Nedeľa, 21. júl 2024

Chcem už tento zas*aný turnaj vyhrať! Večný rebel pobláznil Austrálčanov

SITA/AP Photo/Hamish Blair

Milovaný a zároveň nenávidený. Austrálsky búrlivák Nick Kyrgios síce vypadol na tenistovom turnaji Australian Open v druhom kole s nasadenou dvojkou Daniilom Medvedevom, vo štvorhre sa ale dostal už do semifinále.

Domáci pár Kyrgios, Kokkinakis štartujú na divokú kartu a ich ťaženie sa stalo ťahákom posledných dní v Melbourne. „Ešte som neskončil, teraz chcem túto zasranú vec vyhrať,“ bavil sa búrlivák pri pozápasovom rozhovore.

Ronaldove SIUUU

Nick Kyrgios si rád pýta pozornosť. Výhru v prvom kole dvojhry bujaro oslavoval spolu s fanúšikmi. Fotil sa s nimi, rozdával autogramy a dokonca sa osviežil pivom, ktoré v ruke zvieral jeden z divákov. Svoj postup tak zapil priamo na dvorci.

Už počas zápasu zdvihol austrálsky showman divákov zo sedadiel, keď prekvapivo podal zospodu. Súper z Veľkej Británie servis nespracoval. Zdanlivo ležérny úder medzi nohami zahral aj v jednej z výmen.

Kyrgios divákov neustále burcoval, s čím sa Brit nevedel vyrovnať. Po zápase priznal, že to pre neho bola šialená skúsenosť a bolo ťažké sa s podmienkami vysporiadať. Nepomohlo mu ani to, keď domáci tenista prišiel za rozhodcom a žiadal ho, aby divákov počas podania Brita utíšil. Sám s tým vraj problém nemá, ale chcel, aby mal súper pokoj.

Dvadsaťšesťročný tenista na oslavu víťazstva vyskočil, vo vzduchu sa pootočil, dopadol v záklone s napnutými pažami smerom vzad a zakričal SIUUU. Kyrgios predviedol typickú gólovú oslavu futbalistu Cristiana Ronalda.

Vyburcoval Medvedeva

V druhom kole narazil na Medvedeva, ktorý je po deportácii Novaka Djokoviča najvyššie nasadeným hráčom na turnaji. Kyrgios aj napriek diváckej podpore na súpera nestačil a lúčil sa v štyroch setoch.

Medvedev počas celého zápasu pôsobil sústredene, uľavil si až v pozápasovom rozhovore priame na kurte. V rozhovore s bývalou svetovou jednotkou Jimom Courierom sa do domácich fanúšikov obul.

Prepáč. Ja ťa nepočujem. Ľudia, nie je ho počuť, môžete prosím rešpektovať aspoň Jima Couriera. On to tu vyhral, ďakujem. Nechajte ho, prosím, hovoriť. Keď už nerešpektujete nikoho iného, tak aspoň Jima Couriera,” apeloval na hlučných divákov.

Šampión vlaňajšieho US Open pokračoval v ostrých vyjadreniach aj v útrobách štadiónu v rozhovore pre Eurosport: Nie som naštvaný, len trochu sklamaný. Je to normálne, ak hrajete proti domácemu obľúbencovi, navyše keď je ním Nick (Kyrgios). Ale mal som brejkbal, druhé podanie a ľudia už jasajú, akoby som urobil dvojchybu. A to je pre mňa sklamanie. Nerobil to každý, ale tí, čo áno, majú pravdepodobne veľmi nízke IQ.”

Sústredí sa na štvorhru

Po vypadnutí z mužského pavúka sa Nick Kyrgios sústredí na štvorhru. Už v druhom kole so svojim partnerom vyradili nasadené jednotky z Chorvátska. Vo štvrťfinále porazili šiesty pár na turnaji a v semifinále ich čakajú nasadené trojky, ktoré vyradili dvojicu Polášek – Peers.

Kyrgiosa s Kokkinakisom austrálska deblová spolupráca veľmi baví. Poznať to aj z víťazného gesta, ktorým tenisti oslávili postup do semifinále. Vo výskoku sa zrazili hruďami.

Tenisti sa poznajú roky, spoločne vyhrali juniorský Wimbledon v roku 2013. Výborne si rozumejú aj mimo kurty, obaja sú búrliváci. Aj Kokkinakis sa v minulosti dopustil výstredných prejavov. Austrálčania tak zdieľajú aj kontroverznú povesť, ktorá ich kariéry sprevádza.

Prekonal Covid

Tesne pred prvým grandslamovým turnajom zastihol Nicka Kyrgiosa pozitívny test na covid-19. Austrálčan musel zastaviť tréningový proces. Nestihol žiadny prípravný turnaj. „Fyzicky sa ešte necítim stopercentne fit, ale nebudem to používať ako výhovorku. Vyrovnáva sa s tým celý svet,“ reagoval na otázky ohľadne ochorenia.

Kyrgios sa ochorením vysporiadal naozaj bravúrne. Už zajtra môže so svojim partnerom kričať SIU pri postupe do finále štvorhry Australian Open.

Aktualizované 27.januára

Austrálský tandem Nick Kyrgios a Thanasi Kokkinakis postúpil do finále štvorhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V semifinále zdolali tretí najvyššie nasadený španielsko-argentínsky pár Marcel Granollers, Horacio Zeballos v dvoch setoch 7:6 (4), 6:4.              
      
Sobotňajšie deblové finále tak bude čisto austrálskou záležitosťou. V druhom štvrtkovom zápase si totiž domáci Matthew Ebden a Max Purcell poradili s druhou najvyššie nasadenou dvojicou, nad Američanom Rajeevom Ramom a Britom Joeom Salisburym vyhrali 6:3, 7:6 (9).

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera