Sobota, 25. máj 2024

10 tipov na hráčov pre prvé kolo Fantasy Premier League

Tarek Yacoob Tarek Yacoob 12.09.2020
SITA/Andrew Couldridge/Pool via AP

Fantasy Premier League sme vám všeobecne predstavili, do našej „TakUrčitee Ligy“ sa môžete pridať prostredníctvom kódu ixg7pz.

Kľúčom k úspechu je, prirodzene, výber hráčov. Rozpočet máme obmedzený na sto miliónov libier a preto si musíme výber každého hráča dobre premyslieť. V tomto článku prinášame päť tipov na drahých hráčov pre prvé kolo, ale aj päť tipov na lacnejších, ktorí sú možno o to viac kľúčoví.

Päť drahých výberov

Pierre Emerick Aubameyang (cena: 12.0M) : Gabonský reprezentant v mojom tíme chýbať nemôže. V minulej sezóne bol s 22 gólmi druhým najlepším strelcom napriek tomu, že Arsenal skončil až na ôsmom mieste. Arteta ale tím posunul dopredu a v tejto sezóne to môže byť pre „The Gunners“ iný príbeh. Navyše, Auba je vo Fantasy vedený ako záložník a jeho góly tak budú mať namiesto štyroch bodov, bodov päť. V prvom kole hrá Arsenal na pôde Fulhamu.

Mohamed Salah (12.0M) : Salah je v hre takisto vedený ako záložník a v prvom kole privítajú „Kloppovci“ nováčika z Leedsu. Zápas to asi nebude jednoduchý, ale Salah je horúcim kandidátom na gól. V minulej sezóne dal v lige 19 gólov a pridal aj 10 asistencií. V „kanadskom bodovaní“ bol na druhom mieste.

Timo Werner (9.5M) : Dlho som sa rozhodoval medzi Vardym a Wernerom (Vardyho aj vlastní oveľa menej hráčov, čo môže byť výhoda), napokon rozhodla nižšia cena o pol virtuálneho milióna. Na pôde Brightonu bez divákov by to mala byť pre „The Blues“ jasná výhra. Werner dal v min. ligovej sezóne za Lipsko 28 gólov a pridal 8 asistencií.

Virgil Van Dijk (6.5M) : Z obrancov získali v minulej sezóne viac len TAA a Robertson. Van Dijk bol ale v tesnom závese a oproti TAA je o milión lacnejší. Doma proti Leedsu by to mohlo byť čisté konto.

Jamie Vardy (10.0M) : Ja som si síce Vardyho nevybral, ale pre tých, ktorí chcú ísť viac na istotu, môže byť Vardy skvelým „pickom“. Vardyho vlastní len 17,7% hráčov (Wernera 48,2%). Najlepší strelec minulého ročníka (23 gólov) a tiež útočník s najviac bodmi vo Fantasy (210 bodov). V prvom kole idú „Líšky“ na pôdu nováčika z West Bromu, v druhom hrajú doma proti Burnley.

Päť lacných výberov

Rúben Vinagre (4.5M) : Po odchode Dohertyho by v základe mal dostať priestor Vinagre. Krajní obrancovia sa v hre väčšinou oplatia viac ako stopéri a cena Vinagreho je naozaj nízka. V zápase so Sheffieldom sa očakáva minimum gólov, no proti City v kole č.2 by som ho posadil na lavičku.

Masson Mount (7.0M) : Chelsea tím poriadne posilnila a o góly by nemala byť núdza. Mount je stále veľmi mladý (21 r.) a má obrovský potenciál. Jeho cena je na záložníka veľmi prijateľná. Už v min. ročníku si pripísal sedem gólov a päť asistencií, v tejto to bude pravdepodobne ešte viac.

Matheus Pereira (6.0M) : Skvelým výberom na prvé kolo (ale aj celú sezónu) by mohol byť Pereira, nová posila nováčika z West Bromu. Hráč v klube hosťoval už min. sezónu a v druhej lige dal osem gólov a pridal až 16 asistencií. Proti Leicesteru či následne proti Evertonu by mohol bodovať. Dobrá alternatíva aj na lavičku.

Che Adams (6.0M) : Ďalší hráč, ktorého som si vybral do svojho tímu. Áno, hviezdou útoku „Svätých“ je Ings, ale Adams sa v poslednom kole min. ročníka ukázal dvoma gólmi. V sezóne 18/19 dal v drese Birminghamu 22 „druholigových“ gólov. 24-ročný útočník by tímu v tejto sezóne mohol popri Ingsovi výrazne pomôcť.

V prvom kole Palace, v druhom Spurs. Góly by padať mali, cena za Adamsa je veľmi prijateľná.

Brankári a odložené zápasy

Emiliano Martínez (4.5M) : Aj na brankárovi sa dá ušetriť a za 4.5M je Martínez veľmi dobrou voľbou. V prvých štyroch kolách nebude Arsenal favoritom len proti Liverpoolu. Pri brankárovi sú kľúčové čisté kontá. Martínez si vybojoval miesto č.1 skvelými výkonmi. Obranu by mal vystužiť Saliba a Magalhaes.

V prvom kole sú odložené zápasy City a United. Ja zatiaľ vynechávam vo svojom tíme hráčov týchto tímov úplne, neskôr urobím nejaké zmeny. Pri výbere hráčov svojho tímu ale určite pozerajte aspoň dve-tri kolá dopredu, nakoľko sú potom zmeny veľmi obmedzené.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera