Sobota, 29. jún 2024

Chcel som rýchlo vylúčiť niekoho z Nashville, povedal rozhodca s mikrofónom a NHL ho na druhý deň vyhodila

SITAP/AP Photo/Derik Hamilton

Vedenie NHL nekompromisne vyriešilo nepríjemný problém po zápase Nashvillu s Detroitom z noci na stredu. 53-ročný rozhodca Tim Peel v najprestížnejšej súťaži dopískal.

Zachytili ho mikrofóny ako v priebehu druhej tretiny po odpískanom faule hokejistu Nashvillu v zápase proti Detroitu hovorí: „Nič veľké to nebolo, ale chcel som ho ku..a vylúčiť.

Faul za filmovanie? NIE

Všetko sa udialo po piatich minútach druhej tretiny. Arvidsson podrazil obrancu Johna Merilla. Ten si vo vlastnom obrannom pásme posunul puk dopredu a vyrazil do útoku. Arvidsson ho zozadu postrčil až spadol.

Televízny komentátor posúdil pád za filmovanie, opak bol pravdou a prekvapivo na trestnú lavicu putoval švédsky útočník.

Nič veľké to nebolo, ale chcel som ho ku..a vylúčiť,“ zachytil mikrofón hlas z jedného z rozhodcov. Potom sa spojenie prerušilo.

Skúsená rozhodcovská dvojica

Zápas pískali dvaja skúsení rozhodcovia s Peelom bol hlavným Kelly Sutherland (48). Spočiatku nevedeli hlas vinníka identifikovať, neskôr usúdili, že to bol práve starší z nich.

Peel odpískal v NHL cez 1 300 zápasov, 90 v play off. V najlepšej lige sveta pôsobí od roku 1999. Sutherland má za sebou takmer rovnaký počet zápasov v základnej časti a skoro dve stovky vyraďovacej časti, vrátane finálových sérii. Obaja sa zúčastnili aj olympijských hier v Soči 2014.

Päťdesiattriročný rozhodca mal mesiac do dôchodku.

Rýchly koniec

Vedenie ligy následne v stredu vyhlásilo, že Peel už pre NHL pracovať nebude. “Nič nie je dôležitejšie ako integrita hokeja. Správanie Tima Peela bolo v rozpore so základnými zásadami, ktoré očakávame od našich rozhodcov a ktoré si naši fanúšikovia, hráči a tréner zaslúžia. Neexistuje ospravedlnenie k takýmto výrokom, bez ohľadu na kontext a zámer,” cituje v oficiálnom prehlásení NHL stanovisko viceprezidenta hokejových operácií Colina Campbella.

Nashville zápas vyhral 2:0. Tréner poškodeného tímu celú situáciu komentoval diplomaticky. „Rozhodcovia sú zamestnancami ligy, tá si s tým musí poradiť,“ prezradil John Hynes. „Nemôžem sa starať o veci, ktoré neovplyvním. My sa akurát môžeme snažiť to oslabenie ubrániť. Páčilo sa mi ako sa s tým tím vyrovnal.

Ďalšie články o hokeji

(C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera