fbpx
streda, 20. januára 2021
Aubameyang Premier league fantasy Arsenal
SITA/Andrew Couldridge/Pool via AP
Futbal

10 tipov na hráčov pre prvé kolo Fantasy Premier League

Fantasy Premier League sme vám všeobecne predstavili, do našej „TakUrčitee Ligy“ sa môžete pridať prostredníctvom kódu ixg7pz.

Kľúčom k úspechu je, prirodzene, výber hráčov. Rozpočet máme obmedzený na sto miliónov libier a preto si musíme výber každého hráča dobre premyslieť. V tomto článku prinášame päť tipov na drahých hráčov pre prvé kolo, ale aj päť tipov na lacnejších, ktorí sú možno o to viac kľúčoví.

Päť drahých výberov

Pierre Emerick Aubameyang (cena: 12.0M) : Gabonský reprezentant v mojom tíme chýbať nemôže. V minulej sezóne bol s 22 gólmi druhým najlepším strelcom napriek tomu, že Arsenal skončil až na ôsmom mieste. Arteta ale tím posunul dopredu a v tejto sezóne to môže byť pre „The Gunners“ iný príbeh. Navyše, Auba je vo Fantasy vedený ako záložník a jeho góly tak budú mať namiesto štyroch bodov, bodov päť. V prvom kole hrá Arsenal na pôde Fulhamu.

Mohamed Salah (12.0M) : Salah je v hre takisto vedený ako záložník a v prvom kole privítajú „Kloppovci“ nováčika z Leedsu. Zápas to asi nebude jednoduchý, ale Salah je horúcim kandidátom na gól. V minulej sezóne dal v lige 19 gólov a pridal aj 10 asistencií. V „kanadskom bodovaní“ bol na druhom mieste.

Timo Werner (9.5M) : Dlho som sa rozhodoval medzi Vardym a Wernerom (Vardyho aj vlastní oveľa menej hráčov, čo môže byť výhoda), napokon rozhodla nižšia cena o pol virtuálneho milióna. Na pôde Brightonu bez divákov by to mala byť pre „The Blues“ jasná výhra. Werner dal v min. ligovej sezóne za Lipsko 28 gólov a pridal 8 asistencií.

Virgil Van Dijk (6.5M) : Z obrancov získali v minulej sezóne viac len TAA a Robertson. Van Dijk bol ale v tesnom závese a oproti TAA je o milión lacnejší. Doma proti Leedsu by to mohlo byť čisté konto.

Jamie Vardy (10.0M) : Ja som si síce Vardyho nevybral, ale pre tých, ktorí chcú ísť viac na istotu, môže byť Vardy skvelým „pickom“. Vardyho vlastní len 17,7% hráčov (Wernera 48,2%). Najlepší strelec minulého ročníka (23 gólov) a tiež útočník s najviac bodmi vo Fantasy (210 bodov). V prvom kole idú „Líšky“ na pôdu nováčika z West Bromu, v druhom hrajú doma proti Burnley.

Päť lacných výberov

Rúben Vinagre (4.5M) : Po odchode Dohertyho by v základe mal dostať priestor Vinagre. Krajní obrancovia sa v hre väčšinou oplatia viac ako stopéri a cena Vinagreho je naozaj nízka. V zápase so Sheffieldom sa očakáva minimum gólov, no proti City v kole č.2 by som ho posadil na lavičku.

Masson Mount (7.0M) : Chelsea tím poriadne posilnila a o góly by nemala byť núdza. Mount je stále veľmi mladý (21 r.) a má obrovský potenciál. Jeho cena je na záložníka veľmi prijateľná. Už v min. ročníku si pripísal sedem gólov a päť asistencií, v tejto to bude pravdepodobne ešte viac.

Matheus Pereira (6.0M) : Skvelým výberom na prvé kolo (ale aj celú sezónu) by mohol byť Pereira, nová posila nováčika z West Bromu. Hráč v klube hosťoval už min. sezónu a v druhej lige dal osem gólov a pridal až 16 asistencií. Proti Leicesteru či následne proti Evertonu by mohol bodovať. Dobrá alternatíva aj na lavičku.

Che Adams (6.0M) : Ďalší hráč, ktorého som si vybral do svojho tímu. Áno, hviezdou útoku „Svätých“ je Ings, ale Adams sa v poslednom kole min. ročníka ukázal dvoma gólmi. V sezóne 18/19 dal v drese Birminghamu 22 „druholigových“ gólov. 24-ročný útočník by tímu v tejto sezóne mohol popri Ingsovi výrazne pomôcť.

V prvom kole Palace, v druhom Spurs. Góly by padať mali, cena za Adamsa je veľmi prijateľná.

Brankári a odložené zápasy

Emiliano Martínez (4.5M) : Aj na brankárovi sa dá ušetriť a za 4.5M je Martínez veľmi dobrou voľbou. V prvých štyroch kolách nebude Arsenal favoritom len proti Liverpoolu. Pri brankárovi sú kľúčové čisté kontá. Martínez si vybojoval miesto č.1 skvelými výkonmi. Obranu by mal vystužiť Saliba a Magalhaes.

V prvom kole sú odložené zápasy City a United. Ja zatiaľ vynechávam vo svojom tíme hráčov týchto tímov úplne, neskôr urobím nejaké zmeny. Pri výbere hráčov svojho tímu ale určite pozerajte aspoň dve-tri kolá dopredu, nakoľko sú potom zmeny veľmi obmedzené.