Štvrtok, 23. máj 2024

Rory sa vracia. Československé golfové leto zakončí Slovak Open s olympijským medailistom

Foto: Penati Slovak Open

Svetový golf prežíva ďalší horúci rok. Po vlaňajšom nástupe LIV Tour, do ktorej peniaze Saudov zlákali niekoľko desiatok veľkých golfových mien sa prvá polovica roka niesla v znamení súboja tradičnej PGA a ambiciózneho rivala. Na každom z troch major turnajov (Masters, PGA Championships, US Open) sa hovorilo o tom, ako bude pokračovať rozpoltený šport. Rozuzlenie prišlo skôr, ako sa čakalo a bolo doslova šokujúce.

PGA Tour a LIV (respektíve PIF, fond spravujúci peniaze z Arabského polostrova) ohlásili spojenie. Detailov veľa nepoznáme, dôležitejšie bolo, že sa súdne spory, do ktorých rivalita prerástla, nedostanú pred súd. Nuž, bublina spľasla, uvidíme čo prinesú najbližšie mesiace. Júl napríklad ponúkne posledný major turnaj sezóny The Open v Anglicku, v Liverpoole.

Golfové leto u nás

Aj u nás ideálne počasie láka nielen rekreačných hráčov, aby pravidelne obchádzali pekné ihriská. Aj na Slovensku ich je už dosť. Profesionáli z PGA v tomto roku organizujú Česko-Slovenskú PGA Open Series. Sériu štyroch turnajov pre tunajších profíkov z našich fervejí a grínov. Víťazstvo bude v treťom ročníku túry obhajovať Čech Tomáš Beck.

Toto leto sa bude hrať v Tatranskej Lomnici, na Kaskádach v Brne, aj v Royal Beroun Golf clube. Súčasťou podujatia, ktorého víťaz musí odohrať tri zo štyroch turnajov, bude aj Penati Slovak Open v Šajdíkových Humenciach pri Senici. Prestížny turnaj, vlastne taký národný šampionát. Od 10. do 12. septembra budú profesionálni golfisti hrať o cennú trofej, finančnú prémiu 10-tisíc EUR a o voľnú kartu na Swiss Challenge, turnaj európskej Challenge Tour.

Rory sa vracia

Výnimočnou správou je návrat Roryho Sabbatiniho na ihrisko v Šajdíkových Humenciach. Víťaz z roku 2019 a najmä strieborný olympijský medailista z OH v Tokiu je stále aktívnym hráčom na najlepšej svetovej PGA Tour a ambasádorom turnaja vo svojej novej domovine.

Bude to posledná šanca vidieť šesťnásobného víťaza na PGA Tour, druhého z turnaja Masters v roku 2007 a hráča svetovej TOP-10 hrať profesionálny turnaj na Slovensku?

Pozvite sa dobrovoľne

Ak chcete vidieť 47-ročného Roryho hrať úplne zblízka, môžete sa na najvýznamnejší golfový turnaj na Slovensku sami pozvať. Doslova dobrovoľne. Organizátori vypísali výzvu pre dobrovoľníkov. Tí budú v septembri v Šajdíkových Humenciach pomáhať, aby podujatie prebehlo ako po iné roky – teda na najvyššej úrovni.

Golfové leto je v plnom prúde, netreba zaháľať. Vidíme sa na greenoch, priatelia.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera