Ján Janočko Ján Janočko 01.12.2019
SITA/Branislav Bibel

Vitajte pri priamom internetovom prenose zo štadióna MŠK Žilina. Tohtoročné Winter Classic pod Dubňom obstarajú Šošoni a účastník Európskej ligy, Slovan Bratislava.

MŠK Žilina – Slovan Bratislava

Dámy a páni, športuchtiví ľud, vitajte pri minúte po minúte z Winter Classic pod Dubňom. Budeme tu spolu počas zápasu, kým nás výtržnosti divákov, skrehnuté prsty a zamrznutý notebook nerozdelia!

0.- Na umelej tráve tancuje folklórny súbor Rozsutec. S napätím očakávame, či ich trafí zavlažovanie.

Poďme na zostavu. Za Žilinu budú na ihrisku mrznúť: Holec – Anang, Kaša, Králik, Kiwior – Káčer (c), Fazlagić, Bernát – Ďuriš, Boženík, Demiri
Lavičku im zohrejú: Volešák, Kopas, Jánošík, Diaz, Paur, Sluka, Kurminowski.

Za Slovan sa poriadne schladia: Šulla – Bajrić, Abena, Božikov (c), Suchockij – Daniel, Ljubicić, de Kamps, Dražić – Šporar, Ratão
Lavičku im zohrejú: Trnovský, Moha, Rabiu, Nono, Pauschek, De Marco, Holman.

Skôr, než zápas vypukne, je divák svedkom milých povinností. Najprv sa cti dočká Vlado Goffa, ktorý dnes oslavuje okrúhle jubileum, 60-ku. Srdečne gratulujeme a prajeme veľa dobrého fodbalu a veľa dobrej hudby. A jak sa hovorí u nás na východe: „Naj ci bavi, Vladu!“

No a cenu pre najlepšieho hráča našej najvyššej súťaže za mesiac október získava gólman Žiliny Dominik Holec. Za vysoký počet presných zákrokov si okrem toho vyslúžil aj pozvanie na kongres chirurgov. Či sa ho zúčastní, zisťujeme.

6.- Daniel z krídla prihral Dražičovi. Jeho pokus pozdravil fanúšikov Slovana v hosťujúcom sektore. Prvá sľubná akcia hostí.

9.- Bernát zoči-voči brankárovi hostí dlho rozmýšľal a nakoniec Šullu bezproblémovo trafil. Z následného rohu vznikla akcia, ktorá nestojí za reč.

11.- v sektore hostí visí z plota vľavo dolu biely objekt. Vyzerá ako dvere. Podľa veľkosti zrejme z detských toaliet.

12.- Ďuriš to skúšal spoza pokutového územia. Ako by povedalo taktné dievča škaredému chlapcovi: Sympatický pokus.

14.- po zaujímavej akcii zakončoval z voleja spoza 16-ky Fazlagić. Taktné dievča by malo opäť prácu. Tentokrát to však bolo o čosi tesnejšie. Asi ako o číslo menšie slipy.

16.- na štadióne je veselo, počuť bubny, veselé popevky, piesne a kadečo iné. Vianočné trhy akoby sa preniesli na ligové tribúny. Bez opitých účastníov, našťastie.

17.- Káčerov pokus na Šullovu bránu. Opäť tesne vedľa, po ľavej Šullovej ruke priamo do reklamného panelu.

19.- Šporar si po samostatnom prieniku pýtal penaltu. Rozhodca mu ukázal, nech vstane, v zime sa predsa na zemi neleží, kto to kedy videl?!

26.- Divákov na tribúnach dvíha zo sedadiel. Zima, samozrejme. Inak je to v posledných minútach nuda.

27.- Na Demiriho šikovné kľučky obrana Slovana nezareagovala správne. Jeho následnej strele však chýbala presnosť, razancia… Jednoducho olovrantík pre Šullu.

30.- Podo mnou kričí Slávo Jurko, takže viem, že sa čosi deje. A tu zrazu, Daniel sám pred bránou Žiliny. Holec však mal ľahučkú robotu. Skóre sa nemení, stále je také záchodové: dve nuly.

34.- Na veľkoplošnej obrazovke sú napísané mená účastníkov akejsi súťaže. Malý biely nápis na čiernom pozadí. Keby hlásateľka nepovedala, o čo ide, myslel by som, že ide o parte. #RIP #držímepalce #polčasovásúťaž

39.- Boženík nevedel čo s loptou a tak vypálil. Tesne nad, ale aspoň sa brankár hostí zahrial výskokom. A diváci potleskom.

41.- V živote by som chcel byť úspešný tak, ako je Božikov v osobných súbojoch. V súboji dvoch hráčov s číslom 29 tentokrát čorol loptu Ďurišovi.

43.- Bernát umne vypálil, Šulla sa natiahol, polovysokú strelu poslal späť do poľa. Na vyrazenie pri tom použil obe ruky. Stále čakáme na gól. A na oteplenie. Uvidíme, čo príde skôr.

Polčasová prestávka. Ak nebude treska, dúfam, že aspoň štrúdľa. Čítame sa o sugestívnu štvrťhodinu. Čiže o 10 až 20 minút.

46.- Treska v rožku aj štrúdľa v servítke už je za nami, začína sa 2.polčas.

47.- Ratao to napálil do siete. Ale len do tej bočnej, takže sme stále bez gólov.

51.- Tréner domácich Kentoš si odpil z fľaše, ktorú mal na zemi. To nie je zdravé, pán tréner, hrdlo vás bude bolieť!

52. – Po krásnom vysunutí od Dražića sa Šporar dostal tesne pred Holeca. Ten bol však pozorný ako študent na hodine Igora Hnízda a tak vyrazil na roh. Z toho nezahrmelo.

54.- Pri akcii hostí sa Šporar snažil prihrať pred bránou Rataovi tak, aby stačilo len nastaviť nohu. Pol končatiny chýbalo, stále tak sledujeme bezgólový zápas.

55.- Bubnová šou v sektore hostí pokračuje. Identifikovať biely predmet vyvesený na plote sa nám zatiaľ nepodarilo.

57.- To, čo sme práve videli, nevieme opísať. Ratao si zahral životný biliard, dvakrát sa od neho lopta na čiare odrazila do žrde domácej brány. Tretíkrát už letela von. Toto bol tak silný moment, že sa diváci chytali za hlavy. Väčšinou za hlavy spolusediacich.

59.- Ďalší biliard, tento prerušil Holec luxusným zákrokom na čiare. Gól visí vo vzduchu sťa cencúľ.

68.- Je tu zima a dosť sa nudíme. Hrá sa medzi 16-kami a chcelo by to oživenie. Len teda, netreba hráčov kropiť živou vodou. Lebo, viete, zima je.

70.- Po rohu to skúšal hlavou Boženík, trafil však len hornú sieť. Trochu vycentrovať a pôjde to.

71.- Hlásateľka hlási 4448 divákov. Mrznúcich. Nudiacich sa.

72.- Na ihrisku sa po striedaní pred chvíľou ocitol Ivan Diaz. Jediný Diaz, ktorý by hru oživil, je asi Cameron Diaz.

73.- Šporar v čistej šanci proti Holecovi. Sám proti gólmanovi domácich nepremenil, Dominik dal ruku tam, kde mal a lobdu vyrazil. Za takéto zákroky sa dávajú klobúky dolu! Alebo aspoň teplý čaj do ruky!

76.- Možno sme sa s tým Diazom mýlili. Po vysunutí vyskúšal Šullu. Jeho pokus bol skoro tak slabý, ako celý 2. polčas. Brankár vyrazil, stále bez gólov.

85.- Medzinárodný konflikt! Ljubičič, Šporar, Káčer, Králik, Anang a Kiwior vo veľkej strkanici. Miesto medzinárodného súdneho tribunálu úradoval rozhodca a udelil 1 žltú kartu.

87.- Biely objekt zmizol z dohľadu a zo sektoru hostí. Jeho pôvod zrejme navždy ostane zahalený tajomstvom.

89.- Demiri krásne z krídla vysunul Boženíka, ten z 11 metrov prestrelil. Pozdrav severnej tribúne tak spôsobil hromadné chytanie sa za hlavu.

90.- Žiadny nadstavený čas, zápas končí 0:0. Ďakujeme za pozornosť, dúfam, že ste sa nenudili tak, ako my! Krásnu nedeľu!