Nedeľa, 19. máj 2024

Slovensku v kvalifikácii MS 2022 stávkové kancelárie veľmi neveria

SITA/AP Photo/Peter Morrison

Budúci futbalový rok bude pre slovenskú reprezentáciu ako vieme kľúčový. Výber Štefana Tarkoviča odohrá celú kvalifikáciu na majstrovstvá sveta 2022 a v lete sa zúčastní odloženého záverečného turnaja EURO 2020.

V pondelok sme sa dozvedeli zloženie skupín a následne aj poradie zápasov v našej skupine označenej písmenom H. Na našom Facebooku sme sa pýtali, ako vidíte umiestnenie Slovenska v “slovanskej” skupine spolu s Chorvátmi, Rusmi, Slovincami, Cyprom a Maltou, vy.

Najčastejšou odpoveďou bolo štvrté miesto. Veľmi Slovákom neveríte. Zrejme pod dojmom výkonov reprezentácie v roku, ktorý sa čochvíľa chvalabohu skončí.

Čo si myslia stávkové kancelárie

Aby sme preskúmali názory na šance Slovenska o čosi reálnejšie, pozreli sme sa na ponuku stávkových kancelárií. Svoje si o tom totiž myslia aj ony. Síce nie všetky, no viaceré vypísali dlhodobé stávky týkajúce sa kvalifikácie do Kataru.

Podľa kurzov, za ktoré sa dajú investovať ťažko zarobené eurá to vyzerá, že odhadujú našu súčasnú silu ako – dosť jednoznačne – tretie najsilnejšie družstvo zo šiestich. Favoritmi sú, neprekvapivo, Chorváti a Rusi. Dve reprezentácie, ktoré boli na posledných MS medzi ôsmimi najlepšími.

Chorvátsko 1,85
Rusko 3,20 – 3,40
Slovensko 5,50 – 6,50
Slovinsko 20 – 25
Cyprus 100 – 150
Malta 300

Kurzy na víťaza skupiny H

Spomedzi desiatich skupín kvalifikácie má mužstvo z tretieho koša (Rusko) u nás najnižší kurz na priamy postup. Rovnako aj tretí najnižší kurz (na Slovensko) je najnižším tretím najnižším kurzom zo všetkých. Chápeme sa, verím.

Aj druhé miesto bude pre všetkých zaujímavé, lebo ponúkne možnosť zúčastniť sa baráže. Na rozdiel od iných skupín, v našej by ním nepohrdlo ani jedno zo štyroch slovanských mužstiev.

Chorvátsko 1,28
Rusko 1,50
Slovensko 2,30 – 2,70
Slovinsko 5
Cyprus 25
Malta 33

kurzy na umiestnenie do druhého miesta v skupine H

Len Izrael v skupine s Dánskom, Rakúskom a Škótskom má ako štvrté najlepšie mužstvo porovnateľný (no nie nižší) kurz skončiť na jednom z prvých dvoch miest, ako Slovinci u nás.

Anomália v našej skupine

To celkom sedí s prvými ohlasmi na zloženie skupín. Tie naznačovali, že naša by mohla byť jednou z najvyrovnanejších, keďže o účasť na MS majú záujem až štyria. Kurzy stávkových kancelárií ukazujú, že aj tie očakávajú relatívnu blízkosť šancí.

Len v skupine s Českom (Wales, Belgicko) a Nórskom (Turecko, Holandsko) majú reprezentácie z tretieho výkonnostného koša nižšie kurzy na umiestnenie do druhého miesta.

V našej skupine H je ale jedna anomália. Nikde, v žiadnej inej skupine, nie je tím z druhého koša až tretím kurzovým favoritom v poradí. Len Rusko, ktoré ťahali z nižšieho koša ako našich, je v porovnaní s lepšie umiestneným tímom v rebríčku FIFA – Slovenskom – kurzovým favoritom.

Všetkým fanúšikom futbalu je od pondelka jasné, že sme to so žrebom veľmi nevyhrali.

Postúpime do Kataru?

Jediným istým kľúčom k postupu na majstrovstvá sveta je vyhrať kvalifikačnú skupinu. Ak sa nepodarí, bude si treba poradiť s podobným pavúkom, ako na ceste na EURO.

Veriaci fanúšikovia môžu v prípade postupu pekne zbohatnúť. Keby naň stavili dnes, na Vianoce 2021 budú mať v rodinnom rozpočte takmer päťnásobok investovaného kapitálu.

Áno 4,50
Nie 1,14

Kurzy slovenska na postup na MS 2022

Program zápasov

Dlhodobé stávky nepatria na našom trhu k populárnym. Podľa našich informácií predstavujú len asi dve percentá z celkového objemu prestávkovaných peňazí. Oveľa viac lákajú aktuálne stávkové príležitosti a najviac, celkom určite, stávky naživo.

Kurzy na umiestnenie v kvalifikačných skupinách sa budú časom meniť. Najviac po odohraní zápasov, kalendár sa začne plniť už v marci. Vtedy sú na pláne strenutia Cyprus – Slovensko, Slovensko – Malta, Slovensko – Rusko. V každom z nich by sme mali byť kurzovým favoritom, hoci v prípade Ruska ak, tak len veľmi miernym.

Medzi nami, Rusom, Chorvátom a ani Slovincom sa v roku 2020 príliš nedarilo. Rusi vyhrali naposledy v septembri v Lige národov B v Maďarsku, odvtedy ťahajú sériu šiestich zápasov bez víťazstva. Navyše po erotickom škandále vyradili z mančaftu kapitána.

Chorváti hrali na najvyššom poschodí Ligy národov, no v kalendárnom roku vyhrali jediný ostrý zápas, tesne doma so Švédmi. Slovinci v Céčku (!) nevyhrali ani jeden. Nepomohli ani Oblak so Šporarom.

V septembri cestuje repre do Slovinsko, doma vyzve Chorvátsko a poletí na Cyprus. Poradie zápasov nie je z najhorších. Ak sa bude dariť, kľúčový bude október a dva výlety. Do Ruska aj do Chorvátska.

Predposledný zápas kvalifikácie bude v november doma so Slovincami a záver na Malte.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera