Utorok, 21. máj 2024

Dokedy ešte chceš, aby sa hralo? Nahnevaný Djokovič kričal v Ríme na rozhodcu

TASR TASR 12.05.2021
SITA/ AP Photo/Alessandra Tarantino

Srbský tenista Novak Djokovič opäť ukázal temperamentnú povahu, keď vo svojom úvodnom zápase na turnaji ATP Masters 1000 v Ríme nakričal na empajrového rozhodcu. Lídrovi svetového rebríčka sa nepáčilo, že arbiter neprerušil jeho súboj 2. kola s Američanom Taylorom Harrym Fritzom pre dážď už skôr, ale až keď začalo na kurte vytrvalo liať.

Počasie skomplikovalo stretnutie

V talianskej metropole sa poveternostné podmienky večer zhoršovali a Djokovič po prvých hustejších kvapkách avizoval rozhodcovi, že duel treba stopnúť. Ten však s prerušením dlho otáľal, až Srb “vybuchol”.

Dokedy ešte chceš, aby sa hralo? Trikrát som ťa požiadal, aby si skontroloval situáciu, a ty stále nič,” kričal na arbitra.

Djokovič viedol 6:3 a 5:4 v druhom sete, keď rozhodca hru prerušil a Srb nestihol pred prestávkou dotiahnuť zápas do víťazného konca. Dážď napokon prerušil duel na približne tri hodiny. Najvyššie nasadený hráč sa po návrate na kurt riadne vytrápil, kým zlomil odpor húževnatého protivníka. Fritza zdolal v druhom sete 7:6 (5), keď využil svoj prvý mečbal a prebojoval sa do osemfinále.

Djokovič sa na výhru nadrel

Organizátori potom pre nepriaznivé počasie odložili zvyšné utorkové stretnutia mužskej dvojhry na stredu. “Bol som v závere vystresovaný, no myslím si, že bolo správne rozhodnutie stopnúť ten zápas,” vysvetľoval Djokovič: “Keď sme sa vrátili na kurt, hrali sme vyrovnanú partiu až do poslednej loptičky. Som rád, že sa mi podarilo zvládnuť zápas v dvoch setoch. Viem, že dokážem podať ešte lepší výkon.”
      
Osemnásťnásobný grandslamový šampión sa vrátil do súťažného diania po tom, ako vynechal turnaj v Madride: “Bol to veľmi zvláštny zápas v zvláštnych podmienkach. Samozrejme, hrať v daždi takmer dva kompletné sety bola výzva pre mňa i súpera. Myslel som si, že mám výhodu, keďže podmienky povrch spomaľovali a ja som dokázal lepšie returnovať pri jeho podaniach, ktoré sú riadne silné. Darilo sa mi držať zápas pod kontrolou takmer celé dva sety a potom som servoval na víťazstvo. Pri mojom podaní som však hral príliš ľahkovážne. Súper hral výborne a dokázal zápas ešte zdramatizovať.” Vlani “Noleho” diskvalifikovali z grandslamového turnaja US Open za neúmyselné napálanie loptičky do krku čiarovej rozhodkyne.

(C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera