Sobota, 25. máj 2024

V korčuľovaní bol rozdiel ako keby hral extraligista s mužstvom z nižšej súťaže, nešetril Stavjaňa kritikou vlastných

Michal Bruner Michal Bruner 31.03.2021
Novak Djokovic, gepard medzi tenistami. SITA/AP Photo

Prvý štvrťfinálový zápas play off Tipos extraligy medzi Slovanom a Nitrou bol až prekvapujúco jasnou záležitosťou domácich.

Hostia z Nitry boli v ofenzíve bezzubí, napokon museli prehltnúť trpkú prehru 0:5.

Slovan lepší vo všetkom

Domáci hokejisti predčili Corgoňov v pohybe, vyhrávali viac súbojov, vzadu ich istil brankár Parks. “Myslím si, že sme od prvej do poslednej minúty hrali čo sme chceli a čo sme aj mali. Verím, že takto budeme pokračovať ďalej,” povedal po zápase Rastislav Gašpar, autor gólu a asistencie.

Belasým sa darilo aj v presilovkách, dali v nich tri góly. Jeden pridali zásluhou Matouška aj v oslabení. “Som rád, že sme ich premenili. Máme nejaké signály, takže bodaj by to takto pokračovalo aj ďalej,” dodal Gašpar.

Pre sériou sa na klubovom webe Nitry priznal generálny manažér klubu Tomáš Chrenko, že si Slovan želal do play off. Hráči Slovana sa naopak vyjadrili, že im Nitra ako súper vyhovuje. “Bolo to aj také taktické, ale áno, vyšlo to zatiaľ,” povedal s úsmevom Gašpar.

Tréner Döme na pozápasovej tlačovke uviedol, že jeho tím podal azda najlepší výkon pod jeho vedením. Jeho hráči súpera vysoko napádali, Nitrania s tým mali problém. “Myslím, že sme ich tým zaskočili, je to dobrá taktika,” poznamenal Gašpar, ktorý v závere základnej časti naskočil do zápasov po dlho zranení.

Dlhá prestávka Slovanu vyhovovala viac ako Nitre, pretože okrem Gašpara sa doliečili aj ďalší jeho spoluhráči. “Mali sme dlhodobo zranených, jedného času ich bolo osem či desať. Všetci sú späť a verím, že to tak bude naďalej,” verí 26-ročný útočník, ktorý si počas 10-dňovej pauzy oddýchol: “A nielen fyzicky, ale aj psychicky. Mne osobne to veľmi pomohlo. A ubehlo to veľmi rýchlo.”

Gašpar tiež priznal, že pred zápasom nepociťoval nervozitu, ktorú by dlhá prestávka zvýraznila: “Nebol to stres, všetci sme sa na zápas tešili.”

Stavjaňa nespokojný s korčuľovaním

Tréner Nitry Antonín Stavjaňa po zápase netajil sklamanie, na adresu svojich zverencov nešetril kritikou.

“Na to, že sme desať dní odpočívali, som čakal niečo úplne iné. Jednoznačne sme zlyhali v korčuľovaní, tu bol rozdiel ako keby hral extraligista s tímom z prvej ligy. Ak sa chceme Slovanu vyrovnať, tak tu musíme začať a zlepšiť sa,” povedal.

Český kormidelník by sa do Nitry nerád vracal s mankom 0:2 na zápasy, ale po zbabranom prvom zápase mal cit pre realitu a pred štvrtkovým duelom nechcel robiť veľké vyhlásenia: “Nebudem tu teraz napínať svaly, uvidíme,” poznamenal.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera