Piatok, 24. máj 2024

Kričali ako malí chlapci. Slovenskí hokejisti vybuchli po remíze Švédov s Rusmi nadšením

FOTO TASR - Jaroslav Novák

Po šesťdesiatich minútach zápasu Švédsko – Olympijský výber Ruska bolo jasné, že slovenských hokejistov pred posledným zápasom už nik nemôže predbehnúť a po ôsmich rokoch sa predstavia vo štvrťfinále.

Rusi zdolali Tri korunky 3:2 po nájazdoch a výsledok posunul do najlepšej osmičky aj reprezentáciu Česka, s ktorou Slováci odohrajú posledný zápas v skupine. Vo federálnom derby pôjde už iba o vylepšenie pozície v skupine.

Ohlasy slovenských hráčov

Slovenskí hokejisti sledovali pondelkový zápas v hotelovej herni. Po záverečnom nájazde Rusa Vladimíra Tarasenka všetci vykríkli nadšením, práve tento premenený nájazd ich poslal do štvrťfinále.
     
Boli to nervy až do konca. Ale sme veľmi radi, že to takto dopadlo. Počas zápasu Rusov so Švédmi akoby sa mi premietali skoro všetky zápasy, ktoré som dosiaľ odohral za slovenskú reprezentáciu. A môžem povedať, že postup do štvrťfinále považujem za svoj a náš najväčší úspech. Teší nás najmä to, že môžeme poslať domov našim divákom trošku radosti. Ešte sa to nekončí. Naopak. Ešte sa to pre nás len začína,” povedal pre portál hockeyslovakia.sk Adam Jánošík.
      
Veľkú radosť mal aj ďalší obranca Martin Gernát: “Sme veľmi šťastní, že sa Rusom podarilo streliť dva góly a v závere udržať remízu. Kričali sme ako malí chlapci. Je skvelý pocit byť súčasťou štvrťfinále, na ktoré sa pripravíme. V utorok však máme pred sebou ešte jeden zápas a ten by sme chceli zvládnuť.”
      
Útočník Adam Liška zopakoval slová svojich spoluhráčov. Povedal tiež, že sa na šampionáte v Rige vytvorila skvelá partia. “Prajem si, aby sme zostali taký skvelý kolektív, ako sme teraz. Vtedy môžeme niečo dosiahnuť.”

Tréneri na štadióne

Pardavý spolu s trénerským štábom sledoval zápase Ruska so Švédskom priamo na tribúne v Olympijskom športovom centre. Videl tak naživo duel, v ktorom Rusi zdolali Tre Kronor 3:2 po nájazdoch. “Sú to dobré pocity. Rusom to veľmi nešlo, ale nakoniec to zvládli a pomohli nám. Aj keď ja som presvedčený, že by sme si pomohli sami. Zajtra však môžeme hrať uvoľnene a pripraviť sa na play off,” povedal Pardavý pre RTVS.
      
Slováci si v pondelok ráno zatrénovali, mysleli pri tom už na utorkový zápas. “Mali sme tréning, pripravovali sme sa na Čechov s tým, nech to dopadne akokoľvek. My sme sa pripravovali na to, aby sme si to uhrali sami. Chceli sme ísť do zápasu v plnej sile, teraz uvidíme, v akej zostave pôjdeme. Ale chceme vyhrať,” dodal Pardavý.

Súboj o vylepšenie pozície

V súboji s Českom pôjde o lepšiu vychádzajúcu pozíciu zo skupiny. V prípade zaváhania favoritov by Slovensko mohlo obsadiť aj prvé alebo druhé miesto. Švajčiari odohrajú posledný zápas s Veľkou Britániou a Rusi s Bielorusmi. Reálne zverenci Craiga Ramsayho zabojujú o tretie miesto. To si slovenskí hokejisti zaistia, ak získajú aspoň bod.
      
Asistent hlavného trénera priznal, že pred federálnym derby viac šrámov majú útočníci, v obrane je dobrý stav: “Máme nejaké varianty, v útoku však rezervy nie sú. Nejakí hráči sú zranení, uvidíme, ako sa dohodneme na rannom mítingu. Ale myslím, že pôjdeme v najsilnejšej možnej zostave. Kto bude mať nejaký problém, bude oddychovať.”
      
Situácia v B-skupine ešte nie je jasná, ale pri papierových predpokladoch vychádza Slovákom vo štvrťfinále USA, alebo Fínsko. “Mohli by nám spôsobom hry vyhovovať. Hrajú rýchly hokej, sú silní v súbojoch, ale my proti nim vieme zabrať. Kto to napokon bude, to sa necháme prekvapiť.”

Viac článkov o MS 2021 nájdete TU

KOMPLETNÝ PROGRAM MS V HOKEJI 2021

(C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera