Nedeľa, 19. máj 2024

Škodovku už v Bielorusku nekúpite, rovnako ani známu kozmetiku, Lukašenkova pomsta je hotová

Michal Bruner Michal Bruner 27.04.2021
FOTO TASR/AP

Bieloruská vláda prijala zákon, ktorý zakazuje dovoz tovaru od niekoľkých spoločností na komerčné účely.

Nejde o nič iné, ako úmysel potrestať sponzorov Medzinárodnej hokejovej federácie, ktorí sa postavili proti organizácii majstrovstiev sveta v Minsku.

Varovanie sponzorov zabralo

IIHF odňala právo usporiadať MS Bielorusom po protestoch po prezidentských voľbách v auguste. Európska únia neuznala víťazstvo Alexandra Lukašenka a v januári IIHF oficiálne oznámila, že pre bezpečnostné opatrenia presunie MS do inej krajiny. Ešte predtým sa niekoľko dlhoročných sponzorov IIHF vyjadrilo proti organizácii MS v Minsku. Znepokojovali ich porušovania ľudských práv a násilné potlačovanie protestov v krajine.

Následne spoločnosti Škoda Auto, Liqui Moly a Nivea verejne oznámili a varovali IIHF, že sa vzdajú štatútu sponzora, ak sa bude šampionát konať v Bielorusku. Rozhodnutie potom padlo na Rigu a tento týždeň prišla pomsta z Minska.

Nový zákon ako pomsta

Tlačová služba bieloruského predsedu vlády zverejnila nový zákon, ktorý bol prijatý minulý týždeň Lukašenkovým uznesením z 30. marca. Zákon zakazuje dovoz tovaru na obchodné účely od určitých výrobcov, ktorí sa rozhodli prijať osobitné opatrenia proti Bielorusku a pripojili sa k uplatňovaniu osobitných opatrení proti Bielorusku.

Zákon samozrejme hovorí presne o týchto troch spoločnostiach. Od dnešného dňa je v Bielorusku pozastavený obchod s tovarom nemeckej spoločnosti na výrobu automobilových súčiastok Liqui Moly, českej automobilky Škoda Auto a nemeckej kozmetickej spoločnosti Beiersdorf. Niektoré z jej značiek, vrátane produktov Nivea, sú tiež zakázané.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera