Nedeľa, 30. jún 2024

Tri slovenské kluby sú v top 10 hokejových bodov Československa a Trenčín to nie je

SITA/Ivan Fleischer

Český Blesk sa blysol zaujímavou videografikou. Naši bývalí bratranci spočítali hokejovým klubom na území Československa body, ktoré dosiahli v najvyššej súťaži od jej začiatku v tridsiatych rokoch minulého storočia.

Grafika, ktorá má všetko

Poznáte ma, ľúbim štatistiky a som ochotný kliknúť si na všetky čísla, spracované formou časozberu. Logicky som neváhal a klikal, či do tejto zapracovali aj slovenské kluby, alebo sa tvária, že neexistovali. Zapracovali.

Keď postupujete časovou osou od roku 1937 až po súčasnosť, narazíte na tri slovenské kluby. Stĺpce s ich bodmi uvidíte rôzne dlho. Jeden sa len mihol, iný sa v rebríčku najlepšej desiatky histórie držal aj dlhé roky po rozdelení súťaže. Po ňom už Slovákom body prestali pribúdať. Logicky.

Spomedzi českých tímov je na tom najlepšie ten najslávnejší – pražská Sparta. Nečudo. Uhádnete, ktoré tri slovenské sa do top 10 dostali? Nápoveda sa skrýva v nadpise článku – chýba medzi nimi Dukla Trenčín.

Škoda, že sám zatiaľ nedokážem podobnú vygenerovať, nápadov mám milión. Neviete o nejakom kurze?

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera