fbpx
streda, 20. januára 2021
Foto SITA/AP
Futbal

Nie je hanba prehrať s Chorvátskom, ale takýmto spôsobom je

Nie je dokonca hanba prehrať o štyri góly, pokiaľ by bolo na hráčoch cítiť, že bojujú za seba a za nás. Včera v Trnave to ale nikto u slovenských futbalistov necítil.

Príčiny? Dôvody? Úmysly?

Odhliadnuc od kvality vicemajstra sveta, ktorú predviedol v plnej paráde, nám skrátka nefungovalo nič. Každý ukáže prstom na iného hráča, podstatou je, že sme vyhoreli ako tím.

Stačilo vypojiť stredovú trojicu, ktorá pod tlakom vysúvala súpera do šancí, pri najlepšom prihrala do autu. Ak si to všimnú Maďari, aké je to jednoduché, máme sa čoho obávať.

Brankár sa mohol roztrhať, obrana po druhom góle rezignovala, prechodovú fázu sme ani nemali, útok sa nedostal ani k presingu, nie to k vážnejšiemu ohrozeniu brány Chorvátska.

V prvom polčase sme v niekoľkých zábleskoch držali úzke pásmo pred našou šestnástkou, no postupne sme boli nútení sa stiahnuť do ulity, nacúvali sme viac ako francúzske tanky za druhej svetovej a strely z viac než šestnástich metrov nás už nezaujímali.

Chorváti si všimli, že vlastne nemusia len strieľať bez bloku do brvna, ale veľmi jednoducho môžu vojsť dnu. Gól do šatne, gól zo šatne, vybavené. Takýto priebeh nikto nečakal a štvorgólová prehra je pre našich reprezentantov ešte milosrdná.

Demotivácia? Skepsa?

Krásne skóre, ktoré sme nadobudli v Azerbajdžane, nám Chorváti zmietli šmahom ruky zo stola. Fanúšikovia pískali, Hamšíkovci spravili napriek tomu skromnú ďakovačku. Aspoň za to, že sme prišli a nepýtame peniaze naspäť.

Zväz možno predpovedal niečo podobné a predaj lístkov na Wales spustil takticky, náhle a bez fanfár už v utorok, aby naň prišli aspoň fanúšikovia, ktorým nezáleží na výsledku z dvojzápasu s Chorvátmi a Maďarmi. O predaji lístkov na údajný zápas roka sme vedeli mesiac dopredu, na Wales sme museli zareagovať zo dňa na deň.

Zanevrieme?

Treba veriť, že to bola potrebná facka do záveru kvalifikácie. Body od Chorvátov nikto pred kvalifikáciou nečakal a ani by nám nebyť prehry vo Walese nechýbali. Maďari sa už vidia veľmi neopodstatnene na tróne, potrebujeme ich z neho v pondelok zhodiť.

Až to bude zápas roka. Po včerajšom výsledku nás podcenia ešte viac. Aspoň v to veríme. Veríme aj v našich chlapcov. Nepotešili nás včera, pozajtra im môžeme kopačky bozkávať. Keby aj nie, fandíme ďalej a vidíme sa v októbri proti Walesu.