Utorok, 21. máj 2024

Dva týždne pred sezónou majú len osem hráčov. Deviateho zranil na tréningu tréner

Martin Panák Martin Panák 27.07.2021
FOTO TASR/AP

Nočná mora na pokračovanie. Aj tak by sa dala nazvať aktuálna situácia v tíme Waynea Rooneyho len dva týždne pred štartom nového ročníka.

Jeho Derby County má totiž aktuálne zaregistrovaných len deväť seniorských hráčov a z toho sú dvaja brankári. Aby toho nebolo málo, klub možno až na tri mesiace prišiel o jedného z nich. A to naozaj netradične.

Počas tréningu si v súboji s manažérom tímu Wayneom Rooneym zranil členok Jason Knight. Legenda Manchestru United sa pritom pridala k svojim zverencom len kvôli tomu, aby zvýšila ich počet na trávniku.

Barani doplácajú na trest za viacero prehreškov súvisiacich s učtovníctvom, ktorý im nedovoľuje realizovať prestupy.

Podľa posledných informácií EFL (English Football League) povolí klubu vyskladať súpisku 23 hráčov s profesionálnym postavením, teda hráčmi, ktorí odohrali zápas v lige, EFL Cupe alebo FA Cupe. Túto definíciu aktuálne v Derby County spĺňa 19 futbalistov, takže podpísať by mohli ďalších štyroch. Káder však môže doplniť len futbalistami bez zmluvy, no maximálne na jeden ročník, prípadne ich polročným hosťovaním.

Wayne Rooney pritom len pred pár dňami avizoval, že klub neopustí, požaduje však zisk výrazných posíl. Inak je podľa jeho slov nemožné vyskladať tím dostatočne pripravený na štart v Sky Bet Championship.

Pre Rooneyho to však ani týmto nekončí. Na internete sa totiž objavili zábery, počas ktorých si mal “užívať” s jednou z účastníčok Big Brother a to v čase, keď bola jeho manželka Coleen tehotná. Podľa niekdajšieho anglického reprezentanta bol týmito fotografiami vydieraný a danú vec riešil aj s políciou.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera