Sobota, 25. máj 2024

FPL: Pripravte svoj tím na Double Gameweek(y)

Matej Šuľan Matej Šuľan 10.02.2021
SITA- Laurence Griffiths/Pool via AP

Od posledného double gameweeku ubehli už štyri kolá a Fantasy Premier League opäť prichádza do fázy, kedy sa počas nahusteného programu budú hrať dohrávky preložených zápasov.

V nasledujúcich týždňoch nás čaká viacero dvojnásobných dávok futbalu, veľa tímov bude hrať dva zápasy v jednom kole. Po nich nás čaká aj blank gameweek, v ktorom sa odohrá len zopár duelov.

Poďme sa teda bližšie pozrieť na to, čo nás čaká a ako by ste mohli manažovať svoj FPL tím počas najbližších kôl.

Potvrdené double gameweeky

Prvý z double gameweekov má pre nás Fantasy Premier League nachystaný už počas budúceho 24. kola, kedy si po dva zápasy zahrajú Manchester City, Everton, BurnleyFulham. Hneď na to si v 25. kole po dva zápasy zahrajú LeedsSouthampton.

Tieto dva double gameweeky (24. a 25.) už boli oficiálne potvrdené.

Možné double gameweeky a blank gameweek

Teraz sa presunieme viac do roviny špekulácii. V 29. kole uvidíme blank gameweek, nakoľko v rovnakom čase sa bude odohrávať aj štvrťfinále FA Cupu. Zápasy tímov, ktoré ešte budú v FA Cupe, budú musieť byť preložené ako každý rok. To, o ktoré tímy pôjde, sa dozvieme po odohraní osemfinálových zápasov FA Cupu, ktoré sa začínajú hrať v stredu.

Takže ak máte stále k dispozícii Free Hit chip, môžete ho použiť v 29. kole, v ktorom sa možno budú hrať len 3-4 zápasy (presný počet sa dozvieme po odohraní osemfinále FA Cupu).

Ak budeme nasledovať vzorec z predchádzajúcich ročníkov Premier League, väčšina z preložených zápasov z blank gameweeku 29 sa pravdepodobne odohrá v 26. kole, nakoľko sa počas týždňa v tomto kole nehrá Liga Majstrov. Samozrejme, niektoré zápasy môžu byť preložené aj do iných kôl, napr. do 27 či 28, ja však očakávam, že väčšina zápasov z 29. kola bude presunutá do gameweeku 26. 

Rekapitulácia

Poďme si to zrekapitulovať:

  • 24. kolo: double gameweek pre Man City, Everton, Fulham, Burnley (potvrdené)
  • 25. kolo: double gameweek pre Leeds a Southampton (potvrdené)
  • 26. kolo: double gameweek s preloženými zápasmi z 29. kola (špekulácia)
  • 27. – 28. kolo: možné menšie double gameweeky pre 2-4 mužstvá (špekulácia)
  • 29. kolo: blank gameweek, v ktorom sa pravdepodobne odohrajú len 3-4 zápasy (špekulácia)

Stratégia na najbližšie kolá

Každú sezónu sú to práve double a blank gameweeky, ktoré vo veľkej miere rozhodujú o úspechu či neúspechu našich FPL tímov nielen v celkovom poradí, ale aj v našich mini-ligách. FPL manažérov teda čakajú rušné a veľmi chaotické najbližšie kolá. Ako však povedal čínsky generál Sun Tzu vo svojej knihe Umenie vojny: „Uprostred každého chaosu je ukrytá príležitosť.“

Myslím si, že presne tak by FPL manažéri mali k najbližším kolám pristupovať – ako k príležitostiam. Plánujte vopred a snažte sa v najbližších kolách maximalizovať možný bodový potenciál vašich FPL tímov. Zároveň sa však snažte minimalizovať straty – tým myslím, minimalizovať možný počet štvorbodových hitov. Pravdepodobne nebude možné prejsť najbližšími kolami úplne bez nich, avšak plánovaním a rozumným použitím free transferov ich môžete obmedziť na minimum.

Double gameweek 24

A na ktorých hráčov by ste sa mali zamerať? Myslím si, že do 24. kola by ste rozhodne mali ísť s troma hráčmi Manchestru City. Pravdepodobne s dvojicou obrancov (Dias + Stones alebo Dias + Cancelo) a jedným z ofenzívnym hráčov, ktorí majú pri Pepovej rotácii šancu odohrať aspoň 120 minút dokopy v oboch zápasoch (Sterling alebo Gundogan).

Tiež si myslím, že v 24. kole by vo vašom tíme nemal chýbať jeden defenzívny hráč Burnley: či už Nick Pope, ktorý je magnetom na bonusové body, či jeden z ich stopérov: Mee alebo Tarkowski, ktorí sú schopní strieľať góly po štandardných situáciách. Ak máte obmedzený rozpočet, môžete kúpiť Lowtona, ktorého cena je momentálne len 4,5 milióna libier, takže po skončení 24. kola ho môžete posunúť na lavičku.

Títo štyria hráči (3x Man City + 1x Burnley) by podľa mňa mali byť pre Vás prioritou pre 24. kolo. A jeden z nich by mohol byť vašim kapitánom. Ak ich už vo svojom tíme máte, tak až ako na piateho v poradí by som sa sústredil na hráča Evertonu, ideálne Calverta-Lewina, ktorý sa vracia späť do formy, alebo Lucasa Digneho. Po zápase proti Fulhamu v 24. kole má však Everton veľmi ťažké zápasy, a preto ich hráči môžu byť pre FPL manažérov nákladmi mŕtvej váhy po skončení double gameweeku 24.

Z hráčov Fulhamu pripadá do úvahy podľa mňa len brankár Alphonse Areloa. Ostatným hráčom Fulhamu by som sa vyhol, pretože aj oni by v ďalších kolách mohli byť nákladmi mŕtvej váhy pre váš FPL tím.

Double gameweek 25 a 26

Pre 25. kolo budú podľa môjho názoru kľúčoví dvaja hráči, a to Patrick BamfordDanny Ings. Predovšetkým prvý menovaný by mohol byť dobrým kapitánom v danom kole. Myslím si, že viac než títo dvaja double gameweek hráči v tomto kole nie sú potrební. Ak máte nejakých ďalších (napr. Dallasa), tak super. Ak nie, tak nevadí a napríklad, ak to bude možné, môžete pošetriť free transfer do nasledujúceho 26. kola, kde sa dva voľné transfery môžu ukázať ako kľúčové, nakoľko to s vysokou pravdepodobnosťou bude veľký double gameweek.

Rovnako ak máte k dispozícii druhú wildcard a súčasne aj free hit, môžete v 26. kole použiť wildcard, a potom v 29. kole free hit. Pokiaľ máte len druhú wildcard, ale nemáte k dispozícii free hit, môžete svoje tímy na 26. a 29. kolo čo najlepšie nastaviť s využitím free tranferov a možno pár 4 bodových hitov, a potom v 30. kole použiť wildcard.

To je však len pár možných kombinácii a, samozrejme, ešte existuje mnoho ďalších riešení.

Každý z našich FPL tímov je iný, a preto každému FPL manažérovi bude počas najbližších kôl vyhovovať iná stratégia. Je teda na Vás, aby ste informácie z tohto článku čo najlepšie využili pre nastavenie vášho FPL mužstva na úspech v najbližších kolách.

Držím palce.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera