Piatok, 19. apríl 2024

To najlepšie z ničoho: FIFA už má plán B

SITA/AP Photo/Vadim Ghirda

Koronavírus definitívne posadil takmer všetkých profesionálnych športovcov v západnej Európe na domáce pohovky. Okrem jednej sú všetky ligy prerušené alebo ukončené, a tak smusia nájsť priestor na odreagovanie.

Víkend je ako stvorený pre herné konzoly a FIFA. Do Veľkého turnaja sa podľa Flashscore zapojilo aj niekoľko známych futbalistov. Patrik Schick, Romelu Lukaku, Granit Xhaka..

Priblížime si aj populárnu crossplatformovú hru Rocket League.

E- Športy

Piatkový duel vo FIFA 20 medzi Belgičanom a Švajčiarom dopadol v prospech Romelua Lukakua (alebo Romela Lukaka? :)). Vyhral 3:2. Český reprezentant zas demotivoval Kosovčana Milana Rašicu 5:1 

V dnešných zápasoch si to s gamepadmi rozdajú taliansky reprezentant brazílskeho pôvodu Emerson Palmieri a Srb Nikola Milenkovič. Ako dopadne konfrotácia obrancov? Prezradí Youtube alebo Twitch. Ďalšie zápasy: Sergio Regulion vs Giorgi Čakvetadze, Liam Boyce vs Hordur Bjorvin Magnusson z Islandu. Posledný zápas dňa obstarajú Krzyztof Piatek s Izraelčanom Munasom Dabburom. 

Ku konzolám si sadnú aj Bundesligisti v rámci Home Challenge. Okrem Bayernu. Nevieme prečo, možno len manažér zabudol otvoriť mail s pozvánkou. Podľa menoslovu by mal byť dominantným mužstvom Dortmund. Pixelve trávniky sú ale iné, ako tie zelené, hoci aj virtuálna lobda je guľatá.

Rocket league

Autíčka na diaľkové ovládanie zasadené do futbalového prostredia s futuristickou víziou? Predstavte si, funguje to. Pridajte možnosť tuningu a dostanete zaujímavý zážitok.

Tento fenomén si získal hráčov po celom svete aj vďaka možnosti súperiť na troch najväčších platformách PS, X-BOX aj PC. V Severnej Amerike sa hrá kvalifikácia na 9. Championship series.

Skutočné športy

  • Ukrajina je momentálne stolnotenisová veľmoc, počet zápasov sme nedopočítali
  • Nikaragua hrá futbalovú ligu, dnes má zápas znova tamojší Real
  • Lukašenko šport stále nezastavil
  • Hrá sa druhý zápas finálovej série, prvý vyhral domáci Minsk 5:1
  • Okrem toho futbal, hádzaná aj futsal
  • Švédski futbalisti sa stále aktívne pripravujú na jún, aj s divákmi
  • V Tadžikistane hrajú tri zápasy basketbalisti
  • Či sa uskutoční MMA, vodné pólo a všetky dostihy, sa dozvieme až z výsledkov

Vy urobíte najlepšie, ak aj dnes zostanete doma. A budete nás čítať aj zajtra.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera