Pondelok, 22. apríl 2024

Zápisník Telovýchovného vedúceho: ŠK Slovan – Ferencváros Budapest

FOTO TASR - Martin Baumann

Dnes o pol deviatej sa slovenský majster stretne s maďarským v odvetnom zápase druhého predkola Ligy majstrov, ročník 2022/23. Slovan Bratislava má dobrú príležitosť postúpiť do druhej polovice vyraďovačky o skupinovú fázu top európskej klubovej súťaže. Vitajte pri Zápisníku.

Aj dnes, ako vždy, budem písať rýchlo a snáď bez chýb. Preklepy ospravedlnite.

Slovan Bratislava – Ferencváros Budapest

22:26 Na dnes to je zo Zápisníka všetko. Vidíme a čítame sa nabudúce. Športu zdar a dobrú noc.

22:25 Tretie predkolo Európskej ligy čaká na belasých o týždeň. Sklamanie bude veľké.

22:24 1:4, Slovan vypadne, gól z brejku strelil Laidouni. Škoda, nemusel.

22:21 Tréner Weiss ešte sťahuje Kankavu so zraneným Weissom, Agbo a Hulman idú hrať. Striedajú aj Maďari. Kus za kus.

22:20 Taliani nadstavia tri minúty.

22:18 Adama Traoré šokujúco strieľa gól. 1:3. Center mu padol na nohu na zadnej strane päťky a minútu pred koncom 90. minúty zakončil pod brvno.

22:17 Talian zrušil výmenu kapitánskej pásky, išlo o pokus o ilegálnu aktivitu. Meniť sa kapitán môže len ak starý ide dole z ihriska.

22:15 Slovan pošle hore mladého Weissa a Čavriča, dole idú Green a Šaponjič. DeMarco odovzdal kapitánsku pásku trénerovmu synovi.

22:14 Šaponjič sa vykartoval z ďalšieho zápasu. Tri žlté a máš stopku v europohári.

22:13 Ešte desať. Na ihrisku sa nič také neodohráva, čo by stálo za písmenká.

22:07 Ešte pätnásť minút. A možno potom ďalších tridsať.

22:05 Ešte zo tri štandardky a naučím sa mená legionárov v Slovane napísať správne aj bez nápovedy vo vedľajšom okne.

22:04 Kucka podobný roh len z druhej strane poslal nad bránku. Škoda, Chakvetadze to kopol podobne dobre, ako Bersaghyan z opačnej strany pred chvíľou.

22:00 Tak im treba, nemali dávať hráča na prvú tyč a brankára na čiaru. Ešte jeden gól musí prísť. Dvadsať minút a tridsať v zálohe pred nami.

21:59 Kapitán DeMarco znižuje! Presne kopnutú loptu na päťku zavesil do siete.

21:58 Roh pre belasých zadarmo. Žeby?

21:55 Prepáčte, musel som si odbehnúť pomôcť s uspávaním dorastu. Prišiel som o niečo? Vidím striedanie, aj žltú kartu. Boli aj centre slovanistov kopnuté, ako keď ich ja kopem na Gútor Cupe v Hamuliakove opačnou nohou?

21:44 Kuco a Zachariasson dostali po žltej vo vzájomnom súboji. Maďar fauloval, Slovák ho následne na zemi kopol. Talian neváhal.

21:40 Čivič minul, ale nie oveľa.

21:40 Brejk Boliho zastavil až faul pred šestnástkou. Tretí gól by bola katastrófa.

21:37 V druhom polčase Slovan zľava doprava, Ferencváros presne oproti. Rozhodca medzi nimi hore-dole. Nikto nestriedal, tréneri asi počkajú ako obyčajne do 60. minúty.

21:33 Maďari sú už na trávniku, Slovanistov ešte dusí tréner Weiss v kabíne.

21:28 Prestávkový program RTV:Šport: zostrihy finálových zápasov Európskej ligy a Európskej Konferenčnej ligy z minulého ročníka. Aspoň zistím, kto ich vlastne vyhral. “Zlatý dážď pre Eintracht Frankfurt,” keby ste si už nepamätali.

21:20 Prestávkový program: AS Trenčín dnes vyhodil rozviazal spoluprácu s Petrom Hyballom. Po dvoch ligových zápasoch. Využívam príležitosť na samochválu – čítali ste to u nás ako prví už po prvom kole.

21:20 V Zurichu dal v predĺžení Karabach gól a má k postupu bližšie.

21:18 Po prvom polčase nula-dva. Nečakané, najmä po výsledku prvého zápasu si asi fanúšikovia mysleli, že to pôjde ľahšie. Belasí budú v druhom polčase musieť nájsť skryté rezervy.

21:15 Barseghyan pochoval ďalšiu šancu v šestnástke zbytočnou kľučkou. Gól do šatne by bodol.

21:13 Tréner Weiss využil prestávu v hre na poradu s Jurajom Kuckom. Z pier som dokázal odčítať len “dop***”, taktické pokyny nie.

21:12 Päť minút pred koncom prvého polčasu Ferencváros kontroluje hru a Slovan do ničoho nebezpečného nepúšťa.

21:07 Šaponic skúsil Neymarovku v šestnástke, rozhodca pokýval hlavou. Nesúhlasne.

21:06 Predlžuje sa v Zurichu, kde Karabach bojuje o postup do zápasu s víťazom našej dvojičky. O výsledku budeme informovať.

21:03 Slovan má hodinu hry na gól, ktorým by poslal zápas do predĺženia. Zatiaľ ale hostia ovládajú zápas.

21:00 0:2! Po priamom kope skóruje Zachariassen a Ferencváros aktuálne postupuje. Abenovu hlavičku von zo šestnástky kopol jeden z Maďarov na bránku a Zachariassen ju hlavou tečoval pod brvno.

20:59 Talian dal žltú deMarcovi a potom nedal hráčovi v čiernom keď mal. Útoky sa preliali z jednej strany na druhú, bez ohrozenia bránok.

20:54 Po prvej polovici tretieho polčasu dvojzápasu je stav nerozhodný. Kto postúpi neska? Samozrejme ešká, spievajú asi slušní fanúšikovia na Tehelnom poli. V skutočnosti im nerozumiem ani slovo.

20:53 Barseghyan brvno! Druhý brejk už Armén zakončoval lepšie. Chakvetadze vyviezol loptu a posunul ju ľavákovi do behu, ten sa pretlačil okolo obrancu a vypálil. Škoda.

20:50 Boli, 0:1. Ferencváros vedie, čiže vyrovnáva. Center od ľavej čiary (kde hrával Medvedev) prešiel za obrancov, brankár na päťku nevybehol a útočník loptu skúsene kopol do siete. Jeden gól ešte bude musieť padnúť.

20:49 Súbojovú minútku v strede ihriska prerušil až hvizd rozhodcovej píšťalky, keď dvaja slovanisti ležali na zemi. Tentokrát sa to zaobišlo bez karty, stačil dôrazný príhovor po taliansky.

20:46 Prvú strelu Slovana spackal Džaba Kankava. Keby dal gól, fanúšikovia by ho možno premenovali na Csabu.

20:44 Prvú šancu Slovana spackal Barseghyan. Armén bol hrdinom v Pesti, dnes namiesto strely v protiútoku zbytočne prihrával.

20:41 Medvedeva strieda Green.

20:39 Nevyzerá to dobre s krajným obrancom domácich. Na ihrisko mieria ďalší lekári, bude potrebovať golier na krk a odvoz sanitkou. Veľká nepríjemnosť. Kurz na striedanie v prvom polčase som videl kdesi vypísaný, náplasťou pre fanúšikov Slovana, ktorí ho skúsili, budou rychlý prachy.

20:37 Medvedev (SLO) dostal nechtiac kolenom do hlavy. Venujú sa mu doktori.

20:36 Na druhej strane si brankár Dibusz vyletel pre centrovanú loptu a zo štandardky nič nebolo.

20:35 Prvú strelu poslal do publika jeden z ezás Maďarov. Botka hrá na kraji obrany a bránku netrafil.

20:33 Rozhodca DiBello (ITA) si zriaďuje na ihrisku poriadok od začiatku. Laidounimu (FER) tasil žltú kartu po ostrom faule v strede poľa.

20:31 Hneď z výkopu Marian Zeman upozorňuje, že Slovan nesmie hrať na 0:0. Nedá sa nesúhlasiť.

20:30 Hráme! Vykopávajú reprezentanti Hungárie. Spolukomentátorom v televízii Marian Zeman, lokálna spolukomentátorská futbalová jednotka.

20:29 Pre štatistikov: v základe Slovana je päť občanov Slovenskej republiky, v základnej jedenástke súpera dvaja Maďari. Na lavičkách majú po päť krajanov.

20:27 Na rozdiel od zostavy nižšie bude v zápase Slovan svetlomodro pruhovaný a Ferencváros v čiernych dresoch. Diváci vytvorili na Tehelnom poli farebnými papierikmi modrobielu argentínsku zástavu. Vernon deMarco musí byť dojatý. Dnes je kapitánom, všetko do seba zapadá.

20:25 Prvé zábery na nové Tehelné pole v televízore. Dnes žiaden Miro Michalech, ale ani Marcel Merčiak. Televíznych divákov bude zápasom sprevádzať Ľuboš Hlavena.

20:21 Poznáme zostavy! Vladimír Weiss st. nechal Vladimíra Weissa ml. na lavičke náhradníkov, to je najväčšia zmena oproti prvému zápasu pred týždňom. Ten ako dobre vieme belasí vyhrali v Budapesti 2:1.
Obrázok som si požičal z Flashscore, azda sa nenahnevajú. Pokojne ich potom označím na mojom Twittri.

Zdroj: Flashscore.sk

20:19 Na RTV:Šport sa práve končí záznam zápasu spred tridsiatich rokov. Miro Michalech sa nadšeným hlasom lúči z Tehelného poľa po výhre 4:1.

20:17 Jeden rozdiel predsa len oproti doterajším Zápisníkom bude. Nové posty budú pribúdať na vrch stránky a nie na spodok. Aby ste sa nemuseli zakaždým prebíjať cez okno, v ktorom vás povzdbuzdujeme k podpore TakUrčitee. Vážime si každé euríčko.