Pondelok, 22. apríl 2024

Pondelkové Tréneroviny – Double

Nebude ani tento rok. Slovan podcenil domáci pohárový zápas s Podbrezovou a do leta má popri lige čas skautovať posily. ViOn získal piaty bod, čo vždy vzbudí rozruch na trhu s voľnými trénermi a Michalovce robia všetko pre to, aby dali druhej lige novučičký štadión v Košiciach. Trenčín prehral doma so Skalicou, čo sa nedá vysvetliť ani kvantovou fyzikou.

MFK Zemplín Michalovce – FC Košice 1:0, 1631 divákov

Zo všetkých zápasov kola nešlo asi v žiadnom o tak veľa, ako v piatok na východe. 1631 platiacich divákov a jeden vykartovaný Jano Kozák mladší sledovali, ako sa Michalovce dotiahli na dva body od Košíc. Na lavičke hostí sa tak žezla chopil jeho asistent Xavi. Franzova mágia ale pokračuje a Košice sú aj vďaka nemu už také polomáčané v boji o play-off.

Dve veci nemôže nikto Michalovciam zobrať. Emóciu s ktorou vstupujú do zápasov a emóciu, ktorú musia v sebe potlačiť po zahodených šanciach svojich ofenzívnych hráčov. Gino Van Kessel zahodil tú prvú už v tretej minúte, ale už o ďalšie tri zobral loptu Innocentimu a na konci akcie bol gól Danka. Zoči-voči sa stretli aj dvaja Slovinci, ale Frelih Medveda vychytal. Akékoľvek nádeje hostí nastúpili do autobusu domov v 32. minúte, keď na nakopnutú loptu okrem Marcina vyklusával aj Eric Davis a jeho brankársky kolega Figueiredo. Slovo dalo slovo, ruka dala dotyk, pán bez bruška červenú kartu a do brány hostí sa vrátil ex-miláčik tribún Matúš Kira. Ten počas nasledujúcej hodiny čelil asi desiatim útokom domácich, ale ak človek veľmi chce, dokáže zahodiť šance rôzneho druhu.

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 0:2, 10 050 divákov

Stačilo doma vypadnúť v Slovnaft Cupe s Podbrezovou a Ivan vytiahol video o pripravovanom fanshope. Fanúšikovia, ktorí si na nový dres už šetrili dvojeurovky do automatu sa naňho môžu tešiť pri prvom zápase belasých v Európe. Na Európu sa tešia aj Gruzínci a tí dvaja naslávnejší u nás tak dostali od Vlada Weissa na derby voľno, aby šetrili sily na súboj Ligy nádorov, názorov, národov. Ďalší kľučoví hráči Weissovi chýbali z iných dôvodov a lavička vyzerala tak, že si z nej príde iba Sharani zabehať po zápase šprinty pozdĺž postrannej čiary.

Gašparík po zápase priznal, že sa na Slovan prvýkrát ani nepripravovali. Chalanom sľúbil výlet do ZOO a až cestou v autobuse im povedal, kto na Tehelnom poli nastúpi a ako veľmi sa to celé bude podobať na Ružomberok. Spartak to od úvodu zavrel, aby Slovan nemohol hrať na brejky. Prvú strelu hostí vyslal Ofori na Wimmera, ktorý si ju zrazil za Borjana. Taktika na vlastný gól zabrala už v druhom zápase po sebe. Celý zápas mal potom rovnaký priebeh. Slovan tlačil do plnej obrany, lakte striedali šmýkačky na stojnú nohu, Bálint Kišš nestíhal vyťahovať karty a zapotili sa aj chlapci za VARom. Bodku za týmto fantastickým futbalovým zážitkom dal kontakt Bajriča s Wimmerom, ktorý ako jediný pochopil Mišo Ďuriš.

FK DAC Dunajská Streda – MŠK Žilina 2:1, 4638 divákov

Guľov sen sa stal realitou. Jedno veľké žlto-zelené mužstvo na Žitnom ostrove. Repríza nedávneho zápasu, tentokrát s happy endom pre Xisca Muňoza. DAC v týždni žiadnu novú posilu nepriniesol, čo domáci Ultras už nedokázali tolerovať a na protest vyprázdnili svoj sektor. Preto sa v MOL Aréne počas zápasu aktívne nefandilo a priestor za bránkou zdobili prázdne lavičky s nápisom – Nesadať, čerstvo vymaľované.

Keď už máme doma ten robotický vysavač, treba ho používať. Tak nejak pristúpili v sobotu k VARu. Najprv preveroval Koného lakeť pred jeho gólom, potom ofsajd Žiliny po perfektnej Sauerovej prihrávke a prvý gól uznal až DACu v druhom polčase, keď Brunetti pichol hlavu tam, kde Gidi nohy. Minárikov gól placírkou spoza šestnástky bola lahôdka ako treska s cottage syrom. Žilina vôbec nehrala zle, ale Jambor má buď novú frajerku zo Žiliny, ktorá ešte nemôže odísť zo Slovenska, alebo už vyčerpali limit na prestupy, inak by tie šance nepozahadzoval. Tri body pre DAC vystrelil Matej Trusa po fakt peknom nábehu.

FK Železiarne Podbrezová  – MFK Ružomberok 0:2, 1167 divákov

Skuhravého zverenci v stredu vykúpili OC Tehelko a dostali sa tak medzi štyri top kluby Slovnaft Cupu. V semifinále sa stretnú s Trnavou, na Ružomberok sa už tešia v Lipanoch. Je teda vysoko pravdepodobné, že pomsta z Ružomberoka poteší aj oko divákov finálového zápasu. Tak, ako sa jej to podarilo v Podbrezovej.

Občas si človek povie, že to už nemôže takto pokračovať. Ružomberok nebol v Podbrezovej lepším mužstvom, ale Rehákovi sa zacnelo za Ludhom a namazal Hladíkovi. Podbrezová mohla vyrovnať, ale znovu zaúradoval nezvratný osud a Hladík vyrobil gól pre Boďu. Všetko v priebehu piatich minút. Fanúšik našej ligy už vtedy vedel, že je úplne nepodstatné, koľko šancí si Podbrezová vypracuje.

MFK Dukla Banská Bystrica – ViOn Zlaté Moravce 0:0, 653 divákov

Piaty bod pre ViOn v lige a odvolanie Juraja Jarábka z Karvinej. Náhoda? Zároveň už manko 11 bodov na predposledné Michalovce. Dukla doma na jar ešte nevyhrala ani raz, teraz navyše prišla o Polievku s Godálom. V lige dnes už ževraj slabý súper neexistuje. To je ako keby ste na obede u skovrovcov pri pohľade na tú zaváranú cviklu povedali, že ono vlastne všetko sa dá zjesť. Raz.

Už v dvanástej minúte zradil Roba Polievku zadný stehenný sval a ako správny nosný hráč klubu opustil ihrisko na nosidlách. ViOn tento fakt zobral ako hodenú rukavicu a dostával sa do zaujímavých šancí. O to viac, keď tesne pred polčasom odišiel z ihriska aj Boris Godál. A ten ofsajd, ktorý videl postranný rozhodca pri góle Mezsároša, to je ako ten Pelleho pokoj a dôstojnosť. Tiež ju nikto nikdy nevidel, lebo sa nestala.

AS Trenčín – MFK Skalica 1:3, 752 divákov

Ak si VOYO o rok vyberie do svojej futbalovej série AS Trenčín, hodil by sa názov Netrafili do neba, do pekla, iba na psychiatriu. Ale to, že doma dostanú trojku od Skalice, to by nečakal ani Stijn Vreven. Jedna vec sa ale mančaftu spod hradu Matúša Čáka podarila, konečne strelil gól. Junasovi však až tak nevadil, bolo to už za stavu 2:0.

AS je ofenzívne mužstvo a jeho pravá strana býva odhalená ako spoločný videoklip Twiins a Dary Rolins. To neušlo oku Pavla Majerníka a prvé dva Skalické góly boli ako cez pauzák. Dva úniky po ľavej strane, spracovanie a gól. Hlavne druhý Černekov bola lahôdka. Artur Gajdoš stihol znížiť, ale do polčasu si pre zmenu z ľavej časti domácej obrany a Kukučku urobil kužele Morong. To prinútilo Ilju Stolicu ku vskutku nevšednému kroku, striedaniu už cez polčas. Prekvapil tým všetkých náhradníkov, ktorí sa na druhý polčas natreli opaľovacím krémom s vysokým faktorom. Na rekord siahal Emeka, ktorý sa dostal do hry v druhom polčase a to, že dostal miesto dvoch červených iba jednu žltú, nech berie ako koncoročné odmeny.