Piatok, 24. máj 2024

Derby po druhý raz pre Trnavu, deje sa niečo v Slovane?

Michal Bruner Michal Bruner 03.05.2021
SITA/Martin Medňanský

Futbalisti Slovana nie sú v tomto ročníku Fortuna ligy na prehry zvyknutí. A platí to aj všeobecne. Najslávnejší slovenský klub však vyhral z uplynulých štyroch duelov iba jeden. Prehral dvakrát a to so svojim najväčším rivalom – Spartakom Trnava. A to fanúšik neodpúšťa.

Ospravedlnenie fanúšikom

Sedemnásteho apríla „belasí“ doma podľahli Spartaku 1:2 a o dva týždne v Trnave 0:3. Prehrať sa dá, nie však nedôstojným spôsobom. Presne takto vníma vedenie Slovana nedeľnú blamáž. Na svojom webe sa dokonca ospravedlnilo všetkým fanúšikom a podporovateľom.

Sme si vedomí, čo sa dnes stalo, a vnímame vážnosť situácie. Prehrať sa dá, nie však dvakrát v rozmedzí dvoch týždňov v najväčšom slovenskom derby a po výkonoch, ktoré nezodpovedajú značke ŠK Slovan Bratislava. Dnes sme mali šancu napraviť dojem z posledných nevydarených výkonov, namiesto toho dostali všetci, ktorí nám verili, krutú ranu. Ako generálneho riaditeľa klubu, ale najmä ako slovanistu, ma to neskutočne bolí a bolí to určite aj vás všetkých. Ospravedlňujeme sa za toto zlyhanie, náš dnešný výkon bol nedôstojný, dehonestujúci a nehodný značke ŠK Slovan. Situáciu si interne zanalyzujeme a vyvodíme dôsledky, o ktorých budeme informovať v najbližších dňoch,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Nezvestný Moha

Všetci teda čakajú, aké dôsledky klub vyvodí. Po Bratislave sa totiž šepká, že Slovan dĺži hráčom za mzdy. Ďalší hlas fanúšika z diskusií znie, že klub je na predaj. Vedenie „belasých“ zatiaľ na tieto šumy nereagovalo, čo je v poriadku, zatiaľ nemá prečo reagovať. Priama otázka nepadla. Malo by  však reagovať na odchod Mohu. Marocká ofenzívna opora tímu zdieľa na sociálnej sieti fotky, podľa ktorých je zrejmé, že sa nachádza u seba doma v španielskej Granade. Nedávno po zápase v Žiline, reagoval tréner Milanič na jeho neprítomnosť stručne: „Jednoducho som ho nevidel posledné tri dni.

Ticho pred búrkou?

Možno aj preto sa vynárajú špekulácie o chýbajúcich mzdách. Moha totiž napísal, že problém je v peniazoch. V decembri minulého roka vypadol zo základnej zostavy a už vtedy napísal na svoj Instagram, že sa s klubom sporí o financie. Nič nie je v tejto chvíli jasné, ale pravda by mohla v najbližších dňoch vyjsť na povrch. Fanúšik Slovana si ju zaslúži a napokon, pravda si každého nájde.

Je zrejmé, že v Slovane sa niečo deje, ale čo konkrétne, na to si zrejme budeme musieť počkať. V nedeľu totiž Slovan doma hostí Dunajskú Stredu, v tomto zápase môže potvrdiť zisk svojho 19. titulu.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera