Nedeľa, 26. máj 2024
F1

Prvý Takurčitee prieskum fanúšikov, časť 5: Formula 1

Gabriel Vass Gabriel Vass 01.04.2020
SITA/Michal Burza

Priznávame, trochu sme si dali na čas s vyhodnotením TakUrčitee prieskumu. Ale sme späť a tentokrát sa pozrieme do sveta Formuly 1. Zaujímalo nás, koľkí z vás vôbec sledujú tento krásny rýchly šport.

Mika a David v Bratislave

Dávno sú preč časy, keď si to rozdávali medzi sebou Schumacher a Häkkinen, alebo keď po Bratislave jazdili piloti F1 na rôznych dopravných prostriedkoch.

Ako malé dieťa si pamätám, že do Bratislavy na pár hodín prišli v roku 1997 obaja jazdci McLarenu, Mika Häkkinen aj David Coulthard. Neskôr sa David Coulthard ešte niekoľkokrát vrátil na Slovensko, kde napríklad šoféroval električku v centre hlavného mesta a o pár rokov neskôr na svojom Red Bull-e otváral tunel Sitina (viď foto).

Kto si pamätá hokejové leto?

Navštívil nás aj Kimi Räikkönen. V lete 2003 sa zúčastnil Slovenského hokejového leta a spoločne s Hossom, Šatanom a Chárom si zahrali exhibičný hokejový zápas vo vtedajšej ST Aréne.

Ako formuloví nadšenci preto už dlhé roky čakáme na ďalšiu návštevu niektorých z jazdcov. Ako sa hovorí, ak nejde Mohamed k hore, tak ide hora k Mohamedovi. Preto nám neostáva nič iné, len si kúpiť lístky na Hungaroring alebo Red Bull Ring v Rakúsku.

Poďme teda na vyhodnotenie ankety. Pýtali sme sa, či sledujete Formulu 1. Na túto otázku odpovedalo 726 hlasujúcich. Rozhodli ste, že motorizmus tvorí menšinu na našom portáli.

Sledujete F1?Hlasy
Nie410
Áno316

Obľúbený pilot F1?

Našťastie, aj veľa z tých, čo uviedli v predchádzajúcej otázke zápornú odpoveď má v hĺbke srdca isté sympatie. Prišlo totiž 479 odpovedí na otázku, ktorý pilot je obľúbencom publika.

Do TOP 10 (resp. 11), sa dostalo sedem aktívnych a štyria neaktívni jazdci, ktorí tvoria bohatú históriu formuly 1. Jedenásť jazdcov spolu vlastní úctyhodných 26 majstrovských titulov.

Obľúbený pilot F1Hlasy
Sebastian Vettel87
Michael Schumacher74
Lewis Hamilton71
Charles Leclerc54
Kimi Räikkönen52
Fernando Alonso26
Mika Häkkinen21
Max Verstappen21
Ayrton Senna15
Valtteri Bottas / Damon Hill 7

Potrvá ešte pár mesiacov, kým znovu odštartuje kolotoč F1. Dovtedy je dostatok času na to, aby si tento adrenalínový a napínavý šport získal vaše sympatie.

Vyhodnotenie F1 máme teda za sebou. Všetky odpovede si môžete pozrieť na tomto odkaze. Čaká nás ešte jeden naozaj posledný diel tohto seriálu. Kvalitu sme si nechali na koniec. Najlepší športovec súčasnosti, najlepší športovec histórie a najkrajší štadión.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera