Štvrtok, 23. máj 2024

Predčasný koniec. IIHF po troch kontumáciách zrušila majstrovstvá sveta juniorov

Po ďalších dvoch kontumovaných zápasoch, keď dnes pravidlá nepustili na ľad tímy Česka a Ruska, sa IIHF rozhodla turnaj majstrovstiev sveta do 20 rokov v Kanade predčasne ukončiť.

Informáciu uverejnili na twittri kanadskí novinári.

Bublina, ktorá nebola

IIHF nastavila pravidlá pre zúčastnené tímy voľnejšie, ako počas prvej vlny pandémie pred rokom. Viaceré reprezentácie boli napríklad na rovnakých hoteloch, kde navyše mohli prichádzať do kontaktu s bežnými ľuďmi zvonku.

Hráči podstupovali pravidelné testovanie, povolená kapacita v hľadisku bola znížená na polovicu. Pozitívne testy posielali celé mužstvá na 24 hodín do povinnej karantény. Po dvoch negatívnych testoch mohli následne hráči znova nastúpiť na zápasy. Prví museli kontumovať zápas obhajcovia z Ameriky, nenastúpili na zápas proti Švajčiarom. Dnes rovnaký problém postihol Čechov a Rusov. Po troch odrieknutých zápasoch zasadol direktoriát IIHF a rozhodol o zrušení

Slováci tretí zápas nestihli

Slovenský výber stihol odohrať dva zápasy. V prvom naši prehrali s USA 2:3, v druhom podľahli Švédom 0:3. Na tretí zápas proti Rusom už nastúpiť nestihli.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera