Utorok, 23. apríl 2024

Pondelkové Tréneroviny – Prišiel, videl, oslávil

SITA

Máme majstra. Slovan dokonal hetrik a to môže ešte v stredu v Slovenskom pohári na neutrálnej pôde doma poraziť Žilinu a získať tak double. Tlačte nové poštové známky, ak chcete posielať listy do Európy a majú sa vám rýchlo vrátiť naspäť.

Pri oslavách už nebol Darko Milanič, ktorý Kmotríkove nervy skúšal dvoma prehrami v derby, ale úspešný bol až tej po domácej s DAC. Na lavičku si sadá Vladimír Weiss starší, z čoho je jasné, že Slovanistov už bude mať kto sfúknuť a namotivovať. Vlado avizuje príchody 3-4 hráčov, mali by to byť najlepší, akých pozná. Ktovie čo v tej chvíli preblesklo hlavou Ivanovi s Rišom.

Slovan zažil európske leto hodné ďalšieho dielu Žandára zo Saint Tropez a trochu pomalšie sa rozbiehal vo Fortuna lige. To využil DAC, ktorý ale prepálil štart a pomaly sa nechal belasými zhltnúť ako šunka-syr-vajíčko Traubnerom. O majstrovi nebolo pochýb odkedy sa ligová tabuľka rozdelila na dve, ale v kabíne Slovana bolo dusno, že tam David Attenborough pripravoval natáčanie nového dielu Planet Earth. A to aj kvôli tomu, že klub zakázal Greifovi prestup na poslednú chvíľu na Mallorcu. Dominik zareagoval ako správny profesionál a zadefinoval novú jednotku demotivácie – Jeden Greif. Slovan stratil aj Mohu, podľa Instagramu je doma v Španielsku. Domov nakoniec odišiel aj Darko Milanič. Kouč, o ktorom sa nedá povedať, že by ukázal niečo navyše. Pretože vyhrať so Slovanom titul a dostať ho do finále pohára nie je raketová veda.

Ligu opúšťa Nitra. V jej vlastníckej štruktúre je väčší bordel ako keď má Boris Kollár na deň matiek distribuovať kvety, preto sa nie je čomu čudovať. Majitelia chceli Ligu majstrov, nakoniec ich nahradí Liptovský Mikuláš. Tomu gratulujem, už aj Ružomberok bude mať svoje derby.

ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava 0:4, 257 divákov

Toto bol zápas, v ktorom už Slovan nemohol zaváhať, ale napriek tomu išiel trom bodom naproti, keď sa s ViOnom dohodol, že David Hrnčár v tomto zápase nenastúpi. To je ako keby ste z tlačovky SMERu zobrali magnetickú tabuľu. Okrem toho Ivan vybavil, že ViOn prvý polčas nemôže strielať zvnútra pokutového územia. Ale treba povedať, že Slovan domácich prevalcoval úplne jednoznačne. To, či im pošle od leta na hosťovanie dvoch-troch hráčov za odmenu, sa eštelen uvidí.

V zápase kraľoval Vlado Weiss mladší, ktorý si robil s hráčmi súpera čo chcel. O titule nebolo pochýb už po dvoch góloch Strelca, ale okrem toho mali hostia šance na dve predkolá Európskej ligy.

V druhom polčase už to bolo takmer ako exhibícia, ViOn občas vybehol za polovicu, ale potom nastúpil Henty, dvakrát skóroval a zlepšil si tak bilanciu na tri góly. O toho sa v lete strhne bitka, o ktorej sa raz budú učiť naše deti.

AS Trenčín – DAC Dunajská Streda 1:1

V čase kedy dával Antal Németh svojim hráčom pokyny do zápasu už Slovan viedol v Zlatých Moravciach 2:0, čiže hostia z Dunajskej Stredy mali motiváciu 0,0 Greifa. A tak aj ich výkon prvé minúty vyzeral. Trenčín bol veľmi aktívny, behavý a hráči vyzerali, akoby si chceli vypýtať zmluvy aj na ďalší rok. DAC sa neskôr oklepal, peknú šancu zahodil Ramirez a Nicolaescu dorážal z ofsajdu. Prvý polčas tak bol z hľadiska gólov pornofilmom pre nevidiacich.

Danilo sa síce volá Beskorovaynyi, ale už aj on skóroval v druhom polčase po centri Erica Davisa. To ako keby DACu stačilo, stiahli sa na vlastnú polovicu a rozmýšľali aký film si pustia cestou domov v autobuse. Hru domácich ale rozhýbal Corryn, ktorý v nadstavenom čase rozhodol o tom, že tento zápas bol zbytočný a body sa delili.

FC Spartak Trnava – MŠK Žilina 1:1

Sú veci, na ktoré sa môžete spoľahnúť. Že Igor Matovič stihne na D1 medzi Trnavou a Bratislavou cez Facebook rozhádať celú koalíciu a že ak Žilina nastúpi do zápasu, vždy inkasuje. A to už párkrát hrala aj proti Nitre a Senici. Teraz mala poslednú šancu zabojovať o tretie miesto a istotu Konfederačnej ligy, ale potrebovala v Trnave vyhrať. Nevyšlo a tak má ešte šancu vo finále Slovnaft cupu, cez ligové play-off, alebo cez tombolu na plese poľovníkov v Bytči.

Spartak hral tak, ako potreboval. Hlavne neprehrať, preto prenechal aktivitu Žiline a keď bolo treba, nasadil agresívny pressing, ktorý nevonia ani mladým šošonom. Tých UEFA vyhlásila za mužstvo s tretím najmladším kádrom v Európe. Ak by boli chalani ešte o rok mladší, môžu na dohodu montovať iPhony, alebo šiť Kajovi saká. Spartak udrel z priameho kopu, ktorý rozohral na krátko a keď Koštrna nevedel, čo s loptou, nakopol to na Bamideleho hlavu. V prvom polčase bol veľmi aktívny aj Iglesias, ktorý je dopredu zaujímavý, ale smerom dozadu ako Mazurekova gramatika.

Žilina ožila v druhom polčase, snažil sa Bichakhchyan, ale jeho strela z dobrej pozície len rozdala pokuty za zlé parkovanie pred štadiónom. Lenže potom Staňo vo veľkom prestriedal, utiekol čerstvý Jambor, Grič ho zobral bez lopty a z penalty vyrovnal Kurminovski. Žilina už ale viac nedokázala a prenechala tak Spartaku tretie miesto v tabuľke.

MFK Ružomberok – FC Nitra 2:0

Ružomberok sa definitívne zachránil a na siedmom mieste ligy stále bojuje o play-off. Nitra to má definitívne za sebou, balí ligové kufre. Do Ružomberka prišli Corgoni odovzdaní ako ročné zúčtovanie príjmov a v prvom polčase mohli dostať päť kusov, nebyť fantastického Trnovského v bráne.

V druhom polčase sa hostia jemne prebrali, párkrát ohrozili aspoň Tesco za bránkou Krajčírika, ale inak sa obraz nemenil. Ružomberok dokonca zahodil aj penaltu, ale Zsigmund gólom a gólovou prihrávkou rozhodol o osude obidvoch mužstiev.

MFK Zemplín Michalovce – ŠFK Sereď 2:2

Tento bod môže mať pre Michalovce ešte cenu zlata, pretože v poslednom kole cestuje Anton Šoltis do Nitry, kde je otázne, koľko hráčov ešte v kabíne ostane a či vôbec v klube ostali nejaké drobné na vápno. Senica bude hrať v Seredi, ktorá bojuje o siedme ligové miesto, takže karty sú hodené jemne v prospech východniarov. Tým domáci zápas so Sereďou veľmi nevyšiel, hlavne brankár Dráb už zažil aj lepšie. Najprv sa zahral na Neuera z Aliexpresu, čo využil Jureškin a čisté svedomie nemal ani pri Lačného obalovačke. Na jeho šťastie najprv Žofčák s istotou nacentroval na gól a krásny banán pridal Ošima. Pri troche šťastia mohli Michalovce udrieť v nadstavenom čase, ale nechali si drámu až do posledného kola.

FK Senica – FK Pohronie 0:0, 354 divákov

V Senici sú radi za povolené opatrenia, zápas tak sledovala ich typická ligová kulisa. Lenže videli zápas, v ktorom ani jedno mužstvo nemohlo prehrať a po ktorom nemá nikto istotu záchrany. Snaha bola na obidvoch stranách ihriska, ale ani Koštál, ani Chvěja, ani Šimčák smerom k vlastnej bránke, nedokázali prekonať brankárov.