Sobota, 18. máj 2024

Ani Milanič neprekročil svoj tieň, po prehre s DAC balil kufre

Michal Bruner Michal Bruner 10.05.2021
TASR - Martin Baumann

Šestnásť zmien na trénerskom poste za trinásť rokov, to je vizitka vedenia futbalového Slovana. Po nedeli je na rade sedemnásta, po prehre s Dunajskou Stredou totiž “belasí” odvolali aj Slovinca Darka Milaniča. Slovanu sa tak ani štvrtý pokus nepodarilo potvrdiť zisk majstrovského titulu.

Ďalšia šanca o týždeň

Päťdesiatriročný Slovinec Milanič prebral Slovan minulý rok v septembri. Vo funkcii nahradil Jána Kozáka mladšieho, ktorý pri mužstve skončil pre neuspokojivé výkony. “Keď som prichádzal k mužstvu, DAC mal pred nami veľký náskok. Potom sme mali niekoľko výborných výsledkov, im sa nedarilo. V uplynulom čase mi chýbal nejaký moment, ktorý by nás nakopol. Možno šancu, ktorú by sme premenili. My sme to nedokázali. Aj niektoré rozhodnutia v zápasoch neboli ok. Po zápase som videl mužstvo, ktoré bolo smutné, ale odhodlané získať titul o týždeň,” uviedol Milanič po zápase s DAC-om, keď ešte netušil, že vedenie klubu práve rozhodlo o jeho odvolaní.

Greif iba na lavičke

Milanič najskôr prekvapil zložením základnej jedenástky, v bránke dostal priestor pred Dominikom Greifom jeho náhradník Michal Šulla. Povedzme si otvorene, že až také prekvapenie to napokon nebolo. Z Griefa rozhodne nejde taká istota, ako v jesennej časti. Je to zrejme spôsobené tým, že hoci sa veľmi snažil prestúpiť do iného klubu, vedenie Slovana mu to neumožnilo.Ja ako tréner vyberám hráčov a vyberáme tých, o ktorých si myslím, že sú tí správni,komentoval Milanič zmenu na poste brankára.

Slovinec tesne po zápase dostal aj otázku k svojej budúcnosti. Už v pondelok sa v médiách objavila informácia, že ho nahradí Vladimír Weiss. Viem to isté čo aj vy. Viac k tomu nemám čo povedať, odvetil Milanič.

Posledné slová

Už bývalý tréner Slovana sa potom obrátil aj na fanúšikov, nechal im odkaz. Boli vôbec jeho posledné slová vo funkcii tréner Slovana:Je to ťažké žiť s takým momentom, keď prehráte v derby s Trnavou a potom aj ďalší zápas. Duel s Dunajskou Stredou sme stratili, ale tím odohral dobrý zápas. Na konci nám chýbalo trochu šťastia. Aj my sme z toho sklamaní. Ale nič v živote a ani vo futbale nefunguje tak, že sa vám darí, a že ste stále úspešní. My sme podávali dobré výkony a získavali sme body, teraz to nejde tak, ako by sme všetci chceli. Jediné čo nám zostáva, je prejsť týmto obdobím. My sme prehrali všetky zápasy vtedy, keď sme hrali v týždni pohárový zápas. Je to malá výhoda pre súpera. Ale máme teraz voľný týždeň na to, aby sme sa čo najlepšie pripravili na zápas v Zlatých Moravciach.

Vybojoval si Németh zmluvu?

Oveľa spokojnejší bol pochopiteľne Antal Németh. Tréner DAC vymenil 22. apríla svojho predchodcu Bernda Storcka. Víťazstvom na Slovane si však možno vypýtal angažmá aj na ďalšie obdobie. “Náš cieľ bol vyhrať všetky zápasy do konca ligy, nehovorili sme o titule. Ale bez šťastia to nejde. Mali sme ho aj na Slovane. Ale ak bude existovať matematická šanca, budeme o ňu bojovať. Nechcem rozmýšľať nad budúcnosťou. Pre mňa je najdôležitejší odkaz ten, aby sme vyhrali všetky zápasy. Aj rozvoj hráčov je dôležitý, musíme však pokračovať v tom, čo sme začali,” povedal Németh.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera