Utorok, 23. apríl 2024

Nie je hanba prehrať s Chorvátskom, ale takýmto spôsobom je

Foto SITA/AP

Nie je dokonca hanba prehrať o štyri góly, pokiaľ by bolo na hráčoch cítiť, že bojujú za seba a za nás. Včera v Trnave to ale nikto u slovenských futbalistov necítil.

Príčiny? Dôvody? Úmysly?

Odhliadnuc od kvality vicemajstra sveta, ktorú predviedol v plnej paráde, nám skrátka nefungovalo nič. Každý ukáže prstom na iného hráča, podstatou je, že sme vyhoreli ako tím.

Stačilo vypojiť stredovú trojicu, ktorá pod tlakom vysúvala súpera do šancí, pri najlepšom prihrala do autu. Ak si to všimnú Maďari, aké je to jednoduché, máme sa čoho obávať.

Brankár sa mohol roztrhať, obrana po druhom góle rezignovala, prechodovú fázu sme ani nemali, útok sa nedostal ani k presingu, nie to k vážnejšiemu ohrozeniu brány Chorvátska.

V prvom polčase sme v niekoľkých zábleskoch držali úzke pásmo pred našou šestnástkou, no postupne sme boli nútení sa stiahnuť do ulity, nacúvali sme viac ako francúzske tanky za druhej svetovej a strely z viac než šestnástich metrov nás už nezaujímali.

Chorváti si všimli, že vlastne nemusia len strieľať bez bloku do brvna, ale veľmi jednoducho môžu vojsť dnu. Gól do šatne, gól zo šatne, vybavené. Takýto priebeh nikto nečakal a štvorgólová prehra je pre našich reprezentantov ešte milosrdná.

Demotivácia? Skepsa?

Krásne skóre, ktoré sme nadobudli v Azerbajdžane, nám Chorváti zmietli šmahom ruky zo stola. Fanúšikovia pískali, Hamšíkovci spravili napriek tomu skromnú ďakovačku. Aspoň za to, že sme prišli a nepýtame peniaze naspäť.

Zväz možno predpovedal niečo podobné a predaj lístkov na Wales spustil takticky, náhle a bez fanfár už v utorok, aby naň prišli aspoň fanúšikovia, ktorým nezáleží na výsledku z dvojzápasu s Chorvátmi a Maďarmi. O predaji lístkov na údajný zápas roka sme vedeli mesiac dopredu, na Wales sme museli zareagovať zo dňa na deň.

Zanevrieme?

Treba veriť, že to bola potrebná facka do záveru kvalifikácie. Body od Chorvátov nikto pred kvalifikáciou nečakal a ani by nám nebyť prehry vo Walese nechýbali. Maďari sa už vidia veľmi neopodstatnene na tróne, potrebujeme ich z neho v pondelok zhodiť.

Až to bude zápas roka. Po včerajšom výsledku nás podcenia ešte viac. Aspoň v to veríme. Veríme aj v našich chlapcov. Nepotešili nás včera, pozajtra im môžeme kopačky bozkávať. Keby aj nie, fandíme ďalej a vidíme sa v októbri proti Walesu.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera