Piatok, 24. máj 2024

Predsa sa dočkáme Bondru v reprezentácii? Aj keď pri tvrdom náraze do mantinelu všetkým zatrnulo

Štefan Cebro Štefan Cebro 07.05.2021
SITA/Peter Rusko

Priezvisko Bondra musí byť v reprezentácii. Nielen ako talizman, ale aj preto, aby bral telovýchovný vedúci hokejový tím vážne.

Keďže Peter Bondra má už po päťdesiatke a na Jágra sa mu to nechce dávať a jeho syn David tento rok v národnom tíme nie je, pozornosť sa upriamuje k novopečeným majstrom.

Majstrovská sezóna

Súčasťou víťaznej skladačky bol Radovan Bondra (hrával aj za Košice a vyhral s nimi titul!). Ten prežil vo Zvolene tzv. breaking thru sezónu, ktorá by mu mohla prihrať národný dres. Aj keď tesne pred koncom rozhodujúcej bitky proti Popradu 512 platiacim fanúšikom v drevenej stodole, pardon na zvolenskom zimáku zatrnulo.

Bondra vidiac prázdnu bránku zviedol kočuliarsky súboj so súperom, skončilo to nekoordinovaným nárazom do mantinelu. Urastený útočník ostal nehybne ležať za bránkou, čo „kamzíci“ využili a Livingstonom znížili na 2:3. Zvolen si už výhru ustrážil a aj jeho útočník sa po chvíli zdvihol.

Po stretnutí už oslavoval, zdvíhal nad hlavú pohár Vladimíra Dzurillu a celkovo nevyzeral, že by sa na ňom podpísal náraz výraznejším zranením.

Koho vytiahne Ramsay z finále?

Dvadsaťštyriočný „pořízek“ by mal byť v hľadáčiku národného tímu. Finále lepší „materiál“ pre nároďák neponúklo. Ak niekto začne s Marcelom Haščákom, tak je na zlej adrese. Dohrával so zranením. Okrem toho chce tím stavať na mladších hráčoch a poctivých korčuliaroch, čo sa pri neochote krídelníka Popradu brániť veľmi hovoriť nedá. Napriek jeho úžasným 45 gólom. Dávid Skokan zas dohrával s otrasom mozgu, čím jeho šance klesli na nulu. Dobrým menom je ešte Miloš Kelemen.

Bondra je však najvýraznejším. Hráč s NHL strelou, ako ho kedysi označil tréner národného tímu Glen Hanlon, ktorý ho mal vo Vancouveri Giants vo WHL, robí progres. Už v Slovane Bratislava vlani naznačoval, že znesie tlak elitných formácií. V Bratislave si ho neudržali a vo Zvolene  predviedol strelecké schopnosti naplno.

V konečnom poradí produktivity extraligy skončil na šiestom mieste. Pripísal si úctihodných 62 bodov v 63 zápasoch. Pred ním bolo len tesne legionárske duo HKM Mikko Nuutinen – Allan McPherson. Bondra bol jediným hráčom do 25 rokov, ktorému sa podarilo vkliesniť do top 10 bodovania extraligy. S 29 gólmi bol tretím najlepším strelcom. Formu ukázal aj v najťažšom čase, keď vo finále strelil v piatich dueloch tri góly, na tri prihral.

Power forward sa hodí

So svojími 197 centimetrami a sto kilogramami má šancu priniesť reprezentácii aj to, čoho tam tento rok až toľko nie je. Šikovný power forward môže padnúť na úžitok. Mínusom trebišovského rodáka, ktorý mu stále vyčítali aj skauti, je korčuľovanie, ale aj na tom obstojne popracoval a nemusela by to byť taká katastrofa.

Univerzálny krídelník, ktorý je stále po x rokoch spolu s Erikom Černákom jediným hráčom spod Tatier, ktorého draftovali priamo zo slovenskej extraligy, si určite zaslúži pozvánku. Na škodu je jedine to, že nestíha žiaden prípravný zápas, keďže Slováci po Čechoch so skušobným obdobím končia.

Bondrov rast však môže byť podobný, ako u viacerých slovenských hokejistoch, ktorí sa presadili smerom do vyspelej Európy až neskôr. Príkladom sú Pavol Skalický, Mislav Rosandič či najproduktívnejší obranca českej extraligy Martin Gernát (tiež hrával za Košice!).

Krídelník majstrovského Zvolena by sa mal po dvoch sezónach v extralige posunúť do zahraničia. Hovorí sa o českej extralige, čo by bol správny krok. Každý reprezentačný zápas na majstrovstvách sveta mu ešte zvýši šance na progres.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera