme na poriadny impulz, rovnako ako tím Teda Lassa. Hádam to dlho nepotrvá. Rovnako tak dúfam, že sa čoskoro zbavíme prekvapivo seriózneho tónu, ktorý seriál nabral v prvej časti. Kombinácia reálne vyzerajúceho klubu s dominantným trénerom, ktorý perlí, aj keď nechce, akosi viac vynikla v prvej sezóne.

S Tedom v dobrom aj zlom

Aj keď som v posledných riadkoch čo-to pokritizoval, stále som si istý, že Ted Lasso je jedno z najlepších a najsviežejších zjavení, aké Apple na svojej streamingovej službe ponúkol. Ak ste nevideli prvú sezónu, je čas to dobehnúť. Ak si zapnete druhú, tak sa nezľaknite. Možno je toto len taká minikríza na začiatku sezóny. Všetci predsa vieme, že fanúšikovia ostávajú s klubom v dobrom aj v zlom, v Premier League aj v druhej najvyššej súťaži.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera