Sobota, 25. máj 2024

Euríčko na NFL: V tieni golfového Masters

SITA/AP Photo/Matt Slocum

Dnešná nedeľa je v Amerike mimoriadna. Okrem pravidelnej dávky zápasov NFL finišuje najsledovanejší golfový turnaj roka.

Masters vs NFL

Obyčajne má americký futbal v nedeľu po obede doslova dominantné postavenie na obrazovkách v tamojších domácnostiach. Spoznáme to podľa toho, že pravidelne najmenej osem zápasov štartuje o 19:00 nášho času. Oni si vtedy akurát dajú obed. Na východnom pobreží je jedna popoludní.

Dnešok je výnimkou. Kvôli pandémii sa museli upravovať hracie kalendáre všetkých ostatných športov. Aj golfu. Turnaj Masters, na ktorom hrajú majstri železných palíc každú jar, bol preložený na koniec roka. Dnes sa v Auguste v štáte Georgia odohrá posledné, najsledovanejšie, kolo.

Vlani vyhral turnaj Tiger Woods, pre ktorého to bol návrat po rokoch sužovania zraneniami a inými problémami. Legenda je v hre aj dnes, no nevyhrá. Po treťom kole je lídrom svetová jednotka, Dustin Johnson. Zať Wayna Gretzkého má náskok štyroch úderov.

Finále golfu vysiela ČT Šport v rovnakom čase, ako prvé zápasy programu NFL. Keďže v USA má vysielacie práva CBS (a okrem nej na nedeľu popoludnie aj FOX), golf dostal na jednej z dvoch televíznych staníc prednosť. Preto je v ponuke menej zápasov v tradičnom čase a viac v neskoršom, po 22:00.

Euríčko na Week 10

Desiaty týždeň napriek upravenému rozvhru má čo ponúknuť. Dôležitý divízny zápas NY Giants proti Philadelphii, alebo súboj nováčikov quarterbackov v dresoch Miami Dolphins a LA Chargers. Tua vs Justin Herbert bude stáť za pozretie celkom určite. Tí dvaja môžu byť oporami svojich tímov aj zo desať rokov.

Zaujímavé zápasy sa hrajú aj po desiatej. Buffalo cestuje do Arizony a Kyler Murray proti Joshovi Allenovi môže byť celkom prestrelka. Divízne zápasy, v ktorých ide o veľa majú v NFC West a AFC North, dvoch najlepších divíziách. LA Rams hrajú doma proti Seattlu a Pittsburgh nastúpi proti Cincinnati.

V súboji pisálkov si Vlado upevnil náskok. Dúfam, že Podcast s Vladom Kurekom dávno odoberáte. Martin Ferianec uhádol 9 z dvanástich zápasov minulého týždňa a získal pár bodov k dobru predo mnou. A ako vidíme dnešnú dvanástku zápasov?

Week 10
GameDenisVladoMartin
NYG – PHIPHINYGNYG
GB – JAXGBGBGB
DET – WASDETWASDET
CLE – HOUCLECLECLE
CAR – TBTBTBTB
MIA – LACMIALACLAC
LVR – DENLVRLVRLVR
ARI – BUFARIBUFBUF
NO – SFNONONO
LAR – SEALARLARSEA
PIT – CINPITPITPIT
NE – BALBALBALBAL
Sezóna58:5478:3469:43
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po siedmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika.

Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866.

Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať.

Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem.

Telovýchovný vedúci.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera