Nedeľa, 30. jún 2024

Prvý futbal na vlastné buľvy po korone: Odstupy a dezinfekcia pri vstupe aj pri bufete

Foto: Martin Ferianec

Rovnako ako veľa z vás, aj ja som posledný zápas na štadióne videl koncom jesene minulého roku.

Po viac ako pol roku abstinovania nás štát naučil tešiť sa aj z maličkostí. Preto aj zápas medzi neuznaným víťazom tretej ligy z Myjavy a štvrtoligistom z Trebatíc, bol skvelou zámienkou ísť sa vyvenčiť na obľúbený štadión.

Štyri fázy opatrení

Už okolo obeda bolo na oblohe vidno, že dážď sa šetrí pol šiestu, kedy som plánoval vyraziť z domu. Žiaden meteoradar nie je presnejší, užil som si sprchu cestou na štadión. Vstup na prvý zápas na Myjave s divákmi bol podľa noriem povolený len s rúškami.

Rúško pritom stačilo mať. Kto ho ako mal nasadené, usporiadateľ nijak prísne neriešil. Hlavne, aby ho na sebe mal. Druhou fázou po príchode bola povinná dezinfekcia najskôr rúk. Treťou bolo odporúčanie sedieť šachovnicovo.

Kopaničiari sú národ zodpovedný, väčšina preto podstúpila aj dobrovoľnú fázu. Podávanie “dezinfekcie” orálnou formou v bufete. Bufetár Stano bol samozrejme tiež výborne pripravený. Či už hygienicky, alebo zásobami.

Keď si súčasne platné opatrenia zoberieme z globálu, vlastne sa len nemáme správať ako mašurá, ale civilizovane a nenastane žiaden problém. Víťazom ale aj tak sú Ultras jednotlivých klubov.

Opatrenia s obmedzeným počtom divákov vyhnali zo štadiónov rodiny s deťmi a zo zákazu prekrytia tváre sa zrazu stal príkaz. Až mám podozrenie či Rebeka nemá permanentku do trnavského kotla.

Myjava – Trebatice 8:0

Samotný zápas bol prípravný, hráči si ho užili. Hlavne domáci, ktorí po pol hodinke hry viedli 5:0. Loptu sa často snažili vykombinovať až pred prázdnu bránu a bolo čomu tlieskať. Chalani však zostali nohami aj hlavami pri zemi, čo potvrdí (pravdepodobne) Copko. Veľkú šancu hlavičkoval asi vo výške 7,5 cm nad zemou.

V druhom polčase tréneri striedali hráčov častejšie ako predseda parlamentu partnerky. Jeden z domácich striedajúcich, Liška, sa blysol hetrikom. Okrem toho stojí za reč už snáď len zopár zahodených šancí, niektoré sa ušli aj hosťom, a mohli sme sa poďakovať hráčom, že zápas odohrali a my sme videli futbal konečne aj na štadióne.

Ako bude celá šou s obmedzeniami pokračovať a ktorý tím vôbec do ktorej súťaže nastúpi, uvidíme. Premenných je veľa. Výkonný výbor SFZ, Únia ligových klubov, Hlavný (dietológ) hygienik, konzílium a napokon to, čo napíše do smsky Rebeka tatinovi premiérovi.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po siedmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika.

Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866.

Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať.

Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem.

Telovýchovný vedúci.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera